Hudební soutěž Top RoofTop Talenty má hned dva vítěze. Jsou jimi Funky Monx a The Sidewaves
Banner

Hudební soutěž Top RoofTop Talenty má hned dva vítěze. Jsou jimi Funky Monx a The Sidewaves

trt 200Klání kapel z Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021 zná vítěze Ceny odborné poroty. A jsou jimi hned dvě skupiny, funkoví Funky Monx a indie popoví The Sidewaves. Oba vítězné projekty pochází z Karlových Varů. Porotci z řad hudebních profesionálů vybírali mezi pěti finalisty na základě videozáznamů živých vystoupení. Videa natočil hudebníkům štáb krajské internetové televize MVTV v divadelním sále Domu kultury Sokolov.

 

Právě také startuje online anketa o prvenství v Ceně diváků. Hlasující třemi hlasy hodnotí živá koncertní videa na webu Institutu H21, který zajistil platformu pro anketu místních talentů. Každý může hlasovat pouze jednou. Podpořit soutěžící je možné do půlnoci 30. června.

„S kolegy porotci jsme při hodnocení nakonec došli k nerozhodnému výsledku. Shodli jsme se, že proto udělíme první místo oběma kapelám. Mohu-li mluvit za ostatní, zohledňovali jsme nápaditost, provedení, energii projevu a potenciál na aktuálním hudebním poli a v těchto a dalších parametrech nám oba vítězové vyšli rovnocenní.,” říká porotkyně, pořadatelka kulturních akcí a zastupitelka Karlovarského kraje Markéta Monsportová.

Odborná porota volila z multižánrové pětice kapel rockových Meat Mincer, folkové kapely Zavěšený kafe, instrumentálního metalu End of Scream a vítězných Funky Monx a The Sidewaves. Dvojice talentovaných skupin získává poukaz na nákup hudebních nástrojů a příslušenství na kytary.cz, deset nahrávacích hodin zdarma v profesionálním studiu Gerys, workshop se zahraničním producentem hrazený Ochranným svazem autorským a osobní poradenství od booking agenta a dramaturga festivalu Top RoofTop. Obě kapely vystoupí také na partnerských festivalech Žižkovská noc v Praze a Festivalu na ulici v Plzni. 

TRT Funky Monx

„Pro pořadatele kulturní akce jsou záznamy vystoupení mnohdy stěžejní, aby se mohl rozhodnout, zda kapelu, kterou ještě neviděl naživo, obsadit či ne. Obzvláště po období bez koncertů, kdy se mohou kapely prezentovat mnohdy jen garážovou audionahrávkou. Cílem bylo, aby si každý z přihlášených ze soutěže něco odnesl. Nejen vítězové. Ať už se jedná o profesionální videozáznamy nebo domluvené koncerty mezi pořadateli napříč krajem i mimo něj, které z ohlasu soutěže vzešly,” říká produkční Top RoofTop Talentů a dramaturg Top RoofTop festivalu Ricardo Delfino.

Projekt Top RoofTop Talenty vznikl jako online alternativa v době zavřených klubů a zrušených kulturních akcí. S rozvolněním kultury pořadatelé ohlásili z loňského roku přesunutý ročník festivalu Top RoofTop. Ten se koná 3.7. na náměstí Dr. Milady Horákové v Karlových Varech s hvězdami jako skupina Vltava nebo Beata Hlavenková s Kapelou snů. 

TRT The Sidewaves

Zdroj foto: Jiřina Hlasivcová

Více informací:

Odkaz na hlasovací platforma Institutu H21: https://hlasovani.toprooftop.cz/top-rooftop-talenty-2021

YouTube playlist videozáznamů finalistů: http://bit.ly/TRTalentyFinale

Facebook: https://www.facebook.com/toprooftopfest
Instagram: www.instagram.com/toprooftopfest/

Facebooková událost Top RoofTop fest 2021: www.facebook.com/events/2315777308732869


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

THOMAS ENGER: "Detektivku jsem zkoušel psát 15 let"

enger tomas200Jaké bylo vaše dětství? Protože pokud bychom soudili podle vašich knih, tak nic moc idylického ….
Narodil jsem se v Oslu roku 1973 do rodiny fyzioterapeutky a učitele francouzštiny a angličtiny (když bylo třeba i němčiny...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Knížka na prázdniny – jakou vybrat?

prazdniny prazdniny v nebi 200Blíží se léto. Děti budou mít prázdniny, spoustu volného času a tak si myslím, že by měly občas otevřít knihu – ne zrovna s učivem, ale s nějakým příběhem. I tak si zopakují mnohé, co se dosu...

Divadlo

Zlín kráčí Za kulturou krok za krokem

krok 200Za kulturou krok za krokem je název unikátní losovací akce, která sdružuje podnikatele s podobným zájmem a hlavně dělá radost. Firmy si navzájem přeposílají své klienty a dělají radost těm stávajícím. My vám v tomto článku představíme, co nabízí Městsk...

Film

JAK FUNGOVALA TOVÁRNA BARRANDOV

Tovarna Barrandov perexZáhy po nastolení komunistického režimu se vynořily představy, že ani filmové studio Barrandov se nijak neodlišuje od běžných továren, vždyť i v něm se přece vyrábí zboží. Vzápětí převážila víra, že je zbytečné natáčet...