Bluesmani Mrakoplaš vysílají hudební pořad z nezrušeného klubového turné
Banner

Bluesmani Mrakoplaš vysílají hudební pořad z nezrušeného klubového turné

mrakoplas 200Hudební skupina Mrakoplaš odvysílá tuto neděli pátý díl online hudebního pořadu eŠňůra, tentokrát z pardubického klubu Doli. Bluesmeni se spolu se celtic folk-rockovou Isarou začátkem roku rozhodli, že domluvené koncerty v klubech po republice rušit nebudou a místo nich plánované zastávky šňůry pojmou formou záznamů koncertů s rozhovory. Na koncertě zazní i nové skladba Sedím s tátou z připravovaného třetího alba Tichá radost.

 

Záznamy živých koncertů ze zavřených klubů doplňují hudebníci rozhovory s členy i zástupci zastávek online turné. Nebylo tomu jinak ani v prostorách multižánrového Doli, jehož zakladatelé pořádají Hudební ligu města Pardubice nebo žánrový festival Blues pro Špágra.

S místní dramaturgyní Šárkou Doležalovou jsme si povídali o bohaté historii Doli. Diváky provedeme také memorábiliemi starých fotek z dob založení klubu v sedmdesátých letech minulého století. Tváře mladých Mišíků, Hladíků a Plíhalů zdobí stěny foayeru a dýchají atmosférou, kterou jsme takto na dálku chtěli spolu s naším koncertem zprostředkovat divákům,” říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše Martin Kalenda

mrakoplas1

Mrakoplaš, pojmenovaný po stejnojmenném mágovi z fantasy románů Terryho Pratchetta, připravuje také 10. ročník benefiční akce Mrakoplaš kontra Alzheimer, tradičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby, který proběhne 26. září tohoto roku v Divadle v Dlouhé. S postupným rozvolňováním kultury kapela oznámila i klubový koncert 20. června v Balbínově poetické hospůdce v Praze.

Do konce online turné po klubech českých zbývají už jen jeden díl. Pátou eŠňůru s alternativně bluesovou čtveřicí si můžete pustit na Facebookové stránce nebo YouTube kanálu kapely v neděli 30. května od 20:00.

Facebooková událost: www.facebook.com/events/536768707729623


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Recenze? Učím se z nich nic nedělat, říká herec Ondřej Brett

ondrej brett perexJe nepřehlédnutelný jednak svou výškou, jednak hereckým potenciálem, což stačil prokázat v řadě rolí na jevišti Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Charismatický absolvent brněnské JAMU má navíc i jméno, které dobře zní -  Ondřej Br...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Lípy mají rozhodně něco do sebe

Lipy vlidne i majestatne 200Nakladatelství Kazda se dlouhodobě zaměřuje na knihy o přírodě a buduje tak ve čtenářích lásku k ní. Jedním takovým titulem je i ten o lípách, který je opravdu určen k potěše oka i ducha.

...

Divadlo

Sen noci svatojánské promění jeviště v magickou džungli

sen noci svatojanskeV malírně zlínského divadla vzniká jeden z největších bubnů v republice! Pro nesmrtelnou Shakespearovu komedii o zběsilé touze po lásce a milování Sen noci svatojánské, která bude mít pre...

Film

John Cazale – mistr vedlejších rolí
ImageAl Pacino, Robert De Niro, Gene Hackman, Francis Ford Coppola a Meryl Streep. Všechny tyto výrazné osobnosti se proslavily v průběhu americké nové vlny, jmenované však spojuje také herec John Cazale. Tento zdánlivě nepříliš v...