Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství
Banner

Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Doma je domaSpeciální kolekcí originálních triček a dětských bodýček v podání známých umělců startuje iniciativa Dobrý start novou kampaň #domajedoma. Od pondělí 7. prosince je možné si trička a bodýčka zakoupit - a přispět tak na dobrou věc. Česko je jednou z posledních zemí v Evropě, která ještě umísťuje děti do kojeneckých ústavů. V ústavech u nás vyrůstá celkem 8000 dětí, z toho 1450 novorozenců a batolat do tří let. Kampaň #domajedoma představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti oproti péči ústavní.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče," říká Julie Kochová z Dobrého startu. Podle ní pěstounů v Česku stále není dostatek, i když se letošní kampaní Díky pěstounství podařilo oslovit už 5500 zájemců. „Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost - a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček," dodává Kochová.

Návrhy charitativních triček vytvořili ilustrátorka Eliška Podzimková a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron. „Když jsem byl osloven, tak jsem neváhal ani minutu," říká Michal Škapa, proč se rozhodl kampaň podpořit. „Jako otce dvou dětí se mě to velmi dotýká. Mám obrovský respekt k lidem, kteří dělají v ústavech a pečují o děti, nemocné nebo třeba lidi v důchodovém věku. Ale nic nemůže zastoupit lásku rodičů a každodenní vřelou péči. Přeji opuštěným dětem, aby našly svojí novou rodinu."

Doma je doma

Eliška Podzimková i Michal Škapa své návrhy vytvořili bez nároku na honorář. Sponzorsky část výroby triček a bodýček pokryla společnost OP Tiger/OPT OnDemand. Veškerý výtěžek z prodeje triček tak bude využitý na další aktivity směřující k nalezení dostatečného množství pěstounů, k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny vedoucí k tomu, aby už žádné dítě nemuselo vyrůstat v ústavu.

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují, jako Martha Issová, manželé Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hanka Vágnerová a další, většina z nich už vystoupila v jarním spotu Různé cesty stejné organizace. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit.

Doma je doma

K podpoře kampaně se může přidat každý, komu není lhostejný osud dětí v kojeneckých ústavech. Autoři vyzývají veřejnost, aby sdílela na sociálních sítích hashtag #domajedoma. „Přidejte přání dětem z ústavů, vyjádřete, že víte, že pro děti je nejlepší vyrůstat v rodině. Ví to ostatně každý rodič - ale řadě politiků to stále ještě nedochází," dodává Julie Kochová.

Trička #domajedoma s motivy od umělců stojí 650 Kč, bodýčka 550 Kč, pouze textové varianty (Tričko na doma, Doma to bylo ještě čistý) triček stojí 550 Kč a bodýček 450 Kč. Trička jsou v šedé barvě, unisexovém střihu a velikostech S, M a L, dětská bodýčka v bílé barvě a velikostech 68, 86 a 92. Trička jsou z 80 % z organické bavlny a z 20 % z recyklovaného polyesteru. Bodýčka jsou ze 100% organické bavlny. Oba produkty mají certifikaci Fair Working Conditions.

Trička a bodýčka je možné objednávat zde:
https://www.dikypestounstvi.cz/kup-bodycko-a-tricko-a-zapoj-se-do-kampane-domajedoma

Doma je doma

Dobrý start - Z rodiny doletí dál, z. s.
Dobrý start je otevřená iniciativa lidí, kteří mají různé profese, ale společný cíl: pomoci malým dětem z ústavů do rodin. Sdružujeme odbornou i laickou veřejnost; všechny, kterým nejsou příběhy ohrožených dětí lhostejné.


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Byron Katie a Michael Katz: Potřebuji tvou lásku – je to pravda?

potrebuji lasku200Už před několika lety vydala Byron Katie knihu Je to pravda, tygříku?, ve které se snažila přivést děti k myšlení, jež jim vrací sebehodnotu. Jsi si jistý, že jsi opravdu špatný? Jsi si jistý, že o tobě někdo opravdu smýšlí špat...

Divadlo

Škrhola a lotři ze mlýna ovládli hrad Sovinec

sovinec 200Středověký hrad Sovinec nacházející se v krajině Nízkého Jeseníku je proslulý nejen svou dlouhou minulostí, ale i historickými hrami v podání různých divadelních souborů. Mnoho návštěvníků zavítalo o víkendu na tradiční oblíbenou rodinnou akci s...

Film

Všechno, úplně všechno
vsechno perMadeline ráda čte. Nic jiné ani dělat nemůže, protože její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem. A tak je stále zavřená doma, ve svém sterilním pokoji. Všechno se ale změní, když se do sousedního domu nastěhuje nová rodina a s ní i klu...