Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst
Reklama
Banner
Banner

Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst

PSM perexLetos na podzim se uskuteční již 28. ročník Plavecké soutěže měst, kterou organizuje Česká asociace Sport pro všechny pod záštitou ČUS v rámci projektu Sportuj s námi. Zakladatelem soutěže je Aleš Procházka.

 


Ve středu 2. října 2019 budou patřit vybrané dráhy plaveckých areálů účastníkům akce, která nemá v tomto směru obdoby. Je pravidelně pořádána od roku 1992 a každoročně se jí účastní několik tisíc plavců všech věkových kategorií. Loni jich bylo více než 8500 z jednadvaceti přihlášených měst. "To je pro nás důkazem toho, že propagace kondičního plavání má smysl a rádi bychom "vyrušili z klidu" i ty provozovatele krytých bazénů, plavecké oddíly či plavecké školy, kteří s účastí váhají a zatím se nezapojili", říká zakladatel soutěže, pan Aleš Procházka.

PSM 123

Kondiční plavání jako vděčná aktivita
Právě pro lidi s nějakým tím kilem navíc, s bolavými klouby či jiným pohybovým hendikepem, ale také pro všechny, kteří se chtějí a potřebují hýbat, může být kondiční plavání vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitou. Chce to jen začít. Abychom však pocítili nějaké výsledky, je potřeba vydržet. Ostatně, jako u každého jiného sportu nebo činnosti.

PSM CL 10

Pozitiva pravidelného plavání
- ani při nadváze se nepřetěžují klouby, vazy či páteř
- dochází k posílení a zároveň protažení významných svalových skupin
- je vhodné pro lidi bez rozdílu věku, osoby s nadváhou, hendikepované i těhotné
- přirozeně pomáhá zvyšovat hybnost kloubů a páteře po úrazech či operacích
- šetrně posiluje srdeční sval díky horizontální poloze
- ochablé zádové svaly získají díky správně zvolenému plaveckému způsobu potřebný tonus
- při správném dýchání (výdech proti odporu vody) přispívá k zvětšení vitální kapacity plic
- pomáhá při relaxaci a odbourání stresu, má pozitivní vliv na psychiku
- posiluje imunitu a celkovou fyzickou i psychickou odolnost
- má společensko-sociální význam (navazování nových kontaktů, společná rodinná aktivita)

PSM CL 14

Přidáte se? Plavecká soutěž měst může být i u vás
Jestli uplavete alespoň 100 metrů, můžete se o propagaci kondičního plavání zasadit i vy. Ve středu 2. října plavci všech věkových kategorií dostávají možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestujte si svou aktuální formu a proměňte se na chvíli v jednoho z reprezentantů svého města. Chopte se iniciativy a přihlaste svůj bazén do letošního ročníku Plavecké soutěže měst. Podle počtu obyvatel jsou města rozdělena do tří kategorií. Kategorie A (města do 20.000 obyvatel), kategorie B (města do 50.000) a kategorie C (nad 50.000 obyvatel). Sčítají se body za 250 nejlepších výkonů. Na nejúspěšnější tři bazény v každé kategorii čekají poháry a diplomy, všechny další zúčastněné bazény dostanou diplom.

PSM CL 8


Nepropásněte termín přihlášení 1. září
Zájemci z řad organizátorů se mohou průběžně hlásit mailem na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pokud se ozvou do 1. září 2019, pošleme jim trička pro organizátory, případně také propagační letáky. Do soutěže se lze přihlásit i po uvedeném termínu, až do 25. září 2019. Trička a propagačních letáky v tomto případě však již negarantujeme. Do republikových výsledků jejich bazén samozřejmě zařadíme.

Těšíme se, že nás zase bude o něco víc.

PSM CL


... aby sport byl pro všechny
Nezisková organizace Česká asociace Sport pro všechny. Pohyb je život a život je pohyb. Víme, že toto pravidlo funguje. Proto je naším cílem zpřístupnění tělesné výchovy a sportu široké veřejnosti - od batolat až po seniory. I když se  hlásíme k odkazu dr. Miroslava Tyrše i jeho následovníků, sledujeme současné trendy a přinášíme vám nové informace prostřednictvím vzdělávacích akcí a praktických workshopů. Chceme, aby vás sportování bavilo tak, jako nás.

PLAVECKÁ SOUTĚŽ MĚST, 28. ročník akce pro zájemce všech věkových kategorií
Termín: středa 2. října 2019
Organizátor projektu: Česká asociace Sport pro všechny
Pod záštitou ČUS, projekt Sportuj s námi

Více informací včetně přihlášky: www.caspv.cz/cz/projekty/plavecka-soutez-mest/

Zdroj foto: archiv ČASPVSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Fotograf Karel Fiala: „Z flašky nedýchám, z flašky chlastám“

200rDalším zpovídaným fotografem je Karel Fiala, který se věnuje fotografování pod vodou. Co vše ke vzniku  těch kouzelných rozevlátých fotek potřebuje? A jak to vlastně celé probíhá? Začtěte se o fotografování ve stavu bez tíže…

...

Hledat

Čtěte také...

Propagujte kondiční plavání s Plaveckou soutěží měst

PSM perexLetos na podzim se uskuteční již 28. ročník Plavecké soutěže měst, kterou organizuje Česká asociace Sport pro všechny pod záštitou ČUS v rámci projektu Sportuj s námi. Zakladatelem soutěže je Aleš Procházka.

 

...

Literatura

Vzpomínka na Zemi: Závěrečný díl dystopické trilogie představuje hrozbu

 

vzpominka na zemi perexPo Temném lese následuje závěrečný díl čínské trilogie s názvem Vzpomínka na zemi, kterou vydalo nakladatelství Host. Završuje více než 400 let dlouhou éru lidstva a jeho kosmického vývoj...

Divadlo

BALET RODIN V ČR A ROZHOVOR S BORISEM EIFMANEM

Rodin 200Rodin – jediná dvě baletní představení v České republice věhlasného St. Petěrburského baletního souboru Eifman Ballet již téměř zaplnila hlediště Státní opery! Taneční představení Rodin uvede baletní soubor Borise Ei...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...