Pavel Šporcl bude učit v Českých Budějovicích. Tradiční hudební akademie AMEROPA MUSIC začíná

Pavel Šporcl bude učit v Českých Budějovicích. Tradiční hudební akademie AMEROPA MUSIC začíná

Ameropa200Již sobotu 2. července se České Budějovice rozezní hudbou mladých umělců i profesionálů. Po 22 letech organizačního vedení hudebních kurzů zapsaného spolku Ameropa založila v loňském roce jejich výkonná ředitelka Ada Slivanská nový projekt, který opět propojuje mladé hudebníky s novými umělci, kolegy a uměleckými institucemi ve snaze přinést co nejvíce radostí a zkušeností všem, kteří o to projevují zájem.

 

Od roku 1999, kdy do pořádání kurzů Slivanská vstoupila, se jich zúčastnily více než 2 tisíce studentů z celého světa a přes 200 uměleckých pedagogů z domova i zahraničí. Zájem nepolevil ani v nové organizaci.

„Letos máme přihlášených neuvěřitelných 108 účastníků ve věku od 9 do 49 let. Mezi lektory se skví jména jako Pavel Šporcl, klavírista Petr Jiříkovský, pěvkyně Pavlína Senič, harfistka Kateřina Englichová, violoncellista Jiří Bárta, ze zahraničních pak např. Lihay Bendayan, vedoucí pedagog Jeruzalémské hudební akademie, klarinetista Sancho Sanchéz Gil ze Španělska nebo dirigent a multiinstrumentalista saxofonista Tristan Michael Willems“, komentuje letošní ročník Slivanská. „Součástí akademie jsou nejen koncerty pedagogů a studentů, ale též veřejné mistrovské dílny, ve kterých mohou zájemci z řad hudebníků i laiků zažít práci profesionálů s mladými talenty“, dodává.

Akademie bude zahájena 2. července v 19 hodin v DK Metropol koncertem harfenistky Kateřiny Englichové a violistky Věry Binarové.

Ameropa

Více informací: www.ameropamusic.org


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Dokonalá kniha? Dokonalé stopy!

dokonale stopy 200V květnu vyšla v nakladatelství Plus neobyčejná kniha Dokonalé stopy od autorky Helen Fieldsové. Máme štěstí, že se jedná o první díl série Inspektor Luc Callanach, která nám představí dvojici vyšetřovatelů - krasavce Luca Callan...

Divadlo

Divadelní svět 2012

divadelni-svet 2012 200Na začátku nového roku se hodnotí. Hodnotí se rok uplynulý, jeho činy, výsledky. Ohlédnutí zpátky může přinést zajímavá srovnání, poukázat na to nejdůležitější a navnadit do budoucnosti. I redakce divadla n...

Film

ANIFILM začíná již za týden a představuje své porotce, hosty a program

anifilm perexMezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM začne v Liberci promítat své filmy už za týden a na svém webu www.anifilm.cz již zveřejnil svůj denní program. Vedle programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animo...