Od kouzelných momentek k nádherným snímkům
Banner

Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

Email Tisk

200aChcete fotograficky zaznamenat život své rodiny, ale nevíte, kde začít? Díky průvodci, ve kterém autorka poradí jak dokumentovat život rodiny, dokážeme objevit kouzlo běžného domácího dění.

 

 

 

Každý den života má velký fotografický potenciál; kniha ukazuje, jak obyčejné momenty přetavit na pozoruhodné záběry, k nimž se budeme dlouho vracet. Autorka poskytuje mnoho kreativních nápadů, technických tipů a inspirujících fotografií, které značně přesahují úroveň tradičních aranžovaných snímků. Přitom ukazuje, jak uvolnit bariéry fotografovy tvořivosti a zachytit současnou podobu svých blízkých.

Kniha nabízí rady pro snadné rodinné fotografování, včetně vysvětlení základních funkcí fotoaparátu a pravidel kompozice.

alb

Autorka ve dvanácti kapitolách knihy upozorňuje na kreativní a jednoduché metody, jak najít příležitost ke skvělým rodinným fotografiím. Součástí knihy jsou také mnohé inspirující příběhy a snímky.

Autorkou: khihy je Tracey Clark. Kniha je vhodná pro čtenáře od 15 let a má 160 stran.

Video je nejsilnějším nástrojem pro vyprávění příběhů a komunikaci. Je mnohem jednodušší natáčet video s digitální zrcadlovkou, kterou máme doma, než pořizovat nová drahá zařízení. Ať už natáčíte zážitky z dovolené, rodinná videa nebo pro komerční využití, v této knize nalezneme tipy a návody od profesionála, který poradí, jak pomocí našeho vybavení pořídit ty nejlepší záběry. Naučíme se, jak se vyhnout základním problémům, jako je moc tmavé či přesvětlené video, třesoucí se obraz, neostré záběry nebo nekvalitní zvuk.
Richard Harrington ve své knize nejen ukazuje, jak natáčet skvělá videa s vybavením, které již mátm doma, ale uvádí také množství tipů na cenově dostupné doplňky, které videu dodají profesionální vzhled.

S touto knihou se naučíme, jak ovládnout kompozici a hloubku ostrosti, jak správně zaostřit, jak nastavit zrcadlovku pro snadné a kvalitní zachycení videa, ale i jak uspořádat záběry a připravit je ke střihu.

alb1

Kromě toho autor čtenáře seznámí se základy střihu a ukáže nejlepší způsoby zálohování videí. Nakonec se zájemci dozví, jak sdílet svá videa se známými a zbytkem světa pomocí nejznámějších služeb jako je Youtube, Vimeo, Facebook nebo Twitter. Kniha má 12 kapitol a je doplněna množstvím ilustrací.

Richard Harrington je fotograf, režisér a produkční úspěšných spotů. Žije ve Washingtonu a je členem instruktážního týmu Národní asociace profesionálů ve Photoshopu. Kromě toho pořádá konference, je profesorem na univerzitě a certifikovaným instruktorem Applu a Adobe. Napsal mnoho knih o digitálním videu a digitálním střihu.

Autor: Richard Harrington. Kniha je určena pro čtenáře od15 let a má 280 stran. 

Publikace vydalo nakladatelství: COMPUTER PRESS.
 

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Přispějte na výstavu proslulého italského umělce Tiziana Vecelliho

tiziano 200Ve čtvrtek 9. dubna 2015 od 18 hodin proběhne v prostorech Galerie Vernon na Janáčkově nábřeží zahajovací party ke spuštění crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Jejím cílem je získat finanční náklady na podzimní výstavu italského malíře Tizian...


Literatura

Podivní podruhé a určitě ne naposled

pod 200Ještě dnes si pamatuju, jak mě uhranul plakát na první díl ve výloze knihkupectví. Podivná holčička mírně se vznášející nad zemí. A to jsem ještě netušila, že se celou knihou budou táhnout ještě podivnější příběhy na nejpodivnějších místech – kde taky ...

Divadlo

Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek

divadlo 1Divadlo F. X. ŠALDY zahájilo prodej vstupenek. Už nyní si proto můžete vybrat z následujícího programu na měsíc září:

 

 

...

Film

Záhy vypukne svátek filmu

febio perex1Největší a současně nejzávažnější filmovou akcí konanou v Praze je nepochybně Febiofest, letos uspořádaný ve dnech 19. až 27. března 2015. Již po několik let jej zdobí soutěžní sekce - v čele poroty letos stane le...