Od kouzelných momentek k nádherným snímkům
Banner
Chyba
  • Chyba při nahrávání RSS.

Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

200aChcete fotograficky zaznamenat život své rodiny, ale nevíte, kde začít? Díky průvodci, ve kterém autorka poradí jak dokumentovat život rodiny, dokážeme objevit kouzlo běžného domácího dění.

 

 

 

Každý den života má velký fotografický potenciál; kniha ukazuje, jak obyčejné momenty přetavit na pozoruhodné záběry, k nimž se budeme dlouho vracet. Autorka poskytuje mnoho kreativních nápadů, technických tipů a inspirujících fotografií, které značně přesahují úroveň tradičních aranžovaných snímků. Přitom ukazuje, jak uvolnit bariéry fotografovy tvořivosti a zachytit současnou podobu svých blízkých.

Kniha nabízí rady pro snadné rodinné fotografování, včetně vysvětlení základních funkcí fotoaparátu a pravidel kompozice.

alb

Autorka ve dvanácti kapitolách knihy upozorňuje na kreativní a jednoduché metody, jak najít příležitost ke skvělým rodinným fotografiím. Součástí knihy jsou také mnohé inspirující příběhy a snímky.

Autorkou: khihy je Tracey Clark. Kniha je vhodná pro čtenáře od 15 let a má 160 stran.

Video je nejsilnějším nástrojem pro vyprávění příběhů a komunikaci. Je mnohem jednodušší natáčet video s digitální zrcadlovkou, kterou máme doma, než pořizovat nová drahá zařízení. Ať už natáčíte zážitky z dovolené, rodinná videa nebo pro komerční využití, v této knize nalezneme tipy a návody od profesionála, který poradí, jak pomocí našeho vybavení pořídit ty nejlepší záběry. Naučíme se, jak se vyhnout základním problémům, jako je moc tmavé či přesvětlené video, třesoucí se obraz, neostré záběry nebo nekvalitní zvuk.
Richard Harrington ve své knize nejen ukazuje, jak natáčet skvělá videa s vybavením, které již mátm doma, ale uvádí také množství tipů na cenově dostupné doplňky, které videu dodají profesionální vzhled.

S touto knihou se naučíme, jak ovládnout kompozici a hloubku ostrosti, jak správně zaostřit, jak nastavit zrcadlovku pro snadné a kvalitní zachycení videa, ale i jak uspořádat záběry a připravit je ke střihu.

alb1

Kromě toho autor čtenáře seznámí se základy střihu a ukáže nejlepší způsoby zálohování videí. Nakonec se zájemci dozví, jak sdílet svá videa se známými a zbytkem světa pomocí nejznámějších služeb jako je Youtube, Vimeo, Facebook nebo Twitter. Kniha má 12 kapitol a je doplněna množstvím ilustrací.

Richard Harrington je fotograf, režisér a produkční úspěšných spotů. Žije ve Washingtonu a je členem instruktážního týmu Národní asociace profesionálů ve Photoshopu. Kromě toho pořádá konference, je profesorem na univerzitě a certifikovaným instruktorem Applu a Adobe. Napsal mnoho knih o digitálním videu a digitálním střihu.

Autor: Richard Harrington. Kniha je určena pro čtenáře od15 let a má 280 stran. 

Publikace vydalo nakladatelství: COMPUTER PRESS.
 

Rozhovor

RICHARD TESAŘÍK – „Vášnivý rybář na divadelních prknech“

kali 200Do Divadla Kalich se od února 2015 vrací představení Tajemství od Daniela Landy. Jedním z hlavních představitelů bude i Richard Tesařík, který hraje také v představení Mauglí a Johanka z Arku. Zahrál si ve filmech Kvaska, Musíme si pomáhat či Pelíšky.a ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Do Prahy přijela ruská propaganda, usadila se na Václavském náměstí!
ruska propaganda 200Až do 29. července mohou zájemci navštívit výstavu obrazů ruského karikaturisty Vasji Ložkina nazvanou sarkasticky Ruská propaganda. Jeho díla jsou vystavena v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (Václavsk...

Literatura

Oběšení psi

obeseni psi 200Kniha Oběšení psi čtenáře přenese do Kodaně – domova Nielsa Oxena, bezdomovce, tuláka potloukajícího se ulicemi a živícího se odpadky. Později se dozvídáme, že záhadného muže, který býval členem speciálních jednotek na severu Kodaně, kde z...

Divadlo

Splašené nůžky – tak trochu jiná hra

200divSplašené nůžky Paula Pörtnera lákají větou „detektivní komedie, ve které, o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy“! Právě tento styl, jenž zapojuje do příběhu diváky, dělá z této hry druhý nejdéle uváděný titul na světě. Ostatně, není divu. Ve Slušovicích je v N...

Film

Festival Dny Severu prolomí tabu v Praze, Brně a Bratislavě

DnySeveruDevátý ročník festivalu severské kultury Dny Severu se zaměří na témata, o nichž se ve společnosti nemluví. Přehlídku pořádá v Praze, Brně a Bratislavě na přelomu října a listopadu kulturní centrum Skandinávský dům.

...