Umění nemoci. Kniha pro všechny, kteří chtějí být zdraví

Umění nemoci. Kniha pro všechny, kteří chtějí být zdraví

Tisk

umeni nemoci200Knížka Umění nemoci MUDr. Jana Vojáčka, která vychází v nakladatelství CPress, navazuje na předcházející autorovy bestsellery Umění být zdráv a Rozhodni se být zdráv. Uzavírá tak cyklus, který je součástí člověkologie, nauky o zdraví v souvislostech. Díky tomuto přístupu se lidé mohou lépe orientovat ve svém zdravotním stavu, zdraví či nemoci, a zlepšit tak kvalitu svého života. Pilíři této kvality jsou úroveň životní energie, odolnost a pocit radosti.

 

„Knížka je určena pro všechny, kteří se zajímají o zdraví v souvislostech. Umožňuje lépe porozumět tomu, proč tak mnoho lidí dnes zažívá nepohodu, či nemoc. Je určena nejen pro nemocné, ale pro všechny, kteří chtějí odpovědi na důležité otázky týkající se jejich zdravotního stavu. Porozumění principům, které se podílejí na vzniku nemoci, vede ke skutečné prevenci,” říká Jan Vojáček a dodává: „Vycházel jsem ze svých téměř třináctiletých zkušeností ve funkční medicíně a na příbězích svých pacientů jsem se snažil ukázat, jakou změnu v kvalitě života jim přenesla změna chápání stavu jejich zdraví.“

Podle Jana Vojáčka je třeba podívat se na nemoci mimo rámec běžné škatulky přístupu k nim a ponořit se pod povrch běžného dogmatu o zdraví a nemocech. „Toto dogma často chápe chronické nemoci jako chyby genů z nejasných příčin a medicínou nevyléčitelné,“ vysvětluje Jan Vojáček.

Kniha pojímá celostní, komplexní pojetí zdraví a nemoci v souvislostech. Představuje fenomén osobního přístupu ke stavu nemoci, který je součástí trendu převzetí zodpovědnosti za svoje zdraví a hledání cest, jak zvýšit kvalitu života svým přičiněním. „V posledních letech roste povědomí a informovanost lidí o tom, kým jsme a jak naše tělo, mysl a duše fungují jako celistvý komplexní systém. Zároveň se k tomuto pojetí přiklání čím dál víc lidí a odborníků a máme i čím dál víc vědeckých dat,“ doplňuje Jan Vojáček.

Předcházející tituly Jana Vojáčka Umění být zdráv a Rozhodni se být zdráv se zabývají principy zdraví. Zkušenosti a zpětná vazba od pacientů i terapeutů autora ale přivedly k tomu, aby uchopil téma nemoci, tedy druhou stranu stejné mince od Umění být zdráv.

umeni nemoci obalka

O autorovi:

MUDr. Jan Vojáček vystudoval lékařskou fakultu UP v Olomouci, ale u klasické medicíny dlouho nevydržel. Postupně v něm rostla vášeň pro hledání a zkoumání skutečných příčin onemocnění a také zájem o člověka v celé jeho komplexnosti, hloubce a individualitě. Proto vystudoval obor unkční medicíny na Univerzitě v Jižní Kalifornii a dnes vlastní soukromou praxi. Jan Vojáček je autorem dvou knih – bestsellerů Umění být zdráv a Rozhodni se být zdráv. Na ně volně navazuje Umění nemoci, které vyjde v březnu v nakladatelství CPress. Kniha není jen pro nemocné, ukazuje z různých pohledů, co nemoc skutečně je, co nám přináší nebo jak se k ní dá přistoupit, a obsahuje i kapitolu o nemocech dětí.

Více informací: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83506064/jan-vojacek-umeni-nemoci/


 

PřihlášeníVznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Je libo argentinskou literaturu? Přečtěte si knihu Tohle je moře

Tohle je more 200Tohle je moře je třetím román argentinské prozaičky a novinářky Mariany Enriquezové a pokud vás láká přečíst si něco jiného, určitě byste po něm měli sáhnout.

 

...

Divadlo

Drama, detektivka i upírská romance


At vejde ten pravy perexOskar (Oskar Hes) je osamělý chlapec, který žije se svou matkou v paneláku na okraji města. Matka si ho moc nevšímá a ve škole ho šikanují. Jeho život se změní, když se do sousedství přistěhuje dívenka Eli (...

Film

Lurdy: místo, kde se ještě věří na zázraky
ImageS více než dvouletým odstupem od svého prvního uvedení přichází v těchto dnech do našich kin snímek Lurdy rakouské režisérky Jessiky Hausner. Film byl promítán mimo jiné v rámci festivalů v Karlových Varech, Rotte...