Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Doma je domaSpeciální kolekcí originálních triček a dětských bodýček v podání známých umělců startuje iniciativa Dobrý start novou kampaň #domajedoma. Od pondělí 7. prosince je možné si trička a bodýčka zakoupit - a přispět tak na dobrou věc. Česko je jednou z posledních zemí v Evropě, která ještě umísťuje děti do kojeneckých ústavů. V ústavech u nás vyrůstá celkem 8000 dětí, z toho 1450 novorozenců a batolat do tří let. Kampaň #domajedoma představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti oproti péči ústavní.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče," říká Julie Kochová z Dobrého startu. Podle ní pěstounů v Česku stále není dostatek, i když se letošní kampaní Díky pěstounství podařilo oslovit už 5500 zájemců. „Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost - a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček," dodává Kochová.

Návrhy charitativních triček vytvořili ilustrátorka Eliška Podzimková a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron. „Když jsem byl osloven, tak jsem neváhal ani minutu," říká Michal Škapa, proč se rozhodl kampaň podpořit. „Jako otce dvou dětí se mě to velmi dotýká. Mám obrovský respekt k lidem, kteří dělají v ústavech a pečují o děti, nemocné nebo třeba lidi v důchodovém věku. Ale nic nemůže zastoupit lásku rodičů a každodenní vřelou péči. Přeji opuštěným dětem, aby našly svojí novou rodinu."

Doma je doma

Eliška Podzimková i Michal Škapa své návrhy vytvořili bez nároku na honorář. Sponzorsky část výroby triček a bodýček pokryla společnost OP Tiger/OPT OnDemand. Veškerý výtěžek z prodeje triček tak bude využitý na další aktivity směřující k nalezení dostatečného množství pěstounů, k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny vedoucí k tomu, aby už žádné dítě nemuselo vyrůstat v ústavu.

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují, jako Martha Issová, manželé Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hanka Vágnerová a další, většina z nich už vystoupila v jarním spotu Různé cesty stejné organizace. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit.

Doma je doma

K podpoře kampaně se může přidat každý, komu není lhostejný osud dětí v kojeneckých ústavech. Autoři vyzývají veřejnost, aby sdílela na sociálních sítích hashtag #domajedoma. „Přidejte přání dětem z ústavů, vyjádřete, že víte, že pro děti je nejlepší vyrůstat v rodině. Ví to ostatně každý rodič - ale řadě politiků to stále ještě nedochází," dodává Julie Kochová.

Trička #domajedoma s motivy od umělců stojí 650 Kč, bodýčka 550 Kč, pouze textové varianty (Tričko na doma, Doma to bylo ještě čistý) triček stojí 550 Kč a bodýček 450 Kč. Trička jsou v šedé barvě, unisexovém střihu a velikostech S, M a L, dětská bodýčka v bílé barvě a velikostech 68, 86 a 92. Trička jsou z 80 % z organické bavlny a z 20 % z recyklovaného polyesteru. Bodýčka jsou ze 100% organické bavlny. Oba produkty mají certifikaci Fair Working Conditions.

Trička a bodýčka je možné objednávat zde:
https://www.dikypestounstvi.cz/kup-bodycko-a-tricko-a-zapoj-se-do-kampane-domajedoma

Doma je doma

Dobrý start - Z rodiny doletí dál, z. s.
Dobrý start je otevřená iniciativa lidí, kteří mají různé profese, ale společný cíl: pomoci malým dětem z ústavů do rodin. Sdružujeme odbornou i laickou veřejnost; všechny, kterým nejsou příběhy ohrožených dětí lhostejné.


 

PřihlášeníVeverčák Píťa se vrátil

Veverčák Píťa se společně s hajným Petrem objevili v knize Víš, kde jsou děti stromů? a nyní se vrací v titulu Kde si Píťa chladí tlapky? Nakladatelství Kazda

Ženy, které milují příliš a doufají, že se jejich partner změní

Doufáte, že se váš partner, který vám ubližuje, změní? Ne, nezmění! Kniha z nakladatelství Portál psychoterapeutky Robin Norwood je o citové závislosti ve vztazích a pomáhá ženám najít cestu k sobě a odejít z nevyhovujícího vztahu. Je plná skutečných příběhů žen, které milovaly příliš… Nakladatelství Portál

Rozhovor

Ondřej Müller: příběh Harryho Pottera považuji za uzavřený, ale moc by mě zajímaly osudy některých dalších postav

HP 200Před slušnou řádkou let se stal Ondřej Müller objevitelem Harryho Pottera pro český knižní trh. Jak to tenkrát celé probíhalo, se dozvíte z následujícího rozhovoru.

 

...

Hledat

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Literatura

Vzhůru do pravěku!

brontik perPo úspěšném prvním dílu se autor Thomas Brezina rozhodl i pro pokračování příběhu o dinosauřím kamarádovi Brontíkovi. Tentokrát se spolu s ním i novým členem rodiny vydáváme do druhohor, kde, jak Týna s Tobíkem brzy poznají, ne...

Divadlo

Homo eroticus - zajímavý projekt brněnského divadla Buran Teatr

Homo eroticus 2Koncem září uvedlo profesionální divadlo plné mladých lidí erotickou baladu Homo eroticus, aneb láska v době těla. Režisérka Gabriela Ženatá spolu s týmem realizátorů vytvořili férii, složenou z několika obrazů, ve kterých se bez obalu ...

Film

Film Meky je ke stažení online LEGÁLNĚ

meky perexCo prožil muž, jenž napsal nesmrtelné písně Biely kvet, Atlantida, Čo bolí to prebolí, 22 dní, Nespalme to krásné v nás, Katka, Prvá a mnohé další? Kdo a jaký je Miro Žbirka? Odpovědi nabízí diváky navštěvovaný film Meky. Vypráví o naprosté od...