Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga
Banner

Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga

oblicejova joga 200V nakladatelství Anag vyšla jedinečná publikace zaměřená na Obličejovou jógu od Světlany Mihulové. Zacvičte si ji i vy!

 

 

 

Jedná se o knihu určenou pro začátečníky a mírně pokročilé, přičemž se jedná o I. fázi zvanou budovací. Následuje liftingová – intenzivní fáze a závěrečná udržovací fáze.

Kniha je rozdělena na několik větších částí – po úvodu následuje anatomická část, kapitoly účinky obličejové jógy, zásady a doporučení, fáze tréninková jednotka obličejové jógy, nejčastější chyby a zajímavé tipy a praktická část s konkrétními cviky. V závěru pak najdete seznam cviků, použitou literaturu, poděkování a informace o autorce a spoluautorce – její sestře Jiřině Mihulové stojící za anatomickou částí knihy.

Anatomická část je velmi přehledná, obsahuje spousty nákresů a dokážete ji tak přečíst během několika minut. A můžete si z ní hodně odnést, například, že 20 minut v soláriu je pro kůži tak náročné jako celý den na pláži. Účinky obličejové jógy vás zase rychle přimějí s ní začít – kolem 30 zpomalíte stárnutí, ve 40 nebo 50 omládnete o 10 let a navíc aktivujete mozek a zbavíte se různých zlozvyků.

Obličejová jóga se dá cvičit během nejrůznějších činností – něco můžete zvládnout při ranní hygieně, ostatní můžete provádět například při hraní s dětmi, při domácím úklidu, v kanceláři na procházce nebo v klidu na toaletě. :-)

Co se týče praktické části, tak každý cvik se skládá z názvu, účinku cviku, provedení cviku, počtu opakování a upozornění. Nechybí ani názorná fotografie autorky provádějící daný cvik. Její pleť je opravdu hladká a je tak názorným důkazem z teoretické části. Moc se mi v tomto ohledu líbí také její sladění s grafikou knihy – cviky pro začátečníky jsou laděny do růžové, ty pro pokročilejší potom do modré barvy. Celkově je typografie knihy velmi zdařilá a chválím také kvalitní křídový papír, na kterém vše pořádně vyniká.

O obličejové józe jsem předtím neslyšela a na normální jógu jsem příliš divoká a netrpělivá, ale musím uznat, že mě kniha velmi zaujala a do cviků se určitě pustím. Už se tedy těším na další díl.

Světlana Mihulová se narodila v roce 1976. Je cestovatelka, trenérka, cvičitelka, lektorka a poradkyně v oblasti zdravé výživy. Od roku 2006 cvičí obličejovou jógu a následně přidala funkční cvičení se zdravotním zaměřením, SM systém a hormonální cvičení. Se svou sestrou Jiřinou Mihulovou založila školu SELAVIS, kde učí klienty obličejovou jógu nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Nabízí zde funkční cvičení, spirální stabilizaci, program pro hormonální aktivitu těla a poradenství v péči o sebe samé. V roce 2019 byla škola Selavis v čele se Světlanou Mihulovou nominována do finále firemních oskarů – Český Goodwill. Lekce obličejové jógy pořádá po celé České republice.

 

oblicejova joga
Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
Autor: Světlana Mihulová
Žánr: životní styl, zdraví
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2019
Počet stran: 200
Hodnocení: 85 %

https://www.anag.cz/oblicejova-joga-pro-zacatecniky-a-mirne-pokrocile/pA91.5870/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Portico Quartet: Praha je úžasné město. Má bohatou historii hudby a kultury a ty holky…:-)


mladi ladi jazz 200Na festivalu Mladí ladí jazz, který započal už v neděli v Praze, se v pátek 4. dubna představí anglická skupina Portico Quartet. Do Prahy se vrací po dvou letech a my jsme je u této příležit...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Pralesům v Amazonii lze pomoci koupí paraořechů či oleje z nich

awashop perex
Jak může "obyčejný smrtelník" pomoci Amazonii? Jednoduše - kupovat paraořechy nebo paraořechový olej. "O požárech v Amazonii se píší články, vlády posílají vojáky na hašení požárů, lidé zas nemalé peníze. Aby se v Amazonii nevypalova...


Literatura

Jupiterův mýtus – po stopách organizovaného zločinu ve starověkém Londiniu

Jupiteruv mytus200Na pulty knihkupectví se tentokrát v brožované podobě vrací další (konkrétně čtrnáctý) díl volné historické detektivní série populární britské spisovatelky Lindsey Davisové Jupiterův mýtus (The Jupiter Myth 2002, česk...

Divadlo

Splašené nůžky – tak trochu jiná hra

200divSplašené nůžky Paula Pörtnera lákají větou „detektivní komedie, ve které, o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy“! Právě tento styl, jenž zapojuje do příběhu diváky, dělá z této hry druhý nejdéle uváděný titul na světě. Ostatně, není divu. Ve Slušovicích je v N...

Film

Hrdinové Krobotova nového filmu Kvarteto žijí hudbou a touží po štěstí

kvarteto 200Natáčení nového celovečerního filmu Miroslava Krobota Kvarteto je v plném proudu, filmaři točí v těchto dnech v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Po divácky úspěšném Krobotově režijním debutu Díra u Hanušovic, který v kinech vidělo 153 tisíc diváků, ...