Nylon Jail vydali těsně před koncem roku Disconnection

Nylon Jail vydali těsně před koncem roku Disconnection

Tisk

Disconnection200Druhý singl z připravované desky Nylon Jail nese název Disconnection. Svou cestu za albem započali Nylon Jail vydáním skladby a videa s titulem Man Like You. Své temné vize přetavené v magické indie rockové věštění nabídli Roman a Jiřin v předposlední den roku 2022.

 

 Zpěvák a autor textu Jiřin přiznává, že druhá skladba v nové éře kapely neoplývá přílišným optimismem. „Píseň DISCONNECTION je o tom, že jsme jako lidstvo odpojení od základních principů převážně ve vztahu k přírodě, že se naše životy odklánění (odpojují) od těchto důležitých věcí a v souvislosti s tím postupně ničíme svůj domov s názvem Země,“ sděluje Jiřin.

Skladba Disconnection, stejně jako celé album, vznikla pod dohledem Ondřeje Ježka ve Studiu JáMor. Nylon Jail si během deseti let existence vytvořil svůj sound, který je postaven na chrapláku zpěváka Jiřina a dominantní kytaře Romana Vičíka. I tentokrát indie rocková emotivní nálož představuje autorskou kvalitu této charismatické dvojice.

Kytarista Roman Vičík a zpěvák Jiří Jirák fungují jako Nylon Jail od roku 2012, kdy přidali první demo nahrávky na SoundCloud. Pak už následovalo vítězství v kategorii Objev roku na hudebních cenách Vinyla a úspěšné koncerty na většině českých hudebních festivalů. Olomoucká formace, která spojuje elektronickou hudbu, rock, indie i country – ale sama zdůrazňuje, že nespadá do hudebních škatulek se po dvouleté tvůrčí pauze v roce 2018 vrátila na pódia.


Diskografie:
Irreversible Changes (2018)
My Heart Soars Like a Hawk (2013)

disconnection1

Zdroj foto: Létoslav Chromek

Více informací: https://orcd.co/njdisco


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Pro děti i dospělé: Sedmý kámen

sedmy kamen200V listopadu vyšla v nakladatelství Bookmedia dobrodružná kniha italského autora Guida Sgardoliho Seedmý kámen. Ač je určena čtenářům od 14 let, pokud máte rádi legendy a tajemno, zaujme i vás!

...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Vlci na hranicích jdou do kin!

Vlci na hranicich - PLAKAT (2)Vlci jsou zpět! Před více než dvěma staletími byli vlci na Broumovsku vyhubeni, teď se do přírody pomalu vracejí, a mění tak životy mnoha lidí. Dokument Vlci na hranicích portrétuje jejich problematické...