Modré diaľky Maji Kadlečíkovej

Modré diaľky Maji Kadlečíkovej

Modre dialky perexKniha Modré diaľky, to sú príbehy uveriteľné a neuveriteľné ako život v každodennej realite aj v predstavách. Možno sú to vaše príbehy. Je vzťah ešte láska? Alebo ste práve na križovatke? Ste unavení, že sa vám ani žiť nechce a zrazu to prešlo? Nechceli ste veriť aj keď ste vedeli, že je to pravda? Uvažovali ste či za to môže osud? A ak ste už nevedeli ako ďalej, možno vám napadlo, že odpoveď skrývajú modré diaľky.

 

Odpovede hľadajú všetci, nepochybuje autorka knihy Maja Kadlečíková a dodáva:”Hoci je kniha v kníhkupectvách len pár dní, mám prvé reakcie. Jedna pani napísala, že Čerešňa má atmosféru poviedok šesťdesiatych rokov a tú vždy vyhľadávala. Iného čitateľa rozosmial uvrešťaný Milanko z ďalšieho príbehu. Cesta má v sebe podľa ohlasov čosi nadčasové. A tak ja len verím, že si v knihe každý nájde to svoje.”

Modre dialky1

Maja Kadlečíková je takisto autorom fotografií na obálke. ”Modré diaľky na titulke, to je sopka Cotopaxi v Ekvádore a žlté kvety rastú na lúke v Bhutáne,” prezradila.

Novinárka a autorka Maja Kadlečíková (1972, Bratislava) spolupracovala s týždenníkom Plus 7 dní, vydala básnickú zbierku Prezlečený anjel, knihu krátkych úvah Život ide ako má, s výtvarníkom Danielom Brogyányim zbierku Z radosti a knihu básničiek pre deti Bodkulienka. Ako textárka spolupracuje so speváčkou Adrienou Bartošovou. http://prezlecenyanjel.blogspot.com/

Modre dialky

• Modré diaľky
• Pôvodná slovenská próza, beletria.
• Počet strán: 304
• Väzba: tvrdá
• EAN: 9788056910016
• Jazyk: slovenský
• ISBN: 978-80-569-1001-6
• Dátum vydania: 14. septembra 2022
• Vydavateľstvo: Marenčin PT


 

PřihlášeníZa časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Do světa odvážných žen

nocni zeny200Po delší době jsem měla náladu na knihu od severského autora, která ale bude jiný žánr než napínavá detektivka nebo zamotaný thriller. Přání se mi splnilo. Nakladatelství Motto vydalo knihu finské autorky o odvážných ženách historie. O ženác...

Divadlo

Peníze vás otráví i napnou

Penize Dan a jeho matka perexDěj se rozbíhá: Jojco a Mirec  - dva vulgární výrostci se ženou dodávkou vyloupit banku. Jsou nezkušení, ustrašení, nervózní a nejistí.

 

Film

Hádkovi: Když se pohádat, tak s vlastníma

Hadkovi200Komedie režiséra Vojtěcha Moravce o rodině, která se pořád hádá. Ať dělají Hádkovi, co mohou, nikdy se na ničem neshodnou a každý z nich si nakonec myslí to svoje. Ve vzduchu teď navíc visí rozepře o dědictví po dědovi a o jeho posledním přání vyje...