Helena Vondráčková se na Medarda v Karlíně za přísných podmínek znovu koncertně vznese vzhůru k výškám
Banner

Helena Vondráčková se na Medarda v Karlíně za přísných podmínek znovu koncertně vznese vzhůru k výškám

AktuálněPo dlouhých osmi měsících nucené pauzy, kdy nebylo možné pořádat kulturní akce z důvodu vládních nařízení proti onemocnění Covid-19, se populární zpěvačka Helena Vondráčková vrací na pódia se svým několikrát přerušeným turné Vzhůru k výškám. Její první koncert letošního roku se uskuteční 8. června od 19. hodin na prknech pražského Hudebního divadla Karlín.

 

Všechny naplánované koncerty budou probíhat v souladu s aktuálními vládními opatřeními. Návštěvníci se musí prokázat negativním testem (PCR starý max. 72 hodin a antigenní max. 48 hodin), potvrzením o provedeném očkování (pokud od podání první dávky uplynulo alespoň 22 dní) či prodělání nemoci Covid-90 (v době kratší než 180 dní před konáním akce). Testování bude umožněno i v den koncertu 8. června před budovou Hudebního divadla Karlín od 13 hodin po registraci na www.covid-ghc.cz (jako odběrové místo je nutné uvést externí laboratoř). Koncert Heleny Vondráčkové proběhne bez přestávky a nebude možnost využít šatnu či poskytovat občerstvení. Návštěvníci jsou povinni mít po celou dobu pobytu v divadle nasazený respirátor třídy FFP2.

„Jsem opravdu ráda, že se budu moci opět naplno věnovat tomu, co mám nejraději, koncertování a setkávání se svými fanoušky,“ říká k postupnému rozvolňování, které umožňuje pořádání kulturních akcí, zpěvačka Helena Vondráčková.

Turné pojmenované podle legendárního hitu z filmu S tebou mě baví svět nabídne, pokud to aktuální situace dovolí, více než dvacet koncertů v různých městech po České republice. Po velkolepém zahájení v pražském Hudebním divadle Karlín zamíří zpěvačka například na hrad Křivoklát, kde vystoupí 2. července. Vstupenky na pražský a křivoklátský koncert jsou k dostání v síti Ticketportal.cz.

„Fanoušci se mohou těšit nejen na osvědčené hity, ale v rámci turné zazní i písně z nejnovějšího alba Tvrdohlavá, na kterém jsem pracovala s producentem Karlem Maříkem. Několik písní jsem měla šanci zazpívat již během svých loňských koncertů a měly u publika nevídaný úspěch, z čehož mám velkou radost,“ dodává k programu turné Helena Vondráčková.

Poslední koncert v rámci zpěvaččina turné Vzhůru k výškám proběhl v září loňského roku. Následně však musela z důvodu protiepidemických opatření své rozběhnuté turné na dlouhou dobu znovu přerušit.


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

„Pokud děti vidí číst své rodiče, jistě si sami také najdou ke knize cestu…“

blecha zdenek 200Poslední dobou se objevuje stále více periodik obecního charakteru a o zajímavé čtení není nouze. Uvědomila jsem si, že mě trochu mrzí, že jsme se zatím nikde nedočetli o místní knihovně. Známe dobrovolný spolek Čarodějnice od Juliány...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Jedlá soda – Unikátní přírodní léčba

Jedla soda perexNakladatelství Jota vydalo první měsíc roku 2017 odbornou knihu Jedlá soda s všeříkajícím podtitulem Unikátní přírodní léčba. Tato příručka zaujme nejen  všechny příznivce zdravého životního stylu, čtenáře vážně nemocné, ale taky laick...

Divadlo

Zlínu se „hra her“ povedla

hamlet 200Shakespearův Hamlet je jedním z nejvýraznějších představení 73. sezóny Městského divadla Zlín a také jí dal motiv v podobě otázky být či nebýt. Jedná se o jednu z 11 premiér, kterou si zlínští diváci mohou vychutnat.

...

Film

Zlobili by se řečtí bohové na film Hněv Titánů?

 Zlaté pravidlo Hollywoodu říká "Pokud byl film komerčně úspěšný, co nejdříve natočit jeho pokračování, bez ohledu na jeho kvality." A proto po dvou letech do našich kin dorazilo pokračování průměrného Souboje Titánů. První díl byl přijat značně kriticky, což producenty ve...