Šťastný život: Will Bowen do třetice!

Šťastný život: Will Bowen do třetice!

Stastny zivot perexWill Bowen, autor Světa bez stížností, přichází s třetí knihou, která vše jemně shrnuje a veškeré naše osobní nastavení i vztahy ke vztahům, které kolem sebe máme, pěkně od podlahy probírá... čím? Našimi zlozvyky. Tím, jak jsme se naučili reagovat, vyhledávat negativitu, protože ona dost dobře člověka živí. A vše se naučíme otočit, napravit, zajet do kolejí pozitivnějších, vědomějších a živějších.

Nejen na nový rok

Čím víc budeme vnitřně naladěni na štěstí, tím lépe se nám bude žít, celkově. A tento pocit postupně přitáhne i více pozitivních událostí do života, protože jak známo – podobné plodí podobné. Autor Will Bowen mimo přehršle jiného uvádí v této knize také to, že štěstí je jako fyzická kondice. A začneme pomyslně v novém roce. Ale, jak sám píše - čas na změnu je KDYKOLIV. 

Ale myšlenka využít pro tyto nové začátky energii nového roku, je trefná i symbolická.

Mozek je jako naše fyzická kondice, dá se vycvičit!

Stejně jako jsme schopni si vycvičit nějakou kondici, jsme schopni (i díky jeho radám) vycvičit mozek, aby byl v lepší kondici a produkoval o něco příznivější chemikálie a byl naladěn na štěstí, nikoliv na smutek a divnou mlhu beznaděje. A také tvrdí, že tomu musíme věnovat úsilí, nemalé – to třeba říci na začátek i na závěr. Šťastný život rozhodně není zadarmo a stejně jako vypotíte litr potu v posilovně nebo při běhu, vypotíte i litry (slz?) při přecvičování svého mozku. Ale odměna bude sladká!

Lidé vás budou nenávidět? Možná!

A stejně jako je to s kondicí, je to i s druhými lidmi. Mohou se cítit ohroženi tím, že jste šťastni, že potíte ty litry slz a potu – protože v porovnání s vámi pak cítí ostřeji svou vlastní pasivitu. Teoreticky se tak můžete setkat i s tím, že se vás okolí bude snažit zadrápnout zpět do svého bahýnka, abyste nevyčnívali a nepřipomínali druhým, že je lepší vzít si na nohy botasky, než vzít si do ruky sklenku vína a chipsy. Třeba.

Eliminace stresu a cesta k lepšímu zdraví i rozhodování

Ale celkově se dá říci, že když se naučíte podle této knihy eliminovat na minimum stěžovací a negativní myšlenky, MINIMÁLNĚ se to odrazí na vaší schopnosti vnímat a zpracovávat stres. Budete odolnější. Postupem času tak i zdravější a budete činit i správnější rozhodnutí.

Tisíc informací, jeden nový život

Malá kniha, obrovské množství informací, neskutečně laskavé, leč důrazné slovo, a hlavně – je to skutečně návod na to, jak odnaučit mozek, aby byl chronicky nešťastný. Autor podrobně rozepisuje, jak snadno vzniká chronický návyk na neštěstí, jak jsme jím denně masírováni a udržováni ve strachu. Jak si se strachem poradit a doslova prorazit v sobě to okénko k čerstvému vzduchu a vidění lepšího života. Jak toto vše nacházet, pěstovat, udržovat, rozvíjet. A nevzdat to! Nikdy!

Stastny zivot 1

Kniha je volným pokračováním jeho předchozích „nestěžovacích“ knih, které se zaměřovaly více na zvyk si stěžovat a živit negativitu i nevědomě, a také na vztahy a lepší řešení vztahů. Nyní je jeho obzor a téma ještě širší. Vše důležité znovu shrnuje a přidává právě ten nadhled, který využijeme v odnaučení se jakýchkoliv špatných návyků, ve vztazích a hlavně mám pocit – hodně je kniha vedena k tomu, abychom se našli postupně sami. Našli svou životní vizi a naučili se životem proplout tak, že nebudeme ničeho litovat.

A bonus v tom, že najednou s lepší chemií v mozku budeme činit lepší rozhodnutí, nebudeme přehlížet to lepší v životě – to je bonus k nezaplacení!

O autorovi:

Will Bowen: Autor knihy Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život založil svou metodu na emočním regulování našich pocitů, cíleném zvědomování si štěstí a prací s negativními pocity. Všechny knihy jsou plné vysvětlení fungování našeho pocitu štěstí v mozku se spoustou praktických tipů na vylepšení životního stylu tak, aby nám bylo lépe. A nejlépe.

šťastný život - kopie

Na stránce www.nestezujsi.cz/bonus najdete plakát, knižní záložku a bonusové video od autora, který prodal se svou knihou i na 11 milionu náramků, jež pomáhají zvědomovat si „nestěžovací styl života“ a o svých knihách mluvil v televizních pořadech a psal v časopise People a Newsweek.

Šťastný život

Autor: Will Bowen

Přeložila: Petra Vlčková

Originál: Happy This Year

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE,2019

Hodnocení: 95 %

www.synergiepublishing.com

www.facebook.com/svetbezstiznosti/


 

Rozhovor

Zpěvák Michal Prokop: Nejlepší důkaz přízně je, když si lidé zpívají s námi

michal prokop 200Michal Prokop pořád s ohromnou energií hraje a zpívá. Ať už s Framusem Five v současném složení: Luboš Andršt – kytara, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Zkuste to doma sami aneb Domácí je domácí

zkuste to doma sami 200Po knize Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii vydává nakladatelství Kazda podobnou knihu tentokrát zaměřenou na kuchyni. Má název Zkuste si to doma sami a přináší návody, ušetřit, neplýtvat a jíst zdravěji.

...

Literatura

Bacha na Selfies

selfies perTentokrát až po 2 letech se objevila další kniha oblíbeného dánského autora Jussiho Adlera-Olsena, sedmý díl o vyšetřovacím týmu z oddělení Q, tentokrát s názvem Selfies. Zároveň vyšlo najevo, že čtenáře čekají už jen 3 případy tohoto oddělení,...

Divadlo

Homo eroticus - zajímavý projekt brněnského divadla Buran Teatr

Homo eroticus 2Koncem září uvedlo profesionální divadlo plné mladých lidí erotickou baladu Homo eroticus, aneb láska v době těla. Režisérka Gabriela Ženatá spolu s týmem realizátorů vytvořili férii, složenou z několika obrazů, ve kterých se bez obalu ...

Film

Pět partnerských kin slaví rekordní rok, loni je navštívilo více než 467 000 diváků

kino perexV roce 2018 navštívilo pětici spřízněných kin (Kino Aero, Bio Oko, Kino Světozor, Bio Central v Hradci Králové a Univerzitní kino Scala v Brně) celkem 467 527 diváků, což je o 8365 diváků více než v roce 2017. Nejúspěšnějším z nich bylo již poněkol...