Kapela Sebedrás a Filip Horáček skandují: “Kdo neskáče, není Petr Čech!”
Banner

Kapela Sebedrás a Filip Horáček skandují: “Kdo neskáče, není Petr Čech!”

sebedras 200Skupina Sebedrás vedená spisovatelem a scenáristou Jiřím Vaňkem vydává svoji první píseň Kdo neskáče, není Petr Čech, ve které hostuje Filip Horáček (Prohrála v kartách). Singl doprovází zábavný videoklip inspirovaný Handkeho knihou Úzkost brankáře při penaltě. Sebedrás vydá na podzim album Radiopop.


“Ta písnička vznikla potom, co Petr Čech udělal chybu v zápase s Tureckem na Mistrovství Evropy 2008. Přemýšlel jsem, co se mu mohlo honit hlavou, mám pro to pochopení, celej život chytám amatérský fotbaly a bídnejch gólů jsem dostal spoustu,” osvětluje vznik písničky Jiří Vaněk. “Celá deska bude plná hostů, s Filipem Horáčkem jsem viděl spoustu zápasů v hospodě i naživo, takže vím, že má skvělej fotbalovej ječák, co se k týhle hospodský halekačce hodí, a navíc umí výborně vymejšlet druhý hlasy,” doplňuje Vaněk.

Videoklip se natáčel na začátku května v Praze. “Jirka Vaněk původně přišel s jednoduchým lyrics videem, jak si s kapelou kope o zeď. Ale trochu nám to nabobtnalo,” pobaveně komentuje vznik videa, ve kterém vystupuje skoro 30 herců a komparzistů, režisér Jiří Diarmaid Novák. Zopakoval si spolupráci s Jiřím Vaňkem ze seriálu Comeback nebo dokumentů ČT Na cestě a Národní klenoty. Hlavní roli nešťastného brankáře hraje Jakub Albrecht z Divadla pod Palmovkou, který s Vaňkem spolupracoval na úspěšných divadelních adaptacích blogů 1000 věcí, co mě serou a Poslední důvod, proč se nezabít.

Kapela Sebedrás líně existuje už 10 let ve složení: Jiří Vaněk (zpěv, kytara), Petr Ulrich (bicí), Jiří Špiller (baskytara), Tomáš Holeček (kytara). Ještě pod názvem Zabiják a Borci vydala v roce 2014 u labelu Červený kůň demonahrávku Folkpunk. Písně Jiřího Vaňka se objevily v seriálu Svět pod hlavou, dokumentárním filmu Generace Singles a divadelní hře Poslední důvod, proč se nezabít.

Na podporu vydání desky Radiopop běží crowdfundingová kampaň na adrese https://www.hithit.com/cs/project/9873/pomozte-nam-vydat-desku-radiopop-kapely-sebedras


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

„Chtěla bych vyfotit štěstí,“ sní fotografka Sára Saudková

Maminka čtyř dětí, fotografka a charismatická dáma. To vše a mnohem více je Sára Saudková, která vám nyní dovolí nahlédnout do jejího nitra.

 

...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Zachrání Michalka, Verunka a Kuba Stříbrného paprska?

stribrnyPaprsek perexNení napětí jako napětí – a není dobrodružství jako dobrodružství. Když se povede autorovi napsat příběh, který má v sobě onu potřebnou dávku skutečného v souladu s nadpřirozeným, má jistý úsp...

Divadlo

Knižní bestseller Boss Babiš novináře Jaroslava Kmenty se dočkal divadelní podoby

Bossbabis perexNezřídka se na světě stává, že se zajímavá kniha stane předlohou pro natočení filmu, nebo pro zpracování divadelního scénáře. Na motivy úspěšných knih novináře a spisovatele Jaroslava Kmenty se natočily filmy o Radovanovi Krejčířovi či o k...

Film

Kritiky očekávaný film Dítě číslo 44 míří do kin

44 perexFilm Dítě číslo 44 s podtitulem Jak najít vraha v zemi, kde vraždy neexistují, se točil před dvěma lety v Praze a také v dalších českých městech. Na natáčení se významně podílelo pražské filmové studio Barrandov, kde v...