Novinka dua Bratři – Blocks
Kultura21.cz

Novinka dua Bratři – Blocks

Bratri 200House a techno v novém tracku elektronického dua Bratři. Novinka se jmenuje Blocks a dvojčata Jirka a Ondřej Veselý ji představí live na festivalu The Great Escape v anglickém Brightonu a následně na koncertech ve litevském Vilniusu a Kaunasu.

 


„Náš nový singl pojmenovaný Blocks je pro nás krok k více melodickýmu a progresivnějšímu, až skoro housovýmu stylu,“ svěřují se Bratři. „V poslední době nás baví organický loopy, který rozsekáme na kousky a pak je skládáme v různým pořadí dohromady. Některý z nich ladíme a přidáváme na ně různé efekty. Tyhle nepatrný kousky zvuků ale pak tracku dodávají groove a určitou živost. A proto vznikl název Blocks :)“ Bratři patří k nejprogresivnějším projektům na české elektronické scéně a zvukově to korunuje mix berlínského producenta Hannese Biegera.

Koncety:
7. 5. Praha / Strahov vol.2 by Places Czech
12. 5. Brighton (UK) / The Great Escape Festival / CEE Party Casablanca Bar
13. 5. Brighton (UK) / The Great Escape Festival / Latest Music Bar
20. 5. Vilnius (LT) / EuropaVox Vilnius Festival
21. 5. Kaunas (LT) / Santaka
27. 5. České Budějovice / Majáles
10. 6. Znojmo / GOGO
24. 6. Javorník u Jeseníku / Festival Blacksphere
25. 6. Mohelnice / Fingers Up
16. 7. Ostrava / Colours of Ostrava
22. 7. Plzeň / DEPO2015
30. 7. Silandro (I) / Denkmal
3. 8. Ozora Festival (H)
5. 8. Valeč / Povaleč
19. 8. Fryšták / Festival Malý svět

Bratři jsou na české elektronické scéně od roku 2016. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od svého vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili např. před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week. Následovala celá řada zahraničních akcí jako je budapešťský BUSH, slovinský MENT, londýnský Sound of Vision a prestižní holandský showcase Eurosonic Noorderslag (2019 a 2020). V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným německým producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem. Tato spolupráce se promítla nejen do debutového alba Two Minds (září 2021), ale je k slyšení na produkci dua v roce 2022.

Bratri 1

Více informací:

Multilink: https://orcd.co/bratri2

Web: http://bratri.live/
Facebook: https://www.facebook.com/bratriveseli/
Instagram: https://www.instagram.com/bratri_official/
Streaming: http://bit.ly/bratristream
Live video Hot Spot: https://youtu.be/FAlcwQq9F88


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Jo Nesbo a jeho Přízrak trhají rekordy

jo 200Nový detektivní román norského spisovatele Jo Nesba byl uveden na stránky českých knihkupců 16. října.  Již před uvedením byl zaznamenán pozoruhodný zájem o tuto knihu v elektronické podobě. Její tištěná verze není výjimkou a čtenáři ji...

Divadlo

Malostranský hřbitov jevištěm site-specific představení

kyt 200Veřejnosti jinak nepřístupný pražský hřbitov otevře v polovině září své brány a poskytne kulisy jedinečnému hudebně-tanečnímu projektu Kytice – Mezigenerační dialog. Výsledek díla, které vzniklo v rámci Roku české hudby, můžete na již zmín...

Film

Všichni to vědí!

vsichni-to-vedi perex
Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Moc se jí tam ale nechce. Ona a ostatní hosté mají mezi sebou hned několik nevyřízených záležitostí a svatba není zrovna ideální příležitostí na vyrovnávání...