Tomáš Pastrňák nasadil Třešně
Banner

Tomáš Pastrňák nasadil Třešně

tresne 200Písničkář Tomáš Pastrňák vypouští na začátek léta videoklip k nové skladbě „Třešně“. Píseň vznikla pod producentským vedením Borise Carloffa a po skladbách „Adél“, „Lodička“ a „Ostrava-Moskva“ je tak dalším singlem z připravovaného třetího alba.

 

„Tahle letní písnička vyklíčila z esemesky, kterou jsem dostal jednoho nedělního odpoledne. Zasadil jsem si ji do hlavy a celý večer jsem ji zaléval červeným vínem. Když jsem se ráno probral z bezvědomí, byly už třešně na světě a pomalu uzrávaly. Stačilo jen natáhnout ruku,“ přibližuje vznik písně Tomáš Pastrňák.

Klip se natáčel loni v létě během dvou odpolední v jihozápadní části Českého středohoří s dronistou Ondřejem Civínem. Střihačka Alisa Sheli jej pak posadila do konceptu rozdělené obrazovky, do které se paralelně promítají nejrůznější průlety krajinou. Hlavně díky dronu a leteckým pohledům tak vznikl zajímavý scenerický videoklip.

„Třešně“ jsou po skladbách „Adél“, „Lodička“ a „Ostrava-Moskva“ dalším singlem z Pastrňákova připravovaného třetího alba, na kterém pracuje s básníkem Igorem Malijevským, spisovatelem Jaroslavem Rudišem, spoluhráčem HERRDZem a producentem Borisem Carloffem. Vyjít by mělo příští rok.

 

tresne1

Diskografie:
Alba: Pozvánka na koncert (2014), Kousky (2017)
Singly: Ostrava-Moskva (2021), Adél (2020), Lodička (2020), Přesčas (2015), Slunečnice (2013)

Více informací:
Facebook: https://www.facebook.com/tomaspastrnak
YouTube: https://www.youtube.com/tomaspastrnak
Web: http://www.tomaspastrnak.cz


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Autoři Varování – Ilona Fryčová a Tomáš Kříkava – se vyzpovídali navzájem

Varovani 200Koncem srpna vyjde druhá knížka nevidomé spisovatelce Iloně Fryčové. Její Varování – sedm povídek, v nich dětem pomáhá sedm dobrých duchů – ilustroval spolužák z Literární akademie Josefa Škvoreckého, spisovatel...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Nech mě jít vstříc smrti…

nech me jit 200Nakladatelství Domino vydalo před pár dny zajímavý román s názvem Nech mě jít od oceňovaného britského autora Edwarda Docx. Ač se jedná o čtení o smrti, kapesníky byste potřebovat neměli.

 

...

Divadlo

Divadelní start ve Zlíně se blíží. Připomene Tomáše Baťu, rozdá ceny Aplaus a pobaví premiérou Příběhů obyčejného šílenství

Divadlo ZlinNová 67. sezona Městského divadla Zlín se rozjede s humorem. V sobotu 8. září večer se uskuteční ve Velkém sále premiéra Příběhů obyčejného šílenství, kterou si nenechá aujít ani autor Petr Zelenka

Film

Nevšední festival íránského filmu
ImageVe středu 11. ledna odstartuje v kině Světozor historicky první filmový festival íránského současného filmu, který potrvá do neděle 15. ledna. Co všechno divákům přinese letošní zahajovací přehl...