Oživlé kameny Vlasty Dolenské
Banner

Oživlé kameny Vlasty Dolenské

Kameny perexV knihovnách to opravdu žije. Právě tam můžete navštívit bezpočet zajímavých akcí – od besed až po výstavy. Právě nyní probíhá jedna inspirující expozice v Husově knihovně v Modřanech. Představují se zde „oživlé kameny“ Vlasty Dolenské. Jak ke svému koníčku dospěla a jak její kamarádi-kameny vznikají, nám prozradila:

 

 


„Jsem seniorka, téměř celý život jsem pracovala jako reklamní výtvarnice. Práce mne stále těší, nikdo ode mne už nic nechce a tak jsem si vymyslela potěšení pro mne i pro vás a srdečně vás všechny zvu na skromnou výstavu ukázek mého snažení.

kameny6

Všechno začalo úplnou náhodou. Kameny různých tvarů odpočívaly okolo domu, zlepšovaly vzhled a pomáhaly zabraňovat vlhkosti. A to bylo asi tak všechno. Potom přišel nápad – vdechnout jim trochu života a dotvořit jejich tvary. Tak se spojila tato neživá hmota s fantazií a zručností. Pohled oka „výtvarnice“ přinesl zajímavý a obdivovaný výsledek: kameny ožily.

Kameny5

Z původního záměru popustit uzdu fantazii se stala posedlost. Mé oči se už soustřeďují při každé příležitosti pouze na obhlídku okolí, bedlivě sledují terén a hledají, kde všude by mohl vyčnívat nějaký zajímavý kámen. Moje nadšení z každého výkopu, hromady sutin nezná mezí. Z kdejakého "šutru" u cesty se na mne usmívá nebo mračí kamarád-kámen, kterého si většinou beru domů. Snažím se proniknout do jeho duše, zviditelnit jeho rysy a poslat jej takto do života mezi lidi.

kameny2

Před několika lety jsem se přestěhovala do Modřan. Ve volném čase se věnuji keramice a práci s kameny. V jejich struktuře, tvarech a barvě hledám různé podoby a dotvářím je. Daloby se říci, že jim vdechuji život. V této inspirativní práci nacházím potěšení a uspokojení…“

kameny3

Přijďte si pro inspiraci do Husovy knihovny v Modřanech (Komořanská 35/12, Praha 4 – Modřany). Kamarádi-kameny Vlasty Dolanské opravdu stojí za to!

Výstava potrvá do 26. 6. 2014 v otvíracích dnech knihovny (pondělí: 11 až 18 hodin, středa: 9 až 17 hodina a čtvrtek: 13 až 19 hodin).

www.husova-knihovna-v-modřanech.webnode.cz


 

Rozhovor

„Abychom žili plnohodnotný život, nemusíme zvířata týrat “ říká Alena Buksová

zvirata perexAlena Buksová zasvětila svůj život práci v organizaci na ochranu zvířat. Jak se staví k současné situaci práv zvířat ve světě a jaká jsou podle jejích slov největší úskalí při práci v neziskové organizaci?

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Retrospektivní výstava SAUDEK 80 byla úspěšně zahájena

saudek 200Ve čtvrtek 23. 4 2015  v pražské galerii Gallery of art Prague proběhla tisková konference k zahájení výstavy JANA SAUDKA a jeho bratra KÁJI SAUDKA.

...

Literatura

Šetři se, Einsteine!

Setri se Einsteine 200Kniha amerického žurnalisty Joshui Foera Šetři se, Einsteine! má podtitul Jak si zapamatovat úplně cokoli a redaktory webu Amazon.com byla zařazena mezi nejlepších 20 knih roku 2011. Jedná se i...

Divadlo

ImproEvents Prague - Daniel Lepkoff a Wendy Houstoun

altTřetí ročník mezinárodního festivalu taneční a divadelní improvizace ImproEvents Prague proběhne od 28. května – 8. června 2012 ve Studiu ALTA v Praze. Hosty letošního ročníku jsou americký tanečník, choreograf a improvi...

Film

Jeskyně zapomenutých snů aneb pravěká obrazárna

jeskyne zapomenutych snu herzog artcamDistribuční společnost Artcam a Levné knihy přinášejí nejen zájemcům o dějiny pravěku a výtvarného umění na DVD „meditativně hypnotický“ dokument německého režiséra, ...