EXPEDICE Tomáš Řízek Obrazy, ilustrace a fotografie 2.1.2014 – 31.1.2014
Banner

EXPEDICE Tomáš Řízek Obrazy, ilustrace a fotografie 2.1.2014 – 31.1.2014

Email Tisk

vystava panda perexVýstava s názvem „EXPEDICE“ v Krajské vědecké knihovně v Liberci představuje nejnovější ilustrátorskou a malířskou tvorbu Tomáše Řízka.

 

 

Výstava je doplněna o fotografie z cest po Číně a Tchajwanu, které podnikl společně se sinoložkou Pavlínou Krámskou. Inspirace kulturním dědictvím Dálného Východu a setkání s lidmi, kteří tvoří současnou podobu tohoto rozmanitého kulturního bohatství, se staly jednotícím prvkem celé výstavy. 

Název EXPEDICE nebyl zvolen náhodně. I když může evokovat velké, početné výpravy do neznámých a dalekých krajů, zde představuje křehkou výpravu samotného autora do neznámého prostředí dalekých krajů i nitra sebe sama. 

Doprovodné akce:

14.1. 16.00h vernisáž výstavy
Program:
1) slavnostní zahájení
2) Křest knihy pro děti „Kluk a Měsíc“ – kmotrem knihy se uvolil stát spisovatel Miloš Kratochvíl
29.1. workshop pro děti – „O dračí princezně a chudém studentu“ – malujeme pohádku
30.1. od 18:00 přednáška na téma Čína a Tchajwan aneb „Všude žijí lidé“   

vystava expediceopr

Obrazy - EXPEDICE do neznáma   (od 14.1.2014)
Výběr ze současné  malířské tvorby Tomáše Řízka
Představuje 10 obrazů 

Asie svou živostí a pestrobarevností vnesla do malířské tvorby Tomáše Řízka novou inspiraci. Na rozdíl od umírněné barevnosti v kontrastu s velkými bílými plochami, které dominují jeho malířské tvorbě počátku devadesátých let, obrazům posledních let vládne pestrá, živá, zářivá barevnost tak typická pro asijské kultury. Také tématicky často čerpá z bohatství tradic Orientu. Dalo by se říci, že tyto obrazy svou barevností a lyričností volně navazují na ilustrace k pohádkám a bájím zemí Asie.  

pandicka maly 2

Čína a Tchajwan ve fotografiích
Obydlená planeta
Spoluautor Pavlína Krámská
Představuje  20  fotografií velkého formátu z let 2004 - 2013 

Tématem této výstavy je setkávání. Během svých cest po Číně a Tchajwanu měl Tomáš Řízek možnost se setkat s řadou lidí, kteří představují ono současné tlukoucí srdce Asie. Výběr fotografií z let 2004 až 2013 se snaží zachytit běžný život napříč různými kraji a ukázat starosti a radosti, které nás bez ohledu na rozdílnost kultur všechny spojují.    

Tomas 2 216

Partneři výstavy: Albatros Media Nakladatelství Baset 
Mediální partner: Liberecký deník


 

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Nejlepším místem pro imaginaci jsou autorské knihy. Najdete je v Národní knihovně.

misto pro imaginaci spital 200Praha, Klementinum: Na aktuálně probíhající projekt Hledání ztraceného místa navazuje i výstava českých autorských knih, bibliofilií a ilustrací, vytvářených od 70. let 20. století až do souč...


Literatura

Šrámkova Sobotka očima Reného Nekudy, lektora dílny tvůrčího psaní (ve zkratce)

Jananas sramkova sobotkaPrvní týden v červenci patřila, patří a věřme, že i patřit bude Sobotka Festivalu českého jazyka řeči a literatury. Na několika ročnících jsem byla (ještě jako zaměstnanec nakladatelství Albatros a posléze Amulet),...

Divadlo

Autentická vzpomínka na devadesátá léta aneb punk’s not dead v brněnském HaDivadle

roky 90 200Jaká byla devadesátá léta pro generaci dnešních třicátníků? Jak jsme prožívali a vnímali dobu, kdy se naši rodiče opět stali dětmi v prchavém ráji divokého kapitalismu? Ondřej Novotný nám ve své nové divadelní inscenaci představuj...

Film

Dny Severu ukončilo finské drama

zaslouzim textSkandinávský dům již po šesté pořádal festival Dny Severu, který přibližuje kulturu skandinávských zemí pomocí filmových projekcí, besed a přednášek nebo setkání se spisovateli. Letošním ústředním tématem byly „hlasy menšin“ a ty zazněly ...