TO NECHCEŠ! …a na svatbě tuplem ne! Noční můry všech nevěst na jednom místě
Kultura21.cz

TO NECHCEŠ! …a na svatbě tuplem ne! Noční můry všech nevěst na jednom místě

To nechces200Co všechno se může pokazit na svatebním obřadu a na svatební oslavě? Vyprávění vysloužilého muzikanta Honzy Žanka Hlaváčka, který hrál a zpíval na stovkách svateb v průběhu čtyřiceti let.

 

 

Jsou tu příběhy skutečných lidí v reálných kulisách, co režíroval sám život. Někdy úsměvné, jindy až s nádechem hororu, tedy alespoň z pohledu nevěst a všech zúčastněných, hudebníka nevyjímaje. Příběhy lidí, z nichž mnozí, vzdor tomu, co prožili, zůstali i nadále spolu, což je důkazem toho, že láska je mocná čarodějka.

Publikace s nádechem hantecu je určena nejen čtenářům se smyslem pro humor, ale především všem budoucím nevěstám a ženichům, kterým prozradí, na co se mají ve svůj den D připravit. Žádná realita je pak už nemůže ničím překvapit.

To vše na bezmála dvou stech stránkách se skvělými ilustracemi Libora Machaty.

Chceš-li být připraven na všechno, pak To nechceš! chceš!

Honza Žanek Hlaváček (*1961) se narodil v novinářské rodině. Vystudoval lékařskou elektroniku na VUT v Brně, byl konstruktérem, výzkumníkem, správcem počítačové sítě, pedagogem na vysoké, střední i zvláštní škole. Jako bavič a muzikant účinkoval na různých společenských akcích. Do povědomí se zapsal jako šiřitel brněnského hantecu a pokračovatel Franty Kocourka, Radka Rettegyho a dalších. Jako odborný jazykový poradce se podílel na kultovním představení Městského divadla Brno My Fair Lady (ze Zelňáku). Od roku 2011 napsal devět knih – Trapasy v hantecu, dva díly Pohádek v hantecu, Fóry v hantecu vo borcách, vo kocórech, vo šropálech, vo švestkách nebo leporelo Hantecem snadno a rychle. Pohádky v hantecu vyšly i jako audiokniha, kterou sám namluvil. Jeho hudební specialitou je interpretace známých hitů v brněnském hantecu. Vydal dvě hantecové CD – Vorgle a Betelná koc. Nakladatelství JOTA mu vydalo v roce 2017 knihu 50 odstínů hantecu / 50 chutí hantecu a v roce 2019 knihu Zdar jak sviňa. Více na https://www.facebook.com/hhlavacek

Křest To nechceš! 6. 6. v 16.16 na Šelepce, dovalte!

To nechces

Honza Žanek Hlaváček: To nechceš!
Vychází 18. května 2022
Pevná vazba bez přebalu / 192 stran
Ilustrace: Libor Machata

Více informací:
https://www.jota.cz/to-nechces
Databáze knih: https://www.databazeknih.cz/knihy/to-nechces-494678
Ukázka z knihy: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/to_nechces


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Alex Morrowová řeší případ i skrývá vlastní minulost

Stale pulnoc 200Přesně tak to je. Alex je tvrdá žena, však vyrůstala jenom s matkou a ta ji rozhodně sentimentalitě opravdu nenaučila. Je dcerou glasgowského mafiána, což naštěstí nikdo neví a což se ona snaží tajit, co to půjde. Však j...

Divadlo

Balet Národního divadla on-line tréninky inspiruje a motivuje: „Protančíte tím s námi?“

BaletND Protancimetim 2Doba, kterou nyní všichni prožíváme, je v mnoha ohledech mimořádná. Plná omezení, ale také nových, nečekaných možností. Co třeba absolvovat hodinu baletu ve společnosti sólistů Baletu Národního divadla, pod vedením špičk...

Film

Křečovitá taškařice Život je život/ dvojrecenze

zivot je zivot perexJak moc se liší pohled našich dvou redaktorů na komedii Život je život? Jan Jaroš uvádí: Milan Cieslar - po diváckém úspěchu "nekorektní" komedie Láska je láska - zjevně již opustil někdejší u...