Alternativní rocková kapela Tape01 vydala po více než půl roce novou melancholickou píseň

Alternativní rocková kapela Tape01 vydala po více než půl roce novou melancholickou píseň

Tape01 200Pražská alt – rocková kapela Tape01 vydala po delší tvůrčí odmlce nový single s názvem Only Rain Knows. Je tomu tak poprvé po více než půlroční pauze, během které se kapela zabývala především koncertování po České republice a prací ve studiu. Kromě nového singlu, kapela nedávno vydala také svůj první animovaný videoklip k dosud nejposlouchanější písni Animal Instincts.


Single Only Rain Knows vznikl ve spolupráci s několika významnými jmény české hudební scény. Roli zvukového inženýra zastal Jakub Halama ze Spacetime Record Label. Spolupráce s Halamou podle členů Tape01 přináší ovoce: „S Jakubem se už dobře známe. Nejen, že je to skvělý sound engineer, ale postaral se i o produkci a mix singlu.“ Dalším významným hudebníkem, který se na tvorbě singlu, konkrétně jeho masteringu, podílel, je Filip Vlček z kapely John Wolfhooker.

Jak je u kapely Tape01 zvykem, i v novém singlu Only Rain Knows, se střídají pocity ztracení, smutku, ale i naděje v lepší zítřky. Zpívá se o člověku, jehož život je v danou chvíli krásný, ale občas ho jeho vzpomínky trápí natolik, že se spolu s nimi vrací do nešťastné minulosti. Zpěvák kapely, Jan Chotěboř stručně shrnuje: „I když se často zdá být vše sluncem zalitý, déšť může přijít kdykoliv.“

Pražská kapela Tape01 vznikla na jaře roku 2019, kdy vydala své debutové EP s názvem Tales of The Pink Nation, které jí brzy vydobylo základnu věrných posluchačů. Jako mnoha dalším kapelám, i Tape01 zabránila pandemie ve veřejném vystupování. Čas a energii, které by věnovali koncertům, se tak členové kapely rozhodli vložit do druhého EP s názvem Halfway There. Krátce po jeho vydání vznikl vůbec první hraný klip kapely ke skladbě Midnight Ballet. Následoval první animovaný klip ke skladbě Animal Instincts.

Tape01 1

Více informací:

https://open.spotify.com/track/7LZrYRJqzxg5oFhnp5wnIU

https://open.spotify.com/artist/1Srh4tOKNnbenfCO1TSF3I


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Uvědomte si, jak se loví hlupáci

jak se lovi hlupaci perexManagement Press před pár dny vydalo knihu dvou nositelů Nobelovy ceny za ekonomii George A. Akerlofa a Roberta J. Shillera s výstižným názvem Jak se loví hlupáci: Ekonomie manipulace a klamu. Čtenářům by měla pomoci, ...

Divadlo

No Dimension Summer

altPosledním červnovým dnem končí sezóna v experimentálních prostorech NoD. Ovšem ne tak docela – letos se prvně spustí projekt No Dimension Summer, letní program plný umění, kulturních zážitků a zajímavých projektů. “Letní p...

Film

Kniha následovaná filmem - Hugo a jeho velký objev
ImageOdpradávna se dětské příběhy pokoušejí čtenářovu pozornost upoutat napínavým putováním za tajuplnými poklady, vždyť kdo by neznal romány Stevensonovy nebo Verneovy - a tak můžeme postupovat třeba až k Tintino...