Kolektivní Halucinace má natočenou Vteřinu z Reality

Kolektivní Halucinace má natočenou Vteřinu z Reality

kolektivni halucinace200Nový videoklip Vteřina z alba Reality kapely Kolektivní Halucinace má premiéru měsíc před jejich speciálním koncertem. Místo, kde se děly zázraky, bude unikátní zastávkou během letních vystoupení kapely Kolektivní Halucinace. Akce v barokním poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách se odehraje 23.7.2022.Album Reality má za sebou více než rok od vydání. Sbírku silných písní nyní připomíná kladenská kapela Kolektivní Halucinace videoklipem na skladbu Vteřina. “Písnička je zamyšlení o naší přítomnosti. Nečekejte, že bude lépe nebo hůře, buďme tady a teď. Existenciální sdělení písně se pro nás ideálně doplňuje s osudy místa, kde budeme hrát. Fenomén Skoků se nedá popsat, musí se zažít. Bývalo zde jedno z nejslavnějších mariánských poutních míst v Čechách, pak vysídlení Němců, rozbourání vesnice, kostel zachráněn, v devadesátkách vykraden. Dnes probíhají ve Skokách záchranné práce a v sezóně koncerty s jedinečnou atmosférou, " říká zpěvák kapely Jakub Mühlfeit.

Videoklip animoval Honza Berka a vysvětluje, proč si vybral právě tuto píseň: “Skladba Vteřina ve mně vzbuzuje pocit bezčasí a sentimentu či nostalgie po něčem, co se nedá dobře pojmenovat. Navíc, podle mě, výborně zachycuje problém toku času pouze vpřed, kdy vteřina za vteřinou míjí, a ani jedna jediná se nedá pořádně zachytit, ulovit a uschovat na horší časy. Asi i proto jsem volil techniku absurdní koláže, kterou jsem se snažil znázornit příběh, který skoro neexistuje.”

Vydání klipu Vteřina je vlastně pozváním na koncert v kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách. Skoky, jsou bývalá vesnice, součást města Žlutice. Do současnosti se zachovaly jen ruiny a pak barokní poutní kostel Navštívení Panny Marie, poškozený četnými loupežemi. O obnovu a oživení tohoto poutního místa se v současnosti stará spolek Pod střechou. Jedním z hlavních hybatelů spolku je Petr Linhart - písničkář a frontman kapely Majerovy brzdové tabulky. ,,Petra jsme pozvali jako kmotra našeho alba Reality na křest na podzim 2021 do Malostranské besedy. A Petr nás pak na oplátku pozval, abychom zahráli ve Skokách," popisuje bubeník Tomáš Příkaský.

“Pro nás je důležitá i zatím nejnovější historie tohoto místa,” upřesňuje ke koncertu ve Skokách Jakub, “kdy měď obnovovaných bání kostela lákala zloděje. V roce 2006 vylezli na věž s motorovou pilou a začali řezat, jeden spadl a těžce se zranil. Přežil, ale kvůli jeho pádu zatkli i ostatní nenechavce. Naplňuje se tak text písně Vteřina - V téhle vteřině kdy o něco jde, ztrácíš sám sebe."

Zdroj foto: Anna Baštýřová

Více informací: https://www.facebook.com/events/3103913446529828


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Podváděná – sonda do života švédských žen

podvadena janouchova 200Román „Podváděná“ se odehrává v nejmenovaném švédském městě. Je pojat jako vyprávění hlavní hrdinky Cecílie Lundové, která je třináct let vdaná a vychovává s manželem Johnem čtyři děti. Finanční situace ro...

Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

Herečka Jana Brejchová slaví v těchto dnech 75. narozeniny

jana brejchova 200Pětasedmdesáté narozeniny oslaví letos 20. ledna Jana Brejchová, která už na samém startu své umělecké dráhy zaujala jako nepřehlédnutelný dívčí tip. A bezesporu měla vše, co ke kariéře obdivované a obletované filmové divy potřebov...