Pri Trencianskej bráne

Pri Trencianskej bráne

DSC 0254Na Mierovom námestí v Trenčíne sa konal od 9. do 11. septembra mestský festival Pri Trenčianskej bráne. Už prvý deň na návštevníkov čakali hudobné vystúpenia skupín Aura, Goonies, Korzo dance, Random Choice, Orchester Jeana Valjeana či Fallgrapp. Hudobný program sprevádzali príjemné vône dobrého jedla a burčiaku, ktoré sa podávali na jarmoku. Tí čo mali záujem si odniesli aj drobnosť zo širokej ponuky remeselníckych výrobkov jarmoka.

 

V hudobnom naladení sa pokračovalo aj ďalšie dva dni. Na svoje si prišli aj tí najmladší, ktorí si zatancovali aj s folklórnymi súbormi Trenčan a Považan, ale aj tí starší, ktorí si pri nich zaspomínali na staré časy.

DSC 0198

No nielen pri nich si zaspomínali ale aj pri orchestre Taste of Brass Orchestra, s ktorým si zaspievali piesne ako V Dolinách či Dievča z Budmeríc od Karola Duchoňa alebo Správne dievča od Mariky Gombitovej. Po nich sa predstavila s energetickým koncertom Veronika Rabada.

DSC 0434

Večer už patril najmä mládeži, alebo tým, ktorí zostali duchom mladý. Nenechali si ujsť koncert Zuzany Smatanovej. V jej podaní odzneli hity ako Horou, Stačí si priať či V dobrom aj zlom.

DSC 0135

Posledný deň sa niesol v pokojnejšej swingovej nálade. O tú sa postarala skupina Swingang, ktorú vystriedali na pódiu ľudové tance a spev v podaní detských folklórnych súborov Kornička, Radosť, Kopaničiarik. Záverom v festivalu bolo vystúpenie huslistky Barbory Botošovej.

DSC 0049

Tohtoročný jarmok sa v Trenčíne skončil, ale už teraz sa môžeme tešiť na ten ďalší. Ak sa vám však nechce čakať celý rok, môžete navštíviť jarmok či hody niekde inde. Jedným z nich je jarmok v Novom meste nad Váhom, ktorý sa koná už ďalší víkend.

Foto: Lenka Meravá


 

PřihlášeníZa časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Vzhůru s dětmi do přírody
rok 3Nakladatelství Albatros představuje dvě zcela jedinečné dětské knihy, které vám pomohou s vysvětlováním, jak to po celý rok chodí na zahradě a v lese. Obě knihy jsou doplněny mnohými ilustracemi a dalšími aktivitami, které zaujmou nejenom děti, ale i jej...

Divadlo

Hudební scéna Městského divadla v Brně jubiluje

Hudebni scena 200Je to neuvěřitelné, jak letí ten čas. Docela nedávno byl v jámě budoucího divadla na Lidické ulici v Brně kladen základní kámen – až z Broadwaye. Pokřtili jej šampaňským manželé Formanovi. A jejich přání, aby to bylo divadlo veleúspěšn...

Film

Alfréd Hitchcock, roztomilý tlusťoch na zabití

hitchock200Americký film Hitchcock reřiséra Sachi Gervasiho mapuje zlomové období v životě režiséra a scénáristy Alfreda Hitchcocka, kdy se rozhodl natočit horor podle románu Psycho. Ten pojednává o sériovém ...