Inspirace na podzimní čtení

Inspirace na podzimní čtení

Tisk

kk 200V nakladatelství Euromedia Group vyšlo v těchto dnech plno novinek, podívejte se.

 

 

Novinka od autora bestsellerů autora Nomád, Exil, Hacker a Stín

Bývalý agent MI6 Marc Dane zasvětil život ochraně své země, takže si nadělal nepřátele. Hodně nepřátel. A společným cílem těch, kteří se snaží ze všech sil srazit západní svět na kolena, je jediné: Rubicon Group – elitní zpravodajská agentura, která tohoto špiona zaměstnává. Kdo zničí Rubicon, ten zničí mír a řád na celém světě.
Marc Dane musí spolu se svou parťačkou Lucy Keyesovou rozkrýt děsivé spiknutí, která sahá od přístavů v Monaku po hory v Mosambiku. A čas běží!

V novém strhujícím thrilleru od autora bestsellerů Nomád či Exil najdou fanoušci příběhů Marca Danea přesně to, na co se těší: tajné spiknutí, dechberoucí napětí a touhu po odplatě!

JAMES SWALLOW (*1969), britský spisovatel a scenárista, se již přes dvacet let věnuje psaní beletrie, tvorbě pro televizi a rádio, novinařině, novým médiím a videohrám. Žije a pracuje v Londýně. James je autorem více jak padesáti knih, tři z nich bodovaly v žebříčku bestsellerů The New York Times. Za videohru DEUS EX: HUMAN REVOLUTION z roku 2013 byl nominován na cenu BAFTA. Napsal též devět knih ze série Star Trek a dva scénáře pro stejnojmenný seriál. Špionážní thriller Nomád (2016) se stal bestsellerem The Sunday Times a první částí akční série příběhů s agentem Marcem Danem. U čtenářů bodovaly i další díly Exil, Hacker a Stín.

James Swallow: Odplata, přeložil Lumír Mikulka, vydává nakladatelství Kalibr, 472 stran

kk odplata

CO SE STANE DÁL

Hana se vrací do kraje svého mládí, doufajíc, že své dceři konečně představí jejího otce. Paní Jarmilu také čeká jedno „poprvé“ – a to už brzy oslaví šedesáté narozeniny. Marie se chystá na sraz gymnázia po dvaceti letech a moc se jí tam nechce, protože ví, že hlavním tématem u stolu budou samozřejmě děti, zatímco Karla plánuje v Buenos Aires navštívit kurz češtiny, aby si konečně mohla promluvit se svou matkou…

Deset populárních autorek a deset příběhů ženských – vlastně až na jednu výjimku – hrdinek, které se tváří v tvář všednodennosti nehodlají vzdát.

Obsah:
• Alena Mornštajnová: Domů
• Kateřina Tučková: Tichá pomoc
• Michaela Klevisová: Co se stane dál
• Petra Dvořáková: Tchyně
• Aňa Geislerová: Návrat
• Viktorie Hanišová: Marie nemá děti
• Markéta Pilátová: Máma ze snu
• Dora Čechova: Dívka s úsměvem trochu nakřivo
• Anna Bolavá: Šestinedělí b
• Irena Hejdová: Difenbachie

Vychází také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr

Čtou: Taťjána Medvecká, Jitka Ježková, Marie Doležalová, Pavla Charvátová, Martina Hudečková a Jiří Ployhar
Režie: Jan Drbohlav

Datum vydání: 1. listopadu 2022

Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Michaela Klevisová, Petra Dvořáková, Aňa Geislerová, Viktorie Hanišová, Markéta Pilátová, Dora Čechova, Anna Bolavá, Irena Hejdová: Co se stane dál, vydalo nakladatelství Listen v edici Česká povídka, 176 stran

kk co se stane dal

Příběh o tom, jaké to je dostat druhou šanci

Delphine se nedokáže zbavit minulosti. Je posedlá ochranou své dcery Em a lpí na tajemství, které by mohlo všechno zničit. Raději proplouvá životem v bezpečných odstínech šedi.

Avšak den, kdy se Delphine konečně postaví pravdě čelem, všechno změní. Začne si vybavovat, jaké to je, chtít víc: znovuobjeví svůj talent, otevře se přátelství a vzkřísí nejen kořeny, ale i vzpomínky své matky. Její život se znovu začne plnit barvami. Dokáže být ale upřímná i k Em?

Příběh s velkým srdcem a nadějí. Příběh o tom, jaké to je dostat druhou šanci.

BETH MORREYOVÁ je autorkou bestselleru Sunday Times − Milostný příběh jednoho života. Delphine a její nový začá¬tek je Bethina druhá kniha. Také píše blog o televizi a mo¬deruje podcast o porodu. Více se o autorce dozvíte zde: https://bethmorrey.co.uk/

Beth Morreyová: Delphine a její nový začátek, přeložila Dana Lagronová, vydalo nakladatelství Ikar, 352 stran

kk delphine a jeji novy zacatek

„V života proudu málokdo se nepraští o ňákou hroudu...“

Máte někdy dojem, že cokoli uděláte, povede k ještě většímu maléru? Chytají se vás chapadla napětí, stresu, až vyhoření? Nevíte, jak z toho ven?

Knížka Haiku – cesta ze stresu vám poradí jak stresovou situaci zkrotit, ale i jak opět dosáhnout duševní rovnováhy a klidu. Bouře emocí a stálost rozumu k sobě v japonských tradicích našly cestu.

Příručka psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré je pro ty, kteří chtějí v krizi použít rozum. Nabízí nestandardní cestu k uvolnění, která je současně užitečným tréninkem mozku. Zjistíte, že je dobré si zanadávat, ale také ukáznit svůj hněv či bol do sedmnácti slabik. Navíc se dozvíte spoustu zajímavostí o japonské tradiční kultuře. Ta je přitažlivá citlivým vnímáním krásy, jímž mimoděk vytváří určitý „recept na život“, nabízející ostrůvky klidu. Vyvážená směsice psychologického přístupu a japonských tradic vám pomůže překlenout špatné chvíle a vrátí vám úsměv na tvář.

Radkin Honzák je známý psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem mnoha knih, rád tráví čas s rodinou v Praze, kde žije, i na chalupě.
Denisa Vostrá zvládne vše slovy. Kde by jiný použil hasák či pilulky, ona napíše básničku. Nedávno si poznamenala: „Kamarád je psychiatr, vidí lidem do duše. Když se zdá být všechno naprd, ví, kde došlo k poruše.“ Sama psychiatr není, ale občas se zdá, že její výuka japonštiny je jen záminka, aby mohla opravit pár křehkých duší, které nezapadly do průměru a střet se světem je bolí. Oficiálně je japanoložka, vysokoškolská učitelka, redaktorka, překladatelka či spisovatelka. Vystudovala chemické inženýrství na VŠCHT, japanologii na FF UK a doktorské studium na Divadelní fakultě AMU. Díky publikacím o japonském umění nebo učebnici Japonština ji zná odborná veřejnost. Tvoří ale i nevážně, vesele, až rozverně – třeba její Zápisky z bezčasí vždy najdou důvod se smát, ať je jakkoliv schovaný.

Radkin Honzák, Denisa Vostrá: Haiku - cesta ze stresu, vydává nakladatelství Universum, 240 stran

kk haiku cesta ze stresu

Povídky mladých českých autorů hororovou tématikou

Sbírka young adult povídek českých autorů plná děsivých příběhů, které vám nedají spát. S jejich hrdiny se ztratíte v podivném labyrintu, prozkoumáte pár opuštěných budov v honbě za přízraky, vydáte se uprostřed noci zakopat mrtvolu, kterou jste vůbec zakopávat nechtěli, a nebude chybět ani boj o holý život.

Vedle zavedených autorů a autorek nejen literatury pro mládež, jakými jsou například Anna Musilová, Kateřina Šardická nebo Magdalena Mintová, najdete v knize i povídky trojice vítězů literární soutěže. Z jejich příběhů budete mít zaručeně husí kůži.!

Kniha je určena čtenářům od 13 let.

Obsah:
Richard Hotový: Muž na zdi
Kateřina Šardická: Prasklina
Magdalena Mintová: Čubčí hrob
Lenka Poláčková: Rezonance
Sára Vůchová: Dokonalý dárek
Pavel Renčín: V domu bez dveří
Martina Mátlová: Něco za něco
Anna Musilová: Toby
Nicole Škorpilová: Útočiště
Radek Blažek: Mikuláš nosí smrt
Mário Itsami: Podzimní lucerny

Richard Hotový * Kateřina Šardická * Magdalena Mintová * Lenka Polačková * Sára Vůchová * Martina Mátlová * Anna Musilová * Nicole Škorpilová * Radek Blažek * Mario Itsami * hostujici autor Pavel Renčin: Historky ze tmy, vydalo nakladatelství YOLI, 248 stran

kk historky ze tmy

Román o metalu

„Muzika, která vycházela zevnitř pekla a zároveň promlouvala k tomu nejhlubšímu ve mě. V nejtemnějších skulinkách duše brnkala na zasunuté, neznámé vrstvy mého já. Jako bych se v ten okamžik napojil na něco, o čem jsem ani nevěděl, že postrádám. Hned jsem si byl jistý, že dál bez toho žít nemohu. Tohle byl metal, na který jsme cekali. Čisté, koncentrované zlo, jež nás všechny strhlo na temnou stranu.“

Metal je víra i zákon. Hlavní hrdina dystopického románu hudebního publicisty Karla Veselého podle něj žije, i když svět okolo něj má trochu jiná pravidla. Má se přizpůsobit on, věčný outsider z maloměsta, anebo je lepší neustupovat? Jak se dá pohlížet na svět skrze ponurou mlhu bezútěšného black metalu? A může hudba změnit, nebo dokonce ovládnout tenhle chladný a nehostinný svět...?

Karel Veselý (*1976) se narodil ve Znojmě. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně absolvoval obor filozofie a anglický jazyk. Od roku 2008 se živí jako hudební publicista a přispívá do papírových (Salon, A2) i webových (Seznam Zprávy, Alarm.cz) periodik. Spolupracuje s hudebním časopisem Full Moon a stanicí ČRo – Radio Wave. V roce 2010 vydal knihu Hudba ohně, v roce 2017 román Bomba Funk a v roce 2020 publikaci Všechny kočky jsou šedé. Dále se podílel na knihách Planeta Nippon nominované na cenu Magnesie Litera za publicistiku, Kmeny nebo Made in Japan. Jako scénárista je podepsaný po dokumentárními sériemi RapStory a Lekce rapu.

Karel Veselý: Kov, vydává Listen, 216 stran

kk kov

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Karty posvátné duše

Karty posvatne duse perexKarty od autorky, která se vyléčila z panických atak, poznala šikanu a umí proniknout do hloubi duše. Jsou pomůckou v meditaci, pro večerní i ranní afirmace, pro hledání odpovědí, ale i k pokládání si nových otázek. ...

Divadlo

Milostný příběh prokletých básníků v podání Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka

foto La fabrika perexPoutavou výukou dějepisu je divadelní hra Úplné zatmění, kterou má na programu pražská La fabrika. Divoký život dvou přátel a milenců je totiž příběhem prokletých básníků Paula Marie Verlaine (30. března 1844 Mety – 8. ledn...

Film

Nikdo není víc než tým! Tvůrci představují první záběry a první plakát k filmu Děti Nagana

deti nagana 200První hotové záběry a první plakát představují tvůrci rodinného filmu Děti Nagana, který v únoru zamíří do kin. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti starším rivalům z vedlejší ves...