Zlomený génius: Thriller rychlý jako superpočítač
Banner

Zlomený génius: Thriller rychlý jako superpočítač

zlomeny genius 200Will Parker, mladý geniální ředitel velké technologické firmy, se dopustí programovací chyby, kvůli níž zemře vysokoškolačka. Aby svou vinu odčinil, začne pracovat v kyberdivizi FBI.

 

 

 

Už jako zvláštní agent dostane za úkol prozkoumat dějiště vraždy na festivalu Comic-Con, jejíž oběť má něco společného s kvantovým počítačem, který se Will kdysi snažil získat. Ve spolupráci s bystrou inspektorkou Danou Lopezovou a upjatým kolegou od FBI Thomasem Deckerem Will zjistí, že oběť zařízení dražila na dark netu – a že aukce, v níž přihazuje legendární čínský hacker, ruští mafiáni vyslaní Kremlem i manažer významné firmy, nadále probíhá. A vzápětí se ve Willových rukou opět ocitne život druhého člověka, neboť dojde k únosu dcery zavražděného. Stopa krve a technických střípků vtahuje Willa stále hlouběji do víru záhad a nebezpečí. Pokud se mu nepodaří odhalit pachatele včas, mohlo by zařízení skýtající téměř neomezenou moc padnout do nepovolaných rukou…

Ukázka z knihy:

Z reproduktoru na komodě se ozve cinknutí, které se odráží od vysokých skleněných stěn. Zvuk z meditační aplikace mi připomene chrám na Okinawě. Znova zkouším zaplašit démony v hlavě.
Pomalu a klidně dýchám. Nádech. Výdech. Přesně jak mě učili. Vybavuju si vůni cypřiše a kadidla. Dotek bambusu pod chodidly. Chuť slaného vzduchu od oceánu. S každým nádechem to vše jedno po druhém vytěsňuju, až nakonec vnímám jenom vlastní dech.
Do všech koutů mysli i těla se mi vkrádá nehybnost. Uvolňují se mi ramena. Zpomaluje se mi a vytrácí se pravidelný tlukot srdce. Myšlenky na Bruce Sterlinga i na Fukušimu se jako vždycky vrátí, ale pro tuhle chvíli mě ovládl pokoj.
Vtom mi v klíně zavibruje mobil, povědomé pracovní vyzvánění, které rozčísne navozený klid.
Otevřu oči v tmavé místnosti, oceán odráží měsíční zář. Okny kolem dokola mé ložnice, sahajícími od podlahy až ke stropu, dovnitř vniká matné světlo. Hodiny v telefonu hlásí, že na dnešek už je dost pozdě a na zítřek ještě brzo.
Číslo patří centrále FBI ve Washingtonu. Přejetím prstu po displeji hovor přijmu.
Za sedm a půl minuty už jsem vysprchovaný i oblečený a na zádech mám parádní cestovní kabelu, kterou jsem pořídil přes Kickstarter. Když vykročím do noci, ovane mě teplý jihokalifornský větřík od Pacifiku. S uspokojivým cvaknutím magnetického bezpečnostního systému se za mnou zabouchnou mohutné dubové dveře. Na příjezdové cestě už na mě čeká služební auto.
„Pěkný hnízdečko,“ prohodí šofér při pohledu na ultramoderní uskupení kvádrů z betonu a skla. Mladík. Bílá košile, černá vázanka. Zaměstnanec FBI. Civil. „Komu patří?“
„Mně,“ odtuším, hodím si tašku na zadní sedadlo a pak si vlezu dopředu.
„Počkat, říkali mi, že jste agent.“
„Zvláštní agent.“
„Hernajs, zvláštní agenti zřejmě berou úplně jiný peníze,“ posteskne si a rozjede se po dlouhé příjezdové cestě.
Není to poprvé, co slyším podobnou poznámku. Ani naposled. Silicon Valley jsem sice opustil, ale jeho požitky ne. Po té události se Sterlingem jsem potřeboval změnu. Dlouho jsem jenom bral a potřeboval jsem místo toho dávat. Vzdát se svých peněz? Ani nápad. Pořád mi patří velká část CastorNetu, vede ho už ale někdo jiný.
Tam, kde jsem teď, jsem dospěl po klikaté cestě, do bodu, kdy dávám FBI něco cennějšího než peníze: svůj čas a nadání. Teoreticky pracuju v tamní kyberdivizi, ve skutečnosti mě ale povolávají ke každému většímu případu, v němž hraje roli
technika.
Hodně času trávím na cestách. Budíček od náměstka ředitele Burkeho uprostřed noci, po němž následuje let služebním tryskáčem, je ale vysoce neobvyklý i na mě. A vysoce neobvyklé věci přímo zbožňuju.
„Velký případ?“ ptá se šofér.
„Vražda,“ odpovím a dál to nerozebírám.

 

zlomeny genius

Drew Murray vyrůstal na jihozápadě Ontaria, na Ivey Business School získal titul MBA a vybudoval si úspěšnou kariéru v oboru firemních technologií, poté se však začal věnovat investování a vzdělávání. Je rozený snílek, takže má rád sci-fi a fantasy, je mistrem únikovek a milovníkem her na hrdiny. Narazit na něj můžete na fanouškovském festivalu Comic Con, případně na Western University či Fanshawe College, kde vyučuje.
Coby nadšenec do techniky, sil, které ji pohánějí, a jejího vlivu na společnost vytvořil cyklus příběhů o Willu Parkerovi s cílem pobavit, ale i prozkoumat odvrácenou stranu technologií.
Více o autorovi a jeho knihách se dozvíte na https://www.drewmurraybooks.com/


Drew Murray: Zlomený génius, přeložil Milan Lžička, vydalo nakladatelství Kalibr

https://www.knizniklub.cz/knihy/459030-zlomeny-genius.html


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Melancholie Štefana Margity

200maAlbum plné slavných melodií od šansonu po muzikál, to je nová nahrávka světově proslulého operního pěvce Štefana Margity. Dostala název Melancholie a jde, jak sám pěvec říká, o jeho první album se skladbami na pomezí žánrů. „Když jsem v prodejně Metropoli...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Román o skutečném životě českých odbojářů

 

MBMM+B+M je na první pohled zkratka, která vám asi nic neřekne. Krycí název Tři králové už je podstatně známější. Román o třech známých odbojářích tentokrát zpracoval historik Dalibor Vácha. A to velice dobře.

...

Divadlo

Kdo věří pohádkám, ten patří k vítězům...na zámku tě vítá i princ s Popelkou! Fotoreportáž z českobudějovického představení Popelka na ledě.

popelka perexDivácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a Slovensku během Jarního turné 2014 navštívil exkluzivně Liberec, České Budějovice a Ostravu. V sobotu 5. dubna ještě zavítá do Hradce Králové a...

Film

Cinema City znovu otevírá své brány 10. června

Cinema City znovuotevreni 200Multiplexy Cinema City přivítají své diváky ve čtvrtek 10. června 2021. Na ná-vštěvníky tak opět čeká velmi pestrá filmová nabídka a intenzivní kino zážitek.

...