Skupina Vltava vydává nový videoklip z chystaného alba

Skupina Vltava vydává nový videoklip z chystaného alba

vltava 200Kapela Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským vydá 21. září nové album Spass muss immer sein. Sedmý studiový počin skupiny uvádí aktuální singl V lese se svítí doprovázený videoklipem.„První slova textu vznikla už na začátku devadesátých let, kdy jsem byl účastníkem bujarého divadelního výjezdu Pražské 5 do Dánska. Kdesi v Německu jsem z okýnka autobusu v dálce zahlédl tajemné noční dění, což mě přimělo k sepsání této poznámky: V lese se svítí, hoří tam studánka, chvěje se stříbrné pití jak živá obálka. Z úryvku se stal hotový song až po více než třiceti letech, kdy se do něj dostaly další související útržky inspirované přírodou a zejména nové podzimní sloky, kterými píseň nyní začíná. Právě blížící se podzim pozval V lese se svítí do čela adeptů na aktuální klip. Skladba o pozdní radosti a hold velikosti umírajícící krásy,“ říká o singlu jeho autor a kapelník Vltavy Robert Nebřenský.

Stálice české klubové a festivalové scény se na nahrávce představí v sestavě osvědčené už minulou deskou Čaroděj – zpěvák a kytarista Robert Nebřenský, František Svačina na klávesové nástroje, baskytarista Tomáš Uhlík, bubeník Ondřej Pomajsl a Ondřej Klímek na saxofony a flétnu.

Textařskou a aranžérskou nekonvenčnost tvorby kapely dokreslili tvůrci videoklipu Martin a Adéla Kaiserovi kombinací záběrů z podšumavských lesů a animovaných koláží. Spolupráce hudebníků a výtvarníka Martina Kaisera započala třicátým výročím skupiny, přes tvorbu grafického vizuálu předcházející řadovky či knihy textů Já čekám v Čechách. Kaiser je držitelem ocenění Českého lva za nejlepší filmový plakát k filmu …A bude hůř, tvořil pro další filmy (Hastrman, Nuda v Brně) a divadla (Divadlo Husa na provázku Brno a další).

Vltava2

Vltava v loňském roce oslavila třicet pět let od svého založení. Do širokého povědomí vešla díky poetickým textům plným obrazů hudebníka, herce a zpěváka Nebřenského. Skladba Marx, Engels, Beatles je nerozlučně spjata s filmem Pupendo režiséra Hřebejka. Tvorba Vltavy zazněla v dalším Hřebejkově snímku Nestyda. Album Marx, Engels, Beatles získalo nominaci na tehdejší hudební cenu Česká Grammy či se umístilo na druhém místě v anketě časopisu Rock&Pop kategorie Nejlepší deska desetiletí.

Spass muss immer sein vychází 21. září na online platformách, CD a vinylu. Křty chystané hudební novinky proběhnou na koncertech 25., 26. a 27. ledna nadcházejícího roku v prostorách pražského klubu Jazz Dock, příhodně situovaného na hladině řeky Vltavy.

vltava obalka

Zdroj foto: Jiří Štarha

Více informací:

Multilink V lese se svítí: https://lnk.to/OIx2Tzsi


 

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Emocionální masakr o bezpohlavních bytostech

ko sexu perexNadsázka a humor tomu opravdu nechybí, jen kdybychom se jakožto lidstvo tak trošku nepotáceli na hraně pořádného K.O. uštědřeného nejen sexu, ale také krásné přitažlivé roli láskyplné ženy a silného ochraňujícího muže. Ženy se vzmužily a...

Divadlo

V disco-operním muzikálu Pudl a pudr představí Geisslers fantastické počátky divadla v Čechách

pudl a pudr 200Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede v neděli 25. září 2022 v Divadle VILA Štvanice pražskou premiéru autorského nově-barokního muzikálu Pudl a pudr. Představení roztančené v rytmu disco-opery je inspirováno pražskými divadelními ...

Film

7 dní v Havaně aneb jak její obyvatelé žít umějí

7 dni v havane„Film 7 dní v Havaně“ je velmi netradičním filmem, který se bude promítat v našich kinech. Zaujme nás zejména svým poutavým pohledem na Havanu  roku 2011.  Pokud jste ještě v Havaně nebyli, anebo jste mě...