Zlínská kapela GAIA představila nový klip a zve na koncert v Klubu Starý pivovar v Kroměříži

Zlínská kapela GAIA představila nový klip a zve na koncert v Klubu Starý pivovar v Kroměříži

Tisk

gaia 200Po vydařeném klipu Rychlík se zlínská kapela GAIA rozhodla ke ztvárnění další své písničky. Zhruba před rokem a půl fanoušci v anketě hlasovali, o který hudební klip by měli největší zájem. Vyhrály LeukoCity, písnička z roku 2020, která se již dlouhou dobu těší velké oblibě, a kterou můžete znát třeba i z Rádia Kroměříž.

 

Scénář klipu se nerodil lehce, autorská dvojice Vladan Vavruša a Bára Havelková na něm pracovala víc než rok a jeho podoba se několikrát změnila. Podstatnou úlohu v atmosféře klipu hraje lokalita starého zlínského domu s jeho původním vybavením, který svými detaily dotváří náladu celého klipu a koresponduje s jeho dějem.

Hlavními aktéry klipu se stali Lenka Vavrušová, František Palíšek a zpěvačka Bára Havelková. Pro Frantu a Lenku z Kroměříže to byla premiérová herecká spolupráce. K autentické atmosféře klipu jistě napomohl i fakt, že se pár dlouhodobě zná.

Kapela GAIA se orientuje především na vlastní tvorbu, ale své koncerty zpestřuje i několika covery, většinou českých kapel. Jejich autorské písně jsou pojímány velmi pestře, žánrově rozprostřené od folku až k hard rocku. Stálí členové kapely GAIA jsou zpěvačka Bára Havelková, kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zároveň zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. Jako host s kapelou vystupuje i Radek „Fufal“ Bednařík se saxofonem.

Zatím poslední vydané album kapely GAIA se jmenuje Druhá Múza a vyšlo na konci roku 2020. Více o kapele se dozvíte na webu www.gaiaotrokovice.cz.

gaia1

Koncert rockové kapely GAIA proběhne v pátek 24. února v sále Klubu Starý pivovar v Kroměříži. Publikum se může těšit se na pestrý repertoár složený jak ze starších, tak i nových songů. Kromě pohodové muziky chystá kapela také překvapení v podobě zajímavého hosta. Začátek kroměřížského koncertu je v 19 hodin.

Ještě den předtím, ve čtvrtek 23. února, skupina GAIA zahraje na vernisáži v Galerii města Přerova. Půjde o výstavu černobílých fotografií Neobyčejně obyčejní – Obyčejně neobyčejní, kterou připravil Robert Rohál. Začátek vernisáže je v 17 hodin.

gaia2

Zdroj foto: archiv GAIA


 

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Julia Childová, Simone Becková: Umění francouzské kuchyně

franc200Nadčasová kniha o vaření, tvrdí o ní recenzenti z celého světa. Osobně mi kniha nejvíce připomněla staré dobré kuchařky mé babičky. Dneska už jsou  jejich zažloutlé listy dávno rozpadlé, ale ona jednoduchá úprava. Milí drazí, tady to je vysoká škola ...

Divadlo

Kočár plný neřesti i ctnosti

valmont 200Láska k jedné osobě na celý život a věrnost k tomu? Pro vyznavače volnomyšlenkářství je tato životní filozofie naprosto nepřípustná. Libertinové se právě naopak velmi rádi pouští nejen do neřízených sexuálních dobrodružstvích, ale také do milostný...

Film

Film Fotograf je stejně bohémský jako Jan Saudek

fotograf plakat 200Film Fotograf (2014) s podnázvem Dámy, radím vám ke klidu…!, který je kritiky dlouho očekáván, byl 6. ledna prvně uveden v pražském kině Atlas za doprovodu režisérky Ireny Pavláskové, fotografa Jana Saudka, představitelky hlavní ro...