Pavel Šporcl zahájí festival Ameropa Music 2021
Banner

Pavel Šporcl zahájí festival Ameropa Music 2021

Pavel Sporcl 200V pátek 16. července 2021 budou mít diváci z Brandýsa a okolí možnost opravdu nevšedního zážitku. Houslista Pavel Šporcl vystoupí na zámeckém nádvoří a zahájí tak mezinárodní hudební akademii Ameropa Music 2021, jejímž je uměleckým ředitelem a garantem. Na zahajovacím koncertě společně s ním zahraje výjimečný host letošní akademie, houslista Lihay Bendayan, profesor Jeruzalémské akademie hudby. Provedou společně Bachův dvojkoncert d moll za doprovodu komorního orchestru Praga Camerata. Pavel Šporcl završí koncert Čtvero ročními dobami Antonia Vivaldiho.

Tento koncert zahajuje Ameropa Music Academy, nový projekt letních hudebních kurzů, které navazují na akademii komorní hudby Ameropa. Pod uměleckým vedením a s osobní garancí houslisty Pavla Šporcla, ředitelky Ady Slivanské a za účasti českých i zahraničních umělců a pedagogů se jako každý rok bude konat letní hudební akademie pro mladé umělce a hudební tábor pro děti v Brandýse nad Labem.

24 pedagogů z ČR i zahraničí (Izrael, Španělsko, USA) v čele s Pavlem Šporclem v rámci akademie povede mistrovské kurzy hry na smyčcové a dechové nástroje, harfu, kytaru, klavír a zpěv. Každému hudebníkovi se budou věnovat osobně, ukáží jim technické a interpretační možnosti jeho nástroje, přiblíží jim tvorbu tónu, důležitost správného postoje, dýchání při hře a obecně i třeba roli fyzické kondice.

V rámci akademie se uskuteční řada koncertů Ameropa Music Academy, na kterých vystoupí hosté, pedagogové i účastníci, jejichž počet se pomalu blíží stovce. Svoji stále trvající podporu projektu a vzdělávání mladých lidí projevila také legendární operní zpěvačka a herečka Soňa Červená, která slíbila osobní účast na zahajovacím koncertu.

Ti, kteří budou mít zájem slyšet a vidět opravdový hudební maraton a vyvrcholení Ameropa Music, jsou zváni 25. července do Kláštera sv. Anežky České. Zde po koncertě hostů od 11 hodin (Zemlinského kvarteto a Pavel a Petr Šporclovi) zazní sólová vystoupení nejlepších studentů a výjimečně nadaných dětí. Celodenní maraton završí vystoupení harfového souboru a komorního orchestru účastníků, kteří doprovodí Pavla Šporcla.

Pavel Sporcl

Více informací a program na www.ameropamusic.org.


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

„Chtěla bych vyfotit štěstí,“ sní fotografka Sára Saudková

Maminka čtyř dětí, fotografka a charismatická dáma. To vše a mnohem více je Sára Saudková, která vám nyní dovolí nahlédnout do jejího nitra.

 

...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Jaká může být plavba obrovskou hruškou?

hruska perCo všechno může skrývat příběh o něčem zdánlivě tak obyčejném jako je hruška? V tomto případě hlavně notnou dávku humoru, napětí, ale i tajemství. Pojďme se svými dětmi prožít společné chvíle a ponořme se do příběhu o hrušce, která nebyla obyčejná, ...

Divadlo

Slam poetry: Básníci do ringu!

slam poetry plakatek200Již ve čtvrtek 7. února se po osmé v pražském klubu Rock Café uskuteční exhibice českého slamu. První letošní velká akce přivítá mistra loňského roku i zahraničního hosta. Startuje se úderem...

Film

Zkrocení slizkých duchů

altFilm Krotitelé duchů byl uveden už v roce 1984, a přestože se o podobných příbězích u nás tenkrát téměř nevědělo, vznikl v podstatě jako odpověď na tehdy už velmi různorodé filmy o hrdinech. Krotitelé duchů jsou jiní ...