Hledáte inspiraci na čtení? Euromedia vydává spoustu novinek různých žánrů
Banner

Hledáte inspiraci na čtení? Euromedia vydává spoustu novinek různých žánrů

euromedia radost z prace 200Nabídka potěší milovníky humoru, napětí, beletrie i cestopisů, přesvědčte se sami...


Novinka od autorky světového bestselleru Zázračný úklid

Po bestsellerech Zázračný úklid a Žít s radostí vychází nová kniha slavné japonské autorky Marie Kondo, která svou inspirativní metodu úklidu nyní přenesla i na oblast zaměstnání.

Spojila přitom tentokrát síly se Scottem Sonensheinem, renomovaným psychologem v oblasti organizace práce. Oba společně čtenářům poradí, jak lze dosáhnout výsledku, který vám změní život. A vůbec nezáleží na tom, zda pracujete z domova, máte svoji vlastní kancelář nebo jen vyhrazené místo ve velkém openspace mezi desítkami dalších kolegů. Jakmile si vše náležitě uspořádáte, získáte potřebnou sílu, sebedůvěru, energii a motivaci, abyste si vybudovali kariéru, která vám začne brzy přinášet radost.

Marie Kondo, Scott Sonnenshein: Radost z práce, přeložila Šárka Kadlecová, vydala Pragma, 200 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/355822-radost-z-prace-usporadejte-si-svuj-profesni-zivot.html

 

euromedia radost z prace

Simone de Beauvoir: Nerozlučné

Teprve po 66 letech od svého napsání se dočkala vydání autobiografická novela z pera slavné představitelky existencialismu a feminismu ve francouzské literatuře, Simone de Beauvoir.

Autorka svůj příběh považovala za příliš „intimní“, než aby jej publikovala. Vypráví v něm o hlubokém přátelství dvou dívek, které sdílejí dramata svých prvních milostných vzplanutí, ale spojuje je i odpor ke společenským konvencím a tradiční ženské roli v životě.

Kniha přichází ke čtenářům s předmluvou adoptivní dcery autorky Sylvie Le Bon de Beauvoir a rovněž s množstvím autentických fotografií. Do češtiny ji přeložil Alan Beguivin.

Simone de Beauvoir: Nerozlučné, přeložil Alan Beguivin, předmluvu napsala Sylvie Le Bon de Beauvoir, vydalo nakladatelství Odeon v edici Knihovna klasiků, 144 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/507850-nerozlucne.html

euromedia nerozlucne

 

Cestovatel Jan Hocek pokračuje v cestě kolem Česka...

Po Severní stezce se Jan Hocek vydal na jih naší země a dokončil okruh kolem Česka. Jižní stezka spolu se Severní stezkou tak tvoří první ucelenou trasu pro pěší a cyklisty vedoucí kolem České republiky.
Jižní stezka vede napříč celou zemí mezi nejvýchodnějším a nejzápadnějším bodem České republiky, prostupuje nádherné česko-slovenské pohraničí, vydává se přes jihomoravské vinohrady a svou pouť končí přechodem Šumavy a Českého lesa.

Cestovatel Jan Hocek absolvoval celou trasu, uvědomil si, že 1 000 km není zas tak moc, a vnímal měnící se krajinu, architekturu, nářečí, nabídku jídel nebo třeba i piv.

Knihu můžete využít mnoha způsoby – jako obrazovou a informační publikaci z českých, moravských a slezských hor, jako průvodce pro absolvování celé trasy či její části nebo jako motivační a inspirativní dílo. Putování vlastními silami po krajině České republiky nabízí mimo jiné odpovědné a nízkonákladové cestování, ne vždy je totiž nutné létat za poznáním přes půl zeměkoule, největší překvapení často zažijete doslova za humny.

Jan Hocek: Jižní stezka – Českem od východu k západu, vydalo nakladatelství Universum, 248 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/527546-jizni-stezka-ceskem-od-vychodu-k-zapadu.html 

euromedia jizni stezka

Zápisky z mise Lékařů bez hranic

Jaké zoufalství musí pronásledovat lidi, kteří se v přecpaném podpalubí vydají na širé moře i s malými dětmi v náručí...?

Kniha Břehy nejsou na dohled jsou deníkové záznamy Jitky Kosíkové, dětské zdravotní sestry, z práce na misích Lékařů bez hranic. Jejím úkolem je postarat se o lidi ztracené na útěku. Neví, jestli zítřek přinese v gumových člunech zraněné děti, poleptané, nemocné, jestli budou na palubě rodit, jestli bude muset resuscitovat, neví, kolik dětí povezou na italskou pevninu v kontejneru vyhrazeném pro zemřelé...

Vzpomínky na misi ve zhrouceném Středomoří uprostřed humanitární krize střídají postřehy z práce v pediatrickém týmu mobilního hospice Cesta domů a jemné pasáže deníků týkající se Jitčiných vztahů a úryvky – nikdy neodeslaných – milostných dopisů.

Jitka Kosíková, Marek Uhlíř: Břehy nejsou na dohled, vydalo nakladatelství Universum, 216 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/527978-brehy-nejsou-na-dohled.html 

euromedia brehy nejsou na dohled

Válka v Náhorním Karabachu se nás týká víc, než se zdá...

Dne 27. září 2020 zaútočil Ázerbájdžán podpořený Tureckem na oblast Náhorního Karabachu, enklávu, kterou posledních 30 let kontrolovala Arménie. Válka měla být blitzkrieg, přesto se Arméni dokázali bránit 44 dní. Kruté boje vojáci popsali jako masakr, zejména kvůli nasazení bojových dronů ázerbájdžánskou armádou. Válku zastavilo příměří zprostředkované Ruskem.

Válka si vyžádala kolem 8 000 mrtvých vojáků na obou stranách konfliktu a 146 mrtvých civilistů. Stovky lidí se stále pohřešují. Během konfliktu bylo spácháno mnoho válečných zločinů. Arméni válku prohráli a přišli o 80 % Karabachu a přilehlých území. Příměří ukončilo boje, ale ne lidské utrpení. Desetitisíce Arménů ztratily svoje domovy, tisíce vojáků přišly o končetiny. Přibývají důkazy o civilistech mučených ázerbájdžánskou armádou.

Lenka Klicperová a Markéta Kutilová se do Karabachu vypravily v první den útoku, a byly tak prvními českými novinářkami, které se do oblasti bojů dostaly. Ke konci války se na místo vrátily a překročily hranice do Karabachu v den podepsání příměří. Sledovaly pálení karabašských vesnic a příjezd ruských vojáků. V lednu 2021 podnikly třetí cestu a přinesly výpovědi civilistů o válečných zločinech Ázerbájdžánu.

Jejich kniha, doplněná doslovem politologa Tomáše Šmída, jenž se zabývá zejména výzkumem ozbrojených konfliktů, organizovaným zločinem a zahraničně bezpečnostními problémy v postsovětském prostoru s důrazem na kavkazský region, je tak uceleným svědectvím o hrůzách moderní války. Neboť ta, byť se zdá daleko, týká se nás víc, než bychom si kdy mysleli.

Lenka Klicperová, Markéta Kutilová: Poslední zapálí vesnici, doslov napsal Tomáš Šmíd, vydává nakladatelství Universum, 216 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/537972-posledni-zapali-vesnici-valka-v-nahornim-karabachu.html 

euromedia posledni zapali vesnici

Petr Vydra: Muž v karanténě

Jak už název knihy napovídá, příběhy ve druhé knize Petra Vydry vznikly v době pandemie a humornou formou reflektují nejrůznější nástrahy a výzvy, jež vypravěči, jeho okolí i celé společnosti nastražila.

Přestože jde o uzavřené příběhy a každý má svoji vlastní pointu, stává se kniha zároveň jakousi nezáměrnou, spíše bezděčnou kronikou roku 2020 a první poloviny roku 2021. Většinou se však jedná o příslovečné malé dějiny na pozadí velkých a málokdy je tomu v knížce naopak. Ostatně druhý oddíl knihy sice obsahuje směs dobrodružství a výzev, z nichž vypravěč některé podstoupil i v dřívějším období, ale atmosféra těchto příběhů s pocitem izolace, samoty či opuštění komfortní zóny souvisí. Třetí část knihy je zdravotní a autor se sebeironií sobě vlastní v ní reflektuje různé bolístky a indispozice, které na muže přicházejí ve středním věku a jimž lze čelit nejen návštěvami lékařů a řízením se jejich radami, ale třeba právě také humorem. Kromě toho, že jednotlivé texty vyšly časopisecky, se pár z nich ohřálo i ve světle ramp, neboť se částečně kryjí s monology stand-upových vystoupení.

Petr Vydra: Muž v karanténě, vydává nakladatelství Brána, 200 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/537004-muz-v-karantene.html 

euromedia muz v karantene

Novinka nejznámějšího českého fyzioterapeuta

O stresu se hovoří zejména jako o umělé, lidstvem vyrobené zátěži. Člověk se musel naučit porozumět a vzdorovat rozmanitým stresovým vlivům od počátku své existence. Tělesná zátěž, zima střídaná horkem, nedostatek jídla a tekutin, bakterie, viry, nedostatek spánku či bolest zasahovaly do našich životů od nepaměti. V dnešní době vnímáme stres především jako významnou příčinu vzniku řady tělesných a duševních onemocnění, a chápeme jej jako nebezpečný.

Pavel Kolář, celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu, ve své knize Posilování stresem – Cesta k odolnosti mimo jiné rozebírá opačnou úlohu stresových vlivů, a to zejména z hlediska zvýšení odolnosti našeho organismu.
Věnuje se celé řadě otázek: Může nám stres pomáhat? Jaký vliv má na náš tělesný a duševní stav? Jak je propojena duše s tělem? Umíme plně využít svůj potenciál odolnosti? Mají větší vliv na odolnost naše geny, či prostředí? Jakou roli zde hrají naše smysly? Jak se stát v životě silnějším vůči stresovým vlivům a jak s nimi nakládat?

Naše tělo a duše v sobě skrývá obrovský potenciál udělat nás nejen silně odolnými, ale také šťastnými. Využijme ho a vezměme odpovědnost za své zdraví a kvalitu svého života do vlastních rukou!

Kniha vznikla ve spolupráci s Českým olympijským výborem a za podpory Nadace Pohyb bez pomoci.

Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.: Posilování stresem – Cesta k odolnosti, vydává nakladatelství Universum, 276 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/537912-posilovani-stresem-cesta-k-odolnosti.html 

euromedia posilovani stresem

Denis Demonpion: HOUELLEBECQ

„Michel Houellebecq se stal marketingovým produktem, značkou. Jeho názor má cenu, chtějí po něm, aby se vyjadřoval ke kdečemu… Je vidět, vystupuje jako moudrý muž, naparuje se, baví své publikum svým číslem starého smutného šaška. Pořád má ovšem i čas psát.“
Novinář Denis Demonpion přináší aktualizovanou a rozšířenou verzi životopisu původně vydaného v roce 2005.

Michel Houellebecq je významným spisovatelem, jeho knihy vycházejí po celém světě, vznikají jejich filmové, divadelní i rozhlasové adaptace. Jeho romány i básně se dnes studují v akademickém prostředí. Ačkoli si rád pěstuje pověst nepříjemného a nepřístupného společníka, je laureátem Goncourtovy ceny a před časem se stal i nositelem Řádu čestné legie. Tyká si se současným francouzským prezidentem i s jedním z jeho předchůdců. To vše považoval Demonpion za důležité: text doplnil o nové poznatky a vydal ho znovu.
Český čtenář může číst Houellebecqovy prózy v překladech od roku 2004. Teprve nyní vychází česky i kniha o něm – o tomto francouzském fenoménu současnosti.

Denis Demonpion: HOUELLEBECQ, přeložila Jovanka Šotolová, vydalo nakladatelství Odeon, 376 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/454130-houellebecq.html 

euromedia houellebecq

Vychází další kniha úspěšné autorky a cestovatelky

Po návratu z Pacifické hřebenovky v Americe se Lucie Kutrová rozhodla prozkoumat a přiblížit vám spoustu nádherných tras a stezek, které máme přímo pod nosem. Ukáže vám, že nemusíte hned až do Ameriky, abyste si mohli užít nádherných výhledů...
Tentokrát vás tedy čeká cestopis po evropských trailech, ale také putování životem holky, které hory, láska a bucket list změnily život.

Lucie už nyní necestuje sama – jak bude zvládat dlouhé přechody její čtyřnohý parťák Marvel...? Jak dopadne trail s láskou jejího života...? Co tam bude dělat její brácha, který hory přímo nesnáší...? Jak velký bude průser, že táta nestihl nastudovat angličtinu pro pokročilé...? A co je na dlouhých přechodech opravdu důležité...?

Nečekejte jen tu krásnou stránku, Lucie je ochotná se podělit i o ten opravdový život, který je někdy krutý a nespravedlivý. Inspirujte se a vydejte se na delší přechod, než je ten od gauče k lednici, nebo od domu do práce. Zkuste si prožít tu volnost, kdy jste to jen vy, těžký batoh, skvělá nálada a hory. Ale pozor! Lůca varuje, že když vyjdete jednou, nebude to naposledy...
• Svatojakubská pouť - Camino de Santiago • Tour du Mont Blanc • Walkers Haute Route • Alpe-Adria Trail • Julius Kugy Trail • přechod Nízkých Tater a Malé Fatry • přechod Madeiry • přechod Moravských Beskyd a Javorníků • vymyšlený trail v Rakousku

Koupí této knihy přispějete na lepší život v útulcích! #PomahamSMarvelem

Lucie Kutrová: 151 dní po evropských stezkách, vydalo nakladatelství Universum, 368 stran

https://www.knizniklub.cz/knihy/527974-x151-dni-po-evropskych-stezkach.html 

euromedia 151 dni


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Biologie víry - a genetické nebe se kácí!

BiologieViry perexTaké žijete v přesvědčení, že vaše genetická výbava je prostě pevně dána, dispozice k různým nemocem jsou již od narození zapsány ve vaší DNA a že to, co vás v životě potkává nemůžete ovlivnit? V tom případě vás myšlenky a fakta uvede...

Divadlo

Nemusí to znamenat nic, ale mohlo by!
ImageKlidné vody vyšetřovací stanice rozčeří krátký telefonát oznamující záhadnou vraždu u Betlémáku. Parta z kriminálky Aneňák jde do akce! Divadlo Na zábradlí uvedlo poblázněnou krimi-komedii autora Egona Tobiáše...

Film

Prima love přinese divákům hned tři novinky

prima Nespoutany andel200Prima love se rozhodla zakončit leden velkolepě, a to třemi novými pořady. Milovníci seriálů se mohou těšit na telenovelu Nespoutaný anděl mysteriózní drama Pomsta. Na ...