Festival Dny soudobé hudby ozdobí skladba v zahraničí oceněné české skladatelky Simonne Draper

Festival Dny soudobé hudby ozdobí skladba v zahraničí oceněné české skladatelky Simonne Draper

Tisk

simone draper200Novinky a trendy v současné klasické hudbě představí v rámci devíti přehlídkových koncertů již 33. ročník festivalu Dny soudobé hudby, který v Praze odstartoval již 3. října a potrvá až do začátku listopadu.

 

 

V průběhu festivalu zazní více než šest desítek skladeb českých soudobých autorů. Příznivci kvalitní klasické muziky se mohou těšit bezmála na padesátku zcela novinkových skladeb. Jednou takovou je skladba mezinárodně zkušené Simonne Draper, která je již známá posluchačům tuzemského Rádia Classic a v poslední době se rovněž objevuje v playlistu slavné britské BBC.

Skladby z alba "Portraits in Guitar" včetně naprosté novinky "Eclipse" z chystaného druhého alba se od jara objevují v éteru BBC Radio Kent v pořadu "Upload". Což je pořad, ve kterém redaktor Leo Ulph, sám hudebník a songwriter, představuje autory rockové, populární, ale i klasické hudby a také nadějné autory knih a mluveného slova všech žánrů.” říká sama skladatelka a kytaristka Simonne Draper.

Program, který se na vlnách BBC Radio Kent objevuje vždy od 21 hodin, od pondělí do čtvrtka, si lze poslechnout i online prostřednictvím BBC Sounds. Skladby z pera Simonne Draper si našly své místo ve vysílání rozhlasových stanic v mnoha státech. Samotné album Portraits in Guitar bylo publikováno americkým MSR Classics v roce 2019 a vedle amerického, britského a tuzemského trhu je k mání též v Japonsku. Simonne Draper je členkou Společnosti českých skladatelů od roku 2016.

Americký novinář Raymond Tuttle spolupracující například s Deutche Grammophone, Miami New Times, Esquire či Fanfare Magazine o tvorbě Simonne Draper doslova říká: „Skladby skladatelky Simonne Draper zabírají těžko definovatelné území mezi klasickou - vážnou hudbou a hudbou pro snadný poslech, skladby zní na kytaru krásně, lyricky a čistě, jsou extrémně dobře kompozičně sestavené a nezapomenutelné. Nejvíce mne zaujaly skladby Espanola a Nostagitana, ty si můžete užít například při soumraku po krásném slunečném dni...“

simone draper

Ve stejném duchu se o práci Simonne Draper vyjádřili i další odborníci na současnou klasickou hudbu. Například Christie Grimstad z ConcertoNet.com nebo Phil Muse z Atlanta Audio Club, který primárně vyzdvihuje autorčinu fascinaci ve španělské a latinskoamerické kultuře.

Koncert v rámci festivalu Dny soudobé hudby se koná v kostele sv,. Klimenta, 21.10. 2022 v 19. hod. a kromě skladby od Simonne Draper s názvem Canzonetta dell'Acqua, v podání Nikoly Liederhaus (kytara) a Magdaleny Kyselovičové (hoboj), tam rovněž zazní díla autorů Luboše Sluky, Davida Lukáše, Ivana Zelenky, Jana Vičara, Terezie Švarcové, Eduarda Douši, Ilji Hurníka a Lukáše Hurníka.


 

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Návštěva malé smrti

navsteva male smrti 200Dostala se mi do rukou útlá knížka Návštěva malé smrti a dýchlo na mě hořkosladké kouzlo. Námět je trochu strašidelný, pomyslela jsem si. Co to má znamenat? Jenže od počátku až do konce jsem jedním dechem ...

Divadlo

Cupito, dupito... aneb po čertech dobrá podívaná
ImageV neděli 15. ledna zavítalo do zlínské Zelenáčovy šopy divadlo Povidlo s loutkovou pohádkou Kašpárek v pekle. Hadroví herci provedli diváky lesem, hradními komnatami i peklem. Hlavní hrdina kašpárek, hlava pomazan...

Film

Temný rytíř povstal představuje důstojné zakončení Nolanovy temné trilogie

temny rytir povstalFanoušci temného rytíře se konečně dočkali. Po bezmála čtyřech letech se Bruce Wayne alias maskovaný hrdina z Gotham city opět vrací na plátna kin. To vše prostřednictvím režiséra, který před téměř sedmi let...