V Jotě vychází romantická komedie, thriller z lékařského prostředí a další knihy

V Jotě vychází romantická komedie, thriller z lékařského prostředí a další knihy

jota Pomerancovy haj 200Nemáte co číst? Tak se inspirujte novinkami z nakladatelství Jota.

Romantická černá komedie s pořádnou dávkou perfektně absurdních situací

Co se stane, když smícháte jednu (neúmyslnou) vraždu s dvěma tisíci svatebních hostů a k tomu přidáte možné prokletí tří generací čínsko-indonéské přistěhovalecké rodiny? Na pomoc vám přijdou čtyři vlezlé asijské tetičky!

Když Meddy Chanová nešťastnou náhodou zabije své rande naslepo, její všetečná matka povolá ještě všetečnější tetičky, aby jí pomohly zbavit se těla. Bohužel se ukáže, že zbavit se mrtvoly je mnohem náročnější, než by člověk čekal, zvlášť když je nedopatřením dopravena v chladicím boxu na dorty na luxusní miliardářskou svatbu na kalifornském pobřeží, kterou Meddy s matkou a tetičkami organizují. A navíc je to zatím největší zakázka pro jejich rodinný svatební podnik. A na to vemte jed, že se nic, ani nechutná mrtvola, nepostaví do cesty jejich dokonalým květinám z máslového krému!

Věci se však změní z nepříjemných na vyloženě mučivé, když se uprostřed svatebního chaosu nečekaně objeví Meddyina velká láska z vysoké – a zároveň největší srdcebol.

Je možné uniknout obvinění z vraždy, znovu okouzlit svého bývalého a uspořádat úžasnou svatbu během jediného víkendu?

V seznamu „42 knih roku 2021, o kterých budou všichni mluvit“ portálu PopSugar

Jesse Q Sutantová vyrůstala na cestách mezi Jakartou a Singapurem a obě města považuje za svůj domov. Má magisterský titul z Oxfordské univerzity. V současné době žije opět v Jakartě na stejné ulici jako její rodiče a asi sedm set všetečných tetiček. Když si zrovna netrhá vlasy nad svým nejnovějším projektem, tráví čas pečením a hraním stříleček. A taky je mámou dvou dětí. Filmovou adaptaci románu Čtyři tetičky a jedna vražda připravuje Netflix. Další na https://www.jesseqsutanto.com/ nebo Twitteru.

jota čtyři tetičky a jedna vražda

Čtyři tetičky a jedna vražda
Vyšlo 20. července 2022
pevná vazba s přebalem / 336 stran
Přeložila: Alžběta Komrsková

Co kdyby všechno, co jste kdy milovali, znali, vše, čemu jste věřili… prostě zmizelo?

Annie Beyersová má všechno – krásný dům, milujícího manžela a rozkošnou dceru. Když veze Hannah k pediatrovi, je to den jako každý jiný... Dokud se o několik hodin později neprobudí v nemocnici a nezjistí, že měla autonehodu. Když se ale ptá po své dceři, zmatení doktoři jí sdělují, že žádná Hannah neexistuje. Vlastně nic není tak, jak si Annie pamatuje. Šťastných pět let jejího života se zjevně nikdy nestalo.

Její manželství se chýlí ke konci. Už nebydlí v milovaném žlutém domě na severu New Yorku, teď je z ní úspěšná umělkyně žijící na Manhattanu. Sestra Marcie, se kterou se roky neviděla, je najednou její nejlepší kamarádka a pes Charlie, na jehož smrt si vzpomíná, je živý a zdravý.

S každým dalším dnem se minulost a neznámá přítomnost začínají smývat. Annie znepokojují vzpomínky na Hannah a znalost věcí, které nedokáže vysvětlit… To jí všichni lžou? Hledání odpovědí přivede Annie na cestu, která jí má pomoci sladit vzpomínky s realitou a zjistit pravdu o životě, který žije.

Kelley McNeilová se narodila v Pittsburghu a řadu let strávila v oblasti Catskills v New Yorku. Než se začala plně věnovat psaní, pracovala více než dekádu v zábavním průmyslu, propagovala koncertní turné a divadelní akce. Nyní žije střídavě v Londýně a na jižní Floridě se svou rodinou. Den jako tenhle je její debutový román. Další na https://www.kelleymcneil.com/ nebo Instagramu.

jota Den jako tenhle

Den jako tenhle
Vychází 27. července 2022
pevná vazba s přebalem / 328 stran
Originální název: A Day Like This
Přeložila: Nicolle Knappová
Vychází také jako e-kniha.

Šťavnaté a voňavé letní čtení o lásce a rodinných tajemstvích

Holly miluje pikantní hořkosladkou pomerančovou marmeládu. Chystá se dát košem své stresující práci ve městě, vrátit se do místa svého dětství na jihu Anglie a splnit si svůj sen: otevřít si obchůdek Hořký pomeranč, oslavu ovoce, které ji v životě tak inspiruje.

Hollyina matka Ella miluje španělskou Sevillu. Proč se tedy zdráhá se tam vrátit a doprovodit Holly na obchodní cestě? Čeho se bojí – a má to něco společného s tajemným receptem na sevillský pomerančový koláč s mandlemi, který před rodinou ukrývá?

V Seville, kde byla kdysi nucena učinit nejtěžší rozhodnutí svého života, se Ella musí konečně postavit minulosti, zatímco Holly potká někoho, kdo hrozí zničit všechny její plány. Sevilla je město plné slunce a pomerančů. Může být ale i hořkosladké.

Přežije láska tajemství pomerančového háje?

Rosanna Ley pracovala přes dvacet let jako učitelka tvůrčího psaní na univerzitách po celé Anglii, ale i na kurzech pro širokou veřejnost. Ráda cestuje, hraje tenis, plave, jí hořkou čokoládu a pije italskou kávu (ideálně přímo v Itálii). Její knihy vyšly už v patnácti zemích. Žije v hrabství Dorset, ale každoročně tráví nějaký čas cestováním po Evropě, kde hledá inspiraci pro psaní. Nejradši píše na místech s výhledem na moře, její romány se často odehrávají v Itálii, na Sicílii, ve Španělsku nebo na Kanárských ostrovech. Rosanna Ley je autorkou deseti knih, nejnovější Pomerančový háj je její druhou knihou vydanou v češtině. Více na https://rosannaley.com/ nebo Twitteru.

jota Pomerancovy haj

Pomerančový háj
Vyšlo 13. července 2022
pevná vazba s přebalem / 431 stran
Originální název: The Orange Grove
Přeložil: Jan Sládek
Vychází také jako e-kniha.

Vraždili byste pro svou vysněnou práci?

Urputný závod dvou ambiciózních lékařek o nalezení průlomového léku na rakovinu. Jak daleko jsou ochotny zajít, aby uspěly?

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného…

Rea a Julia. Nejlepší přítelkyně už od dětství, ale také soupeřící lékařky. Doktorka Rea Dharmasenová je zdrcena, když přijde o svou vysněnou výzkumnou pozici ve prospěch své rivalky z lékařské fakulty, doktorky Julie Stoneové.

Když vyjde najevo, že Julia práci získala díky Reinu vlastnímu výzkumu v oblasti vakcín proti rakovině, Rea to prostě nemůže nechat být. Ale po průlomovém medicínském objevu, který jí změní život, je Julia nalezena mrtvá.

Teď má Rea práci snů, po které vždy toužila. Práci, pro kterou by – téměř – zabila. Ale když převezme Juliinu pozici, začne odhalovat znepokojivé důkazy, které provázely Juliiny poslední dny – anonymní telefonní hovory, tajemný noční pronásledovatel, bezejmenné vzkazy na rohožce, neidentifikovatelné záznamy pacientů – a záhadný nemocniční suterén, jenž oficiálně neexistuje. Navíc se Rea musí vyrovnat s následky traumatického poranění hlavy v minulosti a vedlejšími účinky léků, které užívá. Začne mít podezření, že ve zdravotnickém zařízení se dějí podivné věci – jenže jak moc si to představuje a nakolik je to skutečné? Kdo přežije a kdo bude muset zemřít?

Smrtící lék, ideální pro fanoušky seriálu Chirurgové, je napínavý thriller z lékařského prostředí protkaný vážnou otázkou – má lidské nutkání „léčit“ i odvrácenou temnou stranu?

Mahi Cheshire se narodila na Srí Lance a od čtyř let žije v Londýně, nyní s manželem a dcerkou. Pracuje jako lékařka, má také titul z psychologie. Ráda cestuje, cvičí jógu a boxuje a všechny tyto aktivity inspirují její tvorbu. Její psaní se dostalo na širší seznam ceny The London Writer’s Award a bylo vybráno do projektu Rewrite Academy 2020. Smrtící lék je jejím románovým debutem. Další na Instagramu nebo Twitteru.

jota smrtici lek

Smrtící lék
Vyšlo 20. července 2022
pevná vazba s přebalem / 400 stran
Přeložila: Simoneta Dembická
Vychází také jako e-kniha.

Více informací: www.jota.cz


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Laurell K. Hamiltonová – Danse Macabre: Anita Blakeová a vztahy

anita danceZačtěte se do magického světa Anity Blakeové,  lovkyně upírů, Popravčí, nekromantky, oživovatelky a federálního šerifa v jedné osobě. Setkáte se nejen s nadpřirozenými elementy v podobě upírů a kožoměnců, ale na přetřes přijdou hlavně záležitos...

Divadlo

11. ročník festivalu Nultý bod (15. – 20. 7. 2019)

Nulty bod perex11. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla Nultý bod proběhne od 15. do 20. července 2019 v prostorách Divadla v Celetné, Kampusu Hybernská a Divadla X10 (DUP39). Festival do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímav...

Film

52. edice zlínského festivalu filmů pro děti a mládež klepe na dveře

altPřelom května a června bude ve Zlíně již tradičně patřit Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež. Nejen kinosály, ale i zlínské ulice ožijí festivalovým ruchem, dětským smíchem a brebentěním, dobrou hudbou a specifickým klapot...