Pavel Šporcl ukončí hudební festival a mezinárodní akademii Ameropa Music 2021
Banner

Pavel Šporcl ukončí hudební festival a mezinárodní akademii Ameropa Music 2021

sporcl 200V neděli 25. července 2021 bude od 11 hodin probíhat ve všech prostorách Kláštera sv. Anežky České v Praze mezinárodní hudební maraton. Ukončí tak hudební festival a mezinárodní hudební akademii Ameropa Music 2021.

 

 

Pod uměleckým vedením a s garancí houslisty Pavla Šporcla a za účasti českých i zahraničních umělců a pedagogů probíhala od 16. do 25. července v Praze a Brandýse nad Labem letní hudební akademie pro mladé umělce a pro děti letní hudební tábor Ameropa Music 2021. Současně probíhal i festival, na kterém vystoupili hosté, pedagogové a účastníci akademie i tábora. Mezi pedagogy, kteří předávali mladým hudebníkům své znalosti a zkušenosti, byli např. skvělá harfistka Kateřina Englichová, operní pěvkyně Pavlína Senič, akordeonista Vojtech Szabó, houslista Pavel Šporcl, ze zahraničních pak profesor akademie hudby v Jeruzalémě Lihay Bendayan, jeden z nejuznávanějších španělských klarinetistů Sancho Sánchez Gil a další.

Ti, kteří budou mít zájem slyšet a vidět opravdový hudební maraton a vyvrcholení Ameropa Music 2021, jsou zváni 25. července do Kláštera sv. Anežky České. Po koncertě hostů od 11 hodin, na kterém Pavel Šporcl výjimečně vystoupí se svým bratrem, violoncellistou Petrem a Zemlinského kvartetem, zazní sólová a komorní vystoupení nejlepších studentů a výjimečně nadaných dětí. Celodenní maraton završí vystoupení harfového souboru a komorního orchestru účastníků, kteří doprovodí Pavla Šporcla.

sporcl 1

Více informací:
www.ameropamusic.org
www.facebook.com/AmeropaMusicAcademy/
www.facebook.com/pavelsporcl


 

PřihlášeníMá cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Strašně nerad se vzdávám, říká textař a zpěvák Vlady Gryc

vlady gryc perexZpívající textař, který se už před lety odstěhoval z Česka do Německa. To je Vlady Gryc. Zpívání, textařinu a muziku ale nikdy neopustil, naplno se tomu i věnuje Berlíně, kdy už nějaký čas žije. Přitom je v čilém pracovním kontaktu ...

Hledat

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

František Kotleta pro děti aneb Anna Marie Kyšová přichází s debutem Superholky

big superholky-BrI-394075Anna Marie Kyšová přichází s moderním příběhem pro mládež, který dostal název Superholky. Už podle něj je docela jasné, jakého tématu se autorka dotkla. Ale koho mi to jen její příjmení připomíná?

...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Začne další ročník FEBIOFESTU

FebiofestUž po šestadvacáté si diváci v Praze (a následně v dalších čtrnácti městech naší republiky) mohou vychutnat olbřímí přehlídku filmů nazvanou FEBIOFEST, spíše jen z prestižních důvodů opatřenou soutěží prvotin, aby se mohla honosněji zvát festivalem....