Rebelující císařovna Sissi ve filmu Korzet vstupuje do českých kin

Rebelující císařovna Sissi ve filmu Korzet vstupuje do českých kin

Tisk

Korzet perexMýtus císařovny Sissi, její legendární krása i rebelství přitahuje mnohé filmaře, pro svůj druhý celovečerní film Korzet si ji vybrala i rakouská režisérka Marie Kreutzer. Spolu s lucemburskou herečkou Vicky Krieps dala vzniknout neotřelému snímku, který se na první habsburskou dámu dívá zcela novou optikou, 9. února jej teď do českých kin uvádí distribuční společnost Aerofilms. Alžběta slaví své 40. narozeniny, pod tlakem nechápavého okolí i drobnohledem štěbetajícího vídeňského dvora však nemá důvod k oslavám. Korzet je unikátním portrétem ženy v nepřátelském prostředí i ódou na její vnitřní sílu.

Film sbírá za své neotřelé ztvárnění historických reálií mimořádně pozitivní ohlasy. Magazín Variety o filmu hovoří jako o „roztomile drzém portrétu ženy, jež touží po svobodě za každou cenu,“ prestižní filmový plátek The Hollywood Reporter Korzet označuje „drze anachronický s použitím popových písní 21. století, nevybíraným jazykem a hrubými gesty.“

Podívejte se na trailer k filmu:

Představitelka Sissi a též jedna z producentek snímku Vicky Krieps sbírá spolu s filmem mnohá ocenění, mj. Cenu za nejlepší herečku v sekci Un Certain Regard na festivalu v Cannes či hlavní cenu na prestižním Londýnském filmovém festivalu.

Korzet
Rakousko, Lucembursko, Německo, Francie, 2022 | 113 minut | premiéra: 9. února
■ žánr drama, historický
■ režie Marei Kreutzer ■ scénář Marie Kreutzer ■ kamera Judith Kauffman ■ střih Ulrike Kofler
■ hrají Vicky Krieps, Colin Morgan, Finnegan Oldfield, Tamás Lengyel, Alma Hasun, Raphael von Barge

Korzet 2

www.aerofilms.cz/korzet

■ synopse
Císařovna Sissi je módní ikonou a ztělesněním mladistvé krásy. Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny, spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu. Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě, kterému vévodí Vicky Krieps jako rebelující panovnice, jež se rozhodla vzít osud do vlastních rukou.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Moderní romance o sestřičkách z předválečného Londýna

Sestricky na prijmu perexNa jaře roku 1937 mají Dora a Millie, studentky ošetřovatelství v nemocnici Nightingale, plné ruce práce. Čekají je závěrečné zkoušky, a tak kromě praxe na odděleních věnují spoustu času i studiu. Hned po zkouškách...

Divadlo

Lekce angličtiny od Shakespeara pouze 29. a 30. července v Královské zahradě Pražského hradu

shakespeare200Ani letos nebude na Letních shakespearovských slavnostech chybět hra v angličtině. Prague Shakespeare Company připravila hravé a v mnohém až neskutečně současné představení A Midsummer Night’s Dream (Sen noci svatojánské).

...

Film

Spolupracovat, nebo vzdorovat? Jan Cina ukáže v minisérii Herec, jakou cenu zaplatí za životní roli

Herec 200První polovina padesátých let, Československo, Praha. Stanislav Láník je talentovaný herec. Jeho postavení ale ovlivňuje kádrový profil. Otec zemřel v odboji, matku zabili po sousedově udání za údajnou kolaboraci s Němci. Zbyla mu tak pouze sestra An...