Jonas Blue doplňuje line-up EXIT festivalu a srbská vláda potvrdila letní festivaly
Banner

Jonas Blue doplňuje line-up EXIT festivalu a srbská vláda potvrdila letní festivaly

exit 200Dalším headlinerem, který doplní 20. ročník srbského EXIT festivalu, je Jonas Blue. Britský hudebník a producent se tak přidává k nabitému programu na hlavním pódiu, kde vystoupí také Davida Guetta, DJ Snake, Nina Kraviz nebo rapper Tyga.


Jonas Blue na sebe poprvé upozornil v roce 2015 a během posledních pěti let se stal jedním z nejúspěšnějších hudebních producentů na světě, když jeho písně Perfect Strangers, By Your Side nebo Ritual nasbíraly přes 3miliardy zhlédnutí na YouTube.


Oficiální souhlas srbského vládního krizového týmu získal protokol Safe Event Serbia. Ten stanovuje podmínky pro organizování letních festivalů a vstup na tyto akce. Účastnit se srbských festivalů tak mohou všichni, kdo jsou očkováni, mají dostatek protilátek na COVID-19 nebo doloží negativní výsledek PCR či antigenního testu. Protokol je založen na nejnovějších vědeckých výzkumech prováděných v celé Evropě, které prokázaly, že s uvedenými omezeními vstupuje riziko šíření infekce zanedbatelné a samotné festivaly se tak dají považovat za jedno z nejbezpečnějších míst k setkání.

To znamená, že Srbsko jako jedna z několika mála zemí na světě nabídne pořádné festivalové léto. Iniciativa United Festivals of Serbia, kterou kromě EXIT utvoří další 4 lokální festivaly, navíc společně s vládní platformou Serbiacreates, ministerstvem zdravotnictví a představiteli Bělehradu a Novi Sadu spustili národní kampaň, která si klade za cíl zvýšit proočkovanost mladých lidí v zemi. Dosavadní úspěch kampaně jasně dokládají výsledky průzkumu mezi vlastníky vstupenek na EXIT. Téměř 65 % lidí, co si zakoupili vstupenku, jsou již teď očkovaní a necelých 10 % procent nemoc prodělalo a má dostatek protilátek.

Oslava 20. ročníku EXIT festivalu, která se odehraje mezi 8. a 11. červencem 2021 v Petrovaradínské pevnosti města Novi Sad, tak bude jednou z největších hudebních událostí letošního léta. Vystoupení na festivalu už potvrdili světové hvězdy jako David Guetta, DJ Snake, Sabaton, Nina Kraviz, Jonas Blue, Paul Kalkbrenner, Tyga, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Denis Sulta, DJ Topic, Robin Schulz, Asaf Avidan, Satori ,Boris Brejcha, Honey Dijon, Hot Since 82, Meduza, Paul van Dyk, Artbat, Sheck Wes a mnoho dalších.

Exit festival
8.–11.7.2021
Vstupenky: https://bit.ly/exitticketmaster

Více informací: https://www.exitfest.org/en/


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Můj luxusní koníček

r„Kdyby mi někdo před pár lety vylíčil, kam všude se s fotoaparátem podívám, že budu kvůli focení vstávat před svítáním a dobrovolně vláčet batoh plný objektivů, vysměju se mu. Proč podstupovat takové nepohodlí, když je tolik jiných, kteří mi krásy světa zpros...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Gotický komiks - Temná věž 4: Pád Gileadu

temna vez 200Oduševnělý svět Stephena Kinga, boj dobra a zla, převedený do komiksového kabátku nám v prosinci naservírovalo komiksové nakladatelství Crew. Již čtvrtý díl série Temná věž nese chmurný název Pád Gileadu. Co byste také čekali od gotického gra...

Divadlo

O zakázané lásce kocoura Moura a slečinky Vlaštovičky


kocour vlastovicka 200To není pravda,“ zvolal polotichým hláskem asi sedmiletý chlapec, když v divadelním ztvárnění brazilské bajky Jorge Amada Kocour Mour a slečinka Vlaštovička důrazně zaznělo, že vlaštovka si nesmí vzít kocoura,...

Film

TERRY GILLIAM VZPOMÍNÁ A BAVÍ

Gilliameska perexRežiséra (a předtím také herce) Terryho Gilliama snad není třeba představovat. Začínal jako člen legendární komediální skupiny Monty Python, podílel se – nejdříve animovanými vsuvkami - na všech jejích televizních i filmových počinech...