Pronikněte do Tajuplného světa virů a bakterií aneb Znáte své neviditelné spolubydlící?
Banner

Pronikněte do Tajuplného světa virů a bakterií aneb Znáte své neviditelné spolubydlící?

Tajuplny svet viru a bakterii 200Bránu do neviditelného mikrosvěta, bez kterého bychom byli ztraceni, v knize Tajuplný svět virů a bakterií otevírají biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová. Zvídavé čtenáře poutavě seznamují s viry, bakteriemi a houbami, vysvětlují nenahraditelnost hygieny a objasňují, jak funguje náš imunitní systém a jak se bránit patogenům, nejen v době covidu-19. Čtenář pochopí, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro život tak důležitá. Kniha je napsaná a ilustrovaná tak, aby svět vědy srozumitelně přiblížila dětem od devíti let i dospělým. Německý bestseller pro české čtenáře vydává 19. května 2021 Nakladatelství KAZDA.

 

Věděli jste, že některé bakterie se dožily až 250 milionů let a dokázaly by přežít i bez slunce? Nebo, že viry máme zakódované v genech a bez nich by neexistovali savci? Možná nevíte ani to, proč jsou bakterie nejrychlejší organismy na naší planetě, jak naši předkové již před miliony let vynalezli očkování, nebo že šimpanzi dávají nemocné jedince do karantény. Zajímá vás, proč někdo onemocní, a jiný ne, a jakými způsoby lze trénovat imunitní systém? Chcete se dozvědět, které bakterie a viry jsou užitečné a proč bychom byli bez mikrosvěta ztraceni? Co je to pandemie a proč existuje teprve posledních pár tisíc let? Odpovědi najdete v knize Tajuplný svět virů a bakterií, která je napínavým čtením pro čtenáře od 9 do 99 let.

„V těle máme více bakterií než vlastních buněk. Pokud se v jejich mírumilovném soužití něco pokazí, vznikají nemoci. Obzvlášť ošemetné je, když přijdeme do styku s dosud neznámými mikroorganismy a viry. I takové vetřelce však za normálních okolností zadrží náš imunitní systém. Pokud vás zajímá, jak to celé probíhá, pak si v knize Tajuplný svět virů a bakterií s chutí počtete,“ říkají o knize její autoři – Karsten Brensing a Katrin Linkeová.

 

Tajuplny svet viru a bakterii

O autorech:

Dr. Karsten Brensing vystudoval mořskou biologii a vyučoval mikrobiologii a hygienu. Se svou ženou Katrin Linkeovou na Floridě a v Izraeli zkoumal interakci mezi delfíny a lidmi. Napsal tři úspěšné knihy o tom, jak zvířata myslí a cítí, a pracoval jako konzultant pro německé ministerstvo životního prostředí, evropskou komisi a různé organizace pro ochranu životního prostředí.

Katrin Linkeová vystudovala medicínu a biologii. Po škole zkoumala interakci mezi delfíny a lidmi. Od roku 2001 pracuje jako nezávislá vědecká novinářka pro televizi. Tajuplný svět virů a bakterií je její první kniha pro děti.
Katrin a Karsten jsou rodiči dvou synů. Sní o tom, že se jednou budou jako rodina plavit po světě na plachetnici.

Tajuplný svět virů a bakterií: Autoři: Karsten Brensing a Katrin Linkeová • Ilustrace: Nikolai Renger • Překladatelka: Dagmar Heeg Originální název: Die spannende Welt der Viren und Bakterien • Formát: 220 × 285 mm • Počet stran: 192 Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-026-0 • Datum vydání: 19. 5. 2021

https://www.knihykazda.cz/tajuplny-svet-viru-a-bakterii/


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Radní pro kulturu Středočeského kraje: Kultura je vnímána jako popelka


Zdenek StefekRozhovor s radním Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Zdeňkem Štefkem (KSČM).

...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Jak dlouho můžete žít jako duch?

arto uvodkaNa český trh dorazila další z novel v současnosti nejprodávanějšího finského spisovatele Arta Paasilinny. Jak už napovídá název Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude, tentokrát nebudeme svědky příběhu, ve kterém se objevuje zvíře jako hlav...

Divadlo

Třeskutý duel vlašáku a mungo klíčků v Divadle Kalich

zenazapultemperexKoloniály se smíšeným zbožím nejsou jen tak obyčejné obchody. Nejen za pultem, ale také před pultem mezi regály s různorodým artiklem se denně odehrávají podivuhodné lidské i potravinové příběhy. Proto není divu, ...

Film

Dny evropského filmu začínajíDEF perexJiž po osmadvacáté si můžeme vychutnat DNY EVROPSKÉHO FILMU, pořádané od středy 16. června 2021 nejen v Praze, ale i v dalších velkých městech – v Ostravě (od 17.6.) a v Brně (od 18.6). Přehlídka pak se pak shodně uzavírá v tentýž den,...