Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Vyhlášení literární soutěže. Již máme vítěznou pohádku!

Tisk

pohadka pro deti (2)Máme pro vás výsledky naší literární soutěže! Porota složená z členů vedení redakce společně se spisovatelkou Lucií Hlavinkovou vybrala čtyři nejlepší pohádky. A které to jsou? 

Sešlo se nám přes sedmdesát krásných pohádek a pohádkových příběhů. Děkujeme všem soutěžícím za hojnou účast a jsme velmi poctěni. Absolutní vítěz však může být pouze jeden. A toho jsme znali takřka okamžitě. Skoro všichni členové poroty se na této vítězné pohádce jednoznačně shodli. Ale protože se nám líbilo pohádek více a výběr byl velmi, velmi, velmi obtížný, udělili jsme alespoň dvě třetí místa, i když v širším výběru jsme pohádek měli dvanáct. Pojďte se s námi podívat na výsledky!

1. Praštěný nápad kuny Elišky (autor Bohumil Matějovský)

2. Putování s Hvězdou (autorka Romana Rusmanová) 

3. Okno do zahrady (autorka Kateřina Mudroňová alias Kateřina Inachis) a Lišaj a loupežníci (autorka Ludmila Bakonyi Selingerová)

Všechny vítězné pohádky si již brzy budete moci přečíst společně s informacemi o soutěžících. Kromě toho pro vás připravíme krátký rozhovor s absolutním vítězem soutěže. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete na navazující, tentokrát výtvarnou soutěž, která odstartuje 1. ledna 2023!

 pohadka pro deti


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Sejdeme se v knihkupectví – tajemství a hádanky

sejdeme seStrýček Billy byl pro Mirandu vždycky jedno velké dobrodružství. Když se objevil, nikdy nevěděla co čekat, ale jedno bylo jisté – bude to neskutečná zábava. Nikdy jí přesně neřekl, o co dané odpoledne půjde, právě naopak. Prostřednictvím hádanek a ...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Filmový sirotek 2015 se zlatem v hrdle

boychoir perexJaké dialogy se scénáristovi jménem Francois Girard honí hlavou? Jak bude vypadat režie Bena Ripleyeho? Přinese oscarový Dustin Hoffman filmu připravujícímu premiéru v roce 2015 štěstí? Kdo...