Co číst v červenci?

Co číst v červenci?

Tisk

kk 200Pokud už nemáte co číst, nechte se inspirovat novinkami, které vycházejí v těchto dnech v nakladatelství Euromedia Group.

 

 


Užitečný průvodce pro všechny kočkomily

Co kočky cítí? Znají humor? Na co myslí? Jak mám svou kočku rozmazlovat a komunikovat s ní? A jsou naši pokojoví tygři jasnovidci...?

Těmto a mnoha dalším zajímavým otázkám se obšírně věnuje laskavá, vtipná i poučná kniha od milovníka koček, který se svými kočičími mazlíčky prožil třináct let a za tu dobu se jim naučil hodně rozumět. Nabízí čtenářům pár užitečných výchovných rad, ale jak sám poznamenává, nakonec budou stejně k ničemu, protože kočky si vždycky změní páníčka k obrazu svému, nikoli naopak.

Hans-Peter (zkráceně Hape) Kerkeling je bavič, moderátor a kabaretiér. Narodil se v Reckling-hausenu a od roku 1984 pra¬cuje v německé televizi, kde se proslavil nejen v řadě seriálů, ale také například jako moderátor německé verze taneční soutěže StarDance. Věnuje se rovněž literární tvorbě – jeho kniha o Svatojakubské cestě, která česky vyšla pod názvem Tak já teda jdu (č. 2009), získala cenu ITB Buch Award jako nejlepší li¬terární cestopis roku 2006.

Hape Kerkeling: Moje kočky, cizí kočky a já, přeložila Jaromíra Borecká, vydává nakladatelství Esence, 256 stran

kk moje kocky

Historický detektivní příběh z 12. století

Historický detektivní příběh zavede čtenáře do Anglie 12. století. Když se Rosamunda, pocházející z urozené rodiny, setká s anglickým králem Henrym II., její půvab panovníka okamžitě okouzlí a romantické zamilování brzy přeroste ve vášnivý milostný vztah. Henryho manželka královna Eleanor Akvitánská pozoruje vývoj událostí nejen s rostoucí žárlivostí, ale také s obavami.

Rosamunda se proto na královo přání uchýlí do benediktinského kláštera v Godstow nedaleko Oxfordu, kde ji Henry tajně navštěvuje. Zanedlouho zde však začne docházet k záhadným vraždám. Stojí za nimi královna Eleanor Akvitánská...?

To chce vypátrat Rosamundina přítelkyně Grace, která se tím ovšem sama vystavuje smrtelnému nebezpečí.

Hana Parkánová-Whitton (*1950) vystudovala na Karlově univerzitě kombinaci čeština a angličtina, poté přes dvacet let pracovala v nakladatelství, naposledy jako šéfredaktorka Knižního klubu. Vedle nakladatelské činnosti se věnuje i překládání a vlastní literární tvorbě. Je autorkou úspěšných humoristických a detektivních příběhů a napsala rovněž řadu historických románů, k nimž patří například Dáma v modrém hedvábí, Císařova hvězda – Rudolf II., Poslední Lucemburk, Z pamětí císařova antikváře, Ve stínu knížecího stolce, Poslední láska císaře Karla, Sága rodu Reissových, Americký klub českých dam a série románových životopisů o českých královnách. Žije ve Velké Británii, provozuje vlastní literární agenturu, překládá, píše a s Českým rozhlasem spolupracuje na pořadech o Velké Británii.

Hana Whitton: Sedmý hřích se trestá smrtí, vydalo nakladatelství Ikar, 168 stran

kk sedmy hrich

Některé dveře je lepší nechat zavřené...

Vzrušující příběh odehrávající se v georgiánském Londýně, kde nález záhadné starořecké vázy uvede do pohybu nevyzpytatelné kolo osudu.

Londýn, 1799. Dora Blakeová je začínající šperkařka, která žije se svým strýcem v bývalém vyhlášeném obchodě se starožitnostmi svých rodičů. Když je jí doručena záhadná řecká váza, zaujme Doru strýcovo podezřelé chování a požádá o pomoc Edwarda Lawrence, mladého antikváře.

Edward vidí ve starověké váze klíč k odhalení své akademické budoucnosti. Dora v ní zase zase vidí šanci, jak vrátit obchodu jeho zašlou slávu a uniknout svému zlotřilému strýci. Avšak to, co Edward o váze zjistí, donutí Doru zpochybnit vše, čemu dosud věřila o svém životě, své rodině a světě, jak ho zná.

Jak Dora odhaluje pravdu, začíná si uvědomovat, že některá tajemství jsou pohřbena z dobrého důvodu...

Susan Stokes-Chapman vyrostla v historickém gruzínském městě Lichfield, poté se přestěhovala na čtyři roky do pobřežního města Aberystwyth, kde získala titul BA v oboru vzdělávání a anglická literatura a magisterský titul v oboru kreativní psaní. Její debutový román Pandora se hned po vydání ve Spojeném království stal okamžitě bestsellerem č. 1 Sunday Times. Volná reinterpretace řeckého mýtu o Pandořině skříňce odehrávající se v georgiánském Londýně byla v roce 2020 zařazena do užšího výběru ceny Lucy Cavendish Fiction Prize a téhož roku i do užšího výběru na cenu Bath Novel Award. V současné době autorka žije v severním Walesu. Více se o ní dozvíte na jejím webu https://www.susanstokeschapman.com/

Susan Stokes Chapman: Pandora, přeložila Viktorie Košnarová, vydává nakladatelství Ikar, 384 stran

kk pandora

Vychází pozoruhodná biografie ukrajinského prezidenta z pera válečného zpravodaje Gallaghera Fenwicka

Volodymyr Zelenskyj se během posledních měsíců stal hrdinou západního světa. Od začátku ruské invaze je symbolem boje proti zlu ve válce Davida a Goliáše. Tato kniha nabízí pohled na netradiční vzestup vrcholného politika, který už dnes vstoupil do dějin.

Příběh Volodymyra Zelenského je také příběhem jeho země, Ukrajiny, a jejího lidu. Vyprávět jej znamená popsat fascinující vze¬stup a proměnu klauna, který byl díky svému umění komunikace vynesen do role prezidenta a musel se proměnit ve vojenského velitele. Z Charlieho Chaplina se stal Churchillem…

K pochopení tohoto příběhu je třeba si vyslechnout učitelku ze školy v průmyslovém městě Kry¬vyj Rih na jihovýchodě Ukrajiny, kde Volodymyr vyrůstal, dále ka¬marády a spolupracovníky z jeho produkční společnosti Kvartal 95, ale i poslance jeho strany i opo¬zice, politology, historiky, vědce, novináře…

Opomenout ale nelze ani jeho temnější stránky: nejasný vztah k oligarchovi Ihoru Kolo¬mojskému, který vyšel najevo kvůli úniku Pandora Papers, dále nezřetelný vztah, který záměrně udržoval mezi sebou jako skuteč¬ným prezidentským kandidátem a postavou, kterou ztvárnil v se¬riálu Služebník lidu, jeho populis¬tický způsob vládnutí… Až do 24. února 2022, dne ruské invaze, kdy Volodymyr Zelenskyj vstoupil do historie a hraje svou životní roli, kterou mu přidělil Vladimir Putin.

Gallagher Fenwick je bývalým vedoucím anglickoja¬zyčné redakce televizní stanice France 24 a v současné době je zpravodajem. V minulosti infor¬moval přímo z místa o řadě konfliktů, zejména byl v letech 2010 až 2015 válečným zpravodajem v Jeruzalémě.

Gallagher Fenwick: Volodymyr Zelenskyj – Ukrajina v krvi, přeložila Zuzana Raková, vydalo nakladatelství Universum, 216 stran

kk  Zelenskyj

Strhující román o módě, nezdolné vůli a citech, které lze možná odložit, ale nikdy ne zapudit…

Rosa Kusstatscherová vybudovala globální módní impérium díky své schopnosti najít perfektní oblečení pro každou příležitost. Ale když se připravuje na nejdůležitější setkání svého života, její obvyklá jistota jí uniká. Jak se dostala do této situace...?

Zatímco se snaží vybrat si šaty a správný odstín rtěnky, začne vyprávět svůj neuvěřitelný příběh...

Příběh chudé venkovské dívky z vesnice vysoko v italských horách. O nacistické okupaci a nočním útěku. O naději a zármutku ve Švýcarsku; o kouzlu a lásce v Paříži. Ambicích a zármutku v Rio de Janeiru; úspěchu a triumfu v New Yorku.

Jenže Rosa nyní nevidí úspěch. Vidí, že celý život utíkala. Teď ale přišel čas postavit se vlastním démonům, stínům minulosti a bolesti z největší ztráty svého života.

Georgia Kaufmann kdysi řekla, že se narodila ve vlaku, který přes noc cestoval po Evropě, a proto nemá jednu, ale mnoho národností. Její matka, odpadlá katolička, ostatně vyrostla v německy mluvícím Jižním Tyrolsku v Itálii. Otec byl navenek a vzděláním správný Angličan, ale ve skutečnosti coby Žid unikl se štěstím z nacistického Německa, když mu bylo pouhých šest let. Už jako dítě absolvovala řadu jazykových kurzů a výměnných pobytů po Evropě. Na Cambridge studovala antropologii a demografii. Doktorát získala na Oxfordu, přičemž kvůli výzkumu žila několik let v brazilských favelách. Vždy však chtěla být především spisovatelkou. Právě proto se na Harvardu přihlásila na tvůrčí psaní. A právě tehdy se v její mysli poprvé objevila Rosa a už nikdy neodešla. Návrhářka z Paříže je román, díky kterému prorazila, ovšem zdaleka ne poslední – například pod pseudonymem G. L. Kaufmann napsala politický thriller A Hard Fall. Georgia Kaufmann žije nedaleko Londýna. Více se o ní dozvíte na https://georgiakaufmann.com/

Georgia Kaufmann: Návrhářka z Paříže, přeložil Robert Čapek, vydává nakladatelství Ikar, 392 stran

kk navrharka

Více informací: www.euromedia.cz


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Röhrig tarot patří k těm, nad kterými žasnete

Rohrig 200Röhrig tarot spatřuje světlo knihkupeckých světel už potřetí a není divu. Patří totiž k něčemu, co nelze tak dobře přirovnat k tarotové klasice. On totiž nepříjemně a pichlavě vybočuje. A to z něj dělá dílo, nad kterým budete snad do konce života h...

Divadlo

Lordi v Českých Budějovicích byli famózní, skvělí a vysloužili si aplaus - fotoreportáž

Lordi perexNáš fotoreportér Rudolf Hojdar nafotil sérii snímků z českobudějovckého vystoupení souboru Lord of The Dance, které se konalo 27. února 2014 v Budvar Aréně. Ačkoliv časový prostor k pořízení fotografií byl, dle pokynů pořadatelů, velmi krátký, můžeme se díky...

Film

Zac Efron se představuje v traileru drsného australského thrilleru ZLATO

zlato 200Uprostřed rozlehlé, jedinečné a nelítostné australské pouště se odehrává drsný thriller o chamtivosti, která dokáže zatemnit lidskou mysl. Jak daleko dokáží lidé zajít při cestě za nesmírným bohatstvím?

...