The BladderStones lepí novým singlem svět zpátky dohromady

The BladderStones lepí novým singlem svět zpátky dohromady

Tisk

TheBladderStones 200Self-Adhesive Otto je prvním singlem z připravované desky Toilet Fame art-bluesového tria The BladderStones.

 

 

„He tried to glue the world together,“ zpívá frontman a kytarista Tomáš Frolík. Zdánlivě obyčejné setkání na autobusové zastávce v sobě ukrývá potřebu naplnění prázdnoty, způsobené pandemií a izolací. Text Self-Adhesive Otto odráží bezmoc, ztrátu smyslu života, ale i přirozenou člověčí snahu lepit svět i sebe opět dohromady.

„V oblíbené hospůdce U Zdeňka se pilo a mluvilo, až s některou z těch řečí přišla i vzpomínka na jednu zapomenutou slánskou postavičku sbírající samolepky. Tak se stalo, že do mé hlavy vstoupil Samolepící Ota a píseň Self-Adhesive Otto,“ říká ke vzniku písně frontman a kytarista Tomáš Frolík.

The BladderStones s vtipem a nadsázkou překračují žánrové hranice. Vytváří vlastní sebevědomou fúzi kytarových riffů, dynamických zvratů i inovativních zvuků. Hlavní devízou kapely je především bravurní interakce mezi hráči, improvizace, autentičnost a upřímnost textařské výpovědi.

Neortodoxní přístup k blues s ozvěnami grunge a bigbítu, nadhled i nepopiratelná hráčská vyzrálost tvoří z The BladderStones jeden z nejzajímavějších projektů na scéně strhávající publikum napříč generacemi i státy, vystupovali v Německu, Slovensku a Finsku, v příštím roce vyráží na turné do Turecka.

Skupinu tvoří kytarista a zpěvák Tomáš Frolík, jeden z nejtalentovanějších a nejuznávanějších kytaristů své generace (kromě jiného zakladatel skupiny Krajina Ró), baskytarista a zpěvák Jan "Johnny" Judl (Jablkoň, Už jsme doma, Sestry Steinovy aj.) a bubeník a vokalista Michael Nosek (Personal Highway, eggnoise, Jana Lota a mnoho dalších). Roku 2017 vydali The BladderStones debut Without Cover.

The BladderStones letos slaví desetiletí na scéně rozsáhlým turné. 24. listopadu zahrají v Lounech, v prosinci míří do Slaného, Ostravy, Brna, Hranic a Kladna. Album Toilet Fame vychází v dubnu 2023.

TheBladderStones 1

Přehled nadcházejících koncertů The BladderStones:

WILL WILDE and The BladderStones (UK) cz tour 2023 - ZDE JEDEME JAKO SUPPORT BAND WILLOVI
31. 01. 2023 – Černošice
1. 2. 2023 – Bílina - Moskva
2. 2. 2023 – České Budějovice - Highway 61
3. 2. 2023 – Polička
4. 2. 2023 – Česká Třebová
5. 2. 2023 – Valašské Meziříčí
7. 2. 2023 – Ostrava - Parník
8. 2. 2023 – Boskovice - Skleník
9. 2. 2023 – Rýmařov - Jazzclub
10. 2. 2023 – TBA
11. 2. 2023 – Znojmo

28. 2. - 2.4. TOUR GERMANY / TOILET FAME
28. 3. 2023 - KultCafé
29. 3. TBA
30. 3. 2023 - Freiburg blues association
31. 3. 2023 - Gallaghers Nest
1. 4. 2023 - Weil Der Stadt
2. 4. 2023 TBA

13. - 16. 4. MORAVA TOUR / TOILET FAME
13. 4. Rožnov pod Radhoštěm
14. 4. Ostrava - Parník
15. 4. Přerov - Dlažka
16. 4. Zlín - Zelenáčova Šopa

18. - 30. 5 - Alice Armstrong Tour - support

1. - 6. 6. Turecko Tour

8. 6. Chrudim

21. - 24. 6 - Čechy JIH / TOILET FAME
21. 6. Písek
22. 6. Volyně
23. 6. ČB
24. 6. Milevsko

Zdroj foto: Tomáš Moudrý

Více informací:

bladderstones.eu
facebook.com/thebladderstones
thebladderstones.bandcamp.com


 

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Veselý i strastný Rok v Bullerbynu

rok v bullerbynu 200Pokud jste milovníky Astrid Lingrenové, IKEY a švédské kultury obecně, je pro vás přímo povinnosti sáhnout po této knížečce od Gunnara Hermanna s názvem Rok v Bullerbynu.

...

Divadlo

Ježek a sněhulák aneb když zimní spánek nahradí hřejivé přátelství

jezek a snehulak 200Závěrečná sobota zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie patří tradičně dětem, dětským představením a divadelnímu rodinnému pikniku. Letos počasí festivalu nepřálo a offprogram se nemohl odehrávat v š...

Film

Kdo přežije v boji Na život a na smrt?

na zivot smrt perexFilm Na život a na smrt, v originále Lone Survivor (opět kvalitní překlad že?), shrnuje události, které proběhly v roce 2005 v Afghánistánu ve válečné americké operaci pod krycím názvem „Red Wings“, jejímž hlavním cíl...