Americká skupina OneRepublic roztancovala bratislavských fanúšikov

Americká skupina OneRepublic roztancovala bratislavských fanúšikov

AktuálněBrány Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave sa v máji otvorili najskôr pre mladú kanadskú speváčku Jessie. Je síce na scéne pomerne krátko, ale jej hit I'm Not Pretty, roztancoval celý bratislavský štadión.Po nej sa aj keď po dlhom čakaní predstavili hlavní interpréti skupiny OneRepublic.

 

Je to americká pop rocková skupina pochádzajúca z mesta Colorado Springs v štáte Colorado. Ich hudobný štýl je pestrý, skladby sú zmesou rocku, popu, indie a hip-hopu.

Čakanie na nich sa vyplatilo a interpreti zo seba vydali maximum. Prelomový hit, vďaka ktorému sa skupina OneRepublic preslávila aj na Slovensku, je nepochybne skladba Apologize z roku 2007.Okrem nej z ich repertoára zazneli piesne ako Wherever I Go, Love Runs Out či Secrets . Záverečná časť koncertu patrila trojici skladieb Counting Stars, Future Looks Good a If I Lose Myself. Tu už stáli všetci na nohách, dokonca aj tí, ktorí si predtým len vychutnávali koncert po sediačky. V celom programe bolo len niekoľko krátkych vizuálnych projekcií.


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Ruská próza: Satanův deník

satanuv denik200V září vydalo nakladatelství Odeon novelu Leonida Andrejeve s ponurým názvem Satanův deník. Budeme přemítat o konci civilizace a o tom, jak k tomu přispívá člověk. Pokud máte rádi Dostojevského, Satanův deník sedne právě vám!

Divadlo

Divadelní hra GRAMOFON zve na premiéru i k introspekci nad současným děním do pražského Divadla MA

Gramofon 200Kam spěje dnešní lidstvo? Tuto základní otázku si pokládá hudebně-dramatický projekt pražského Divadla MA s názvem GRAMOFON, jenž se 1. a 3. března dočká světové premiéry na své domovské scéně v Žitné 41. Vícevrstevnatý příběh se odehrává na pozadí...

Film

Zlomené město

200filmNew York coby město hříchu, kráska v nesnázích a cynický policajt s temnější minulostí. Allen Hughes ve svém novém snímku křísí klasické atributy americké drsné školy.

...