FOK představí novou sezónu v pořadu FOK On speciál
Banner

FOK představí novou sezónu v pořadu FOK On speciál

fok 200Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odhalí program 87. koncertní sezóny prostřednictvím online pořadu FOK On speciál. Ten poběží v pondělí 31. května 2021 v 18:15 na Facebooku a YouTube FOK. Hosty dramaturga Martina Rudovského budou ředitel FOK Daniel Sobotka a šéfdirigent Pražských symfoniků Tomáš Brauner. Nebude chybět ani hudba.

 

S ohledem na situaci i jako symbolické zakončení online programů v době pandemie bude sezóna 2021/2022 představena v online pořadu FOK On, který Pražští symfonikové vysílali pravidelně od dubna 2020.

„Přemýšleli jsme, jakým způsobem letos zveřejnit novou sezónu, a nakonec jsme usoudili, že to ještě jednou, snad už naposledy, uděláme online. Nejen kvůli bezpečnostním opatřením, ale také proto, že oslovíme kromě novinářů i veřejnost. Zároveň se nám zdálo příznačné zvolit formát pořadu FOK On, se kterým se naši příznivci setkávali po celou dobu pandemie, když nebylo možné hrát naživo. Chceme tímto posledním online pořadem symbolicky nechat celou tu podivnou dobu za sebou a s optimismem se těšit na novou sezónu, ve které se už všichni setkáme osobně,“ řekl ředitel FOK Daniel Sobotka

fok special

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již dříve oznámil, že se v dramaturgii zaměřil hlavně na domácí hudebníky a ansámbly, což je gestem podpory umělcům po více než roční pauze. Celkem jedenáct abonentních cyklů opět nabídne bohatou škálu hudebních zážitků od orchestrálních koncertů přes ty komorní až po program pro děti.


Od 1. června 2021 bude možné si zakoupit abonmá a vstupenky na mimořádné koncerty. Na abonentní koncerty budou vstupenky v prodeji od 23. června 2021.

Pořad FOK On speciál poběží na Facebooku a YouTube Pražských symfoniků v pondělí 31. května 2021 v 18:15 a bude i poté ke zhlédnutí.

Více informací:

Web FOK: www.fok.cz
Instagram: https://www.instagram.com/orchestrfok/
YouTube kanál Pražští symfonikové FOK

Facebook: www.facebook.com/orchestrFOK


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Březnice

zamek breznice 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. ...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Příručka mladých svišťů dostala (bohužel) nový háv

prirucka mladych svistu 200Příručky mladých svišťů vycházely v devadesátých letech a nakladatelství Egmont je zřejmě chtělo přivést zpátky do módy a vydalo ji jako další knihu z edice Kačeří příběhy.

 ...

Divadlo

Komedie Davida Gieselmanna poukazuje vtipným ironickým tónem i na problematiku chování dnešních mladých

kuchta 200Na jevišti Divadla U22 v Praze 10 – Uhříněves proběhne v pátek 11. října v 19.30 hodin premiéra inscenace O klucích aneb Jsem kuchta! Hru německého autora Davida Giesselmanna přeložila Anežka Rusevová a v dramaturgii Fillipa Bařiny režíruje Roman U...

Film

Odevzdal svůj život divadlu. Vzestupy a pády Jakuba Špalka

zivot s kasparem200Nový dokumentární film Heleny Třeštíkové Život s Kašparem je časosběrným snímkem, který mapuje život zakladatele Divadla v Celetné Jakuba Špalka na ploše 23 let.