Dávná vražda. Nevysvětlitelné zmizení. A děsivé tajemství, které je spojuje

Dávná vražda. Nevysvětlitelné zmizení. A děsivé tajemství, které je spojuje

Tisk

narek-drozda200Začátek je pokaždé stejný: pozůstalí po zmizelých, kteří touží po odpovědích. A jediný, kdo je dokáže nabídnout, je soukromý vyšetřovatel David Raker. Po dvanácti bestsellerech přichází Tim Weaver s dalším strhujícím krimi thrillerem Nářek drozda!

 

 

Byla to nehoda, která nemohla skončit jinak než smrtí. Auto Cate a Aidena se zřítilo ze strmého útesu a skončilo v plamenech. Kamerový záznam a doložená svědectví hovoří jasně. Proč však ve vraku zničeného auta nebyla nalezena žádná těla? Ani po dvou a půl letech neznají rodiče mladého páru smysluplné vysvětlení. Bez něj však nedojdou smíření.

Záhada, která nemá vysvětlení, a minulost, jež skrývá temná tajemství. To je případ jako stvořený pro Davida Rakera. Jak odkrývá jednotlivé kousky složité mozaiky souvislostí, vyvstává před ním hrůzný obraz daleko rozsáhlejšího zločinu, než je pouze jedna sehraná autonehoda. A i když ho to možná bude stát život, musí zajistit, aby pravda vyšla najevo.

Britský spisovatel Tim Weaver dokáže vystavět detektivní zápletku jako nikdo jiný. Pokaždé přichází s originální zápletkou, která jitří čtenářovu fantazii a nutí ho společně s hrdinou rozplést klubko nepochopitelného zločinu. Strhující napětí je přitom dominantou každé kapitoly, což dokládá i nejnovější autorův bestseller Nářek drozda.

Anotace:

Krátce před nehodou zachytí Cate a Aidena Gascoigneovy na silnici dopravní kamera. Smějí se a všechno se zdá být v naprostém pořádku. Pouhých pár vteřin nato se jejich auto zřítí do třicet metrů hluboké propasti, kde okamžitě vzplane jako pochodeň.

Takovou nehodu nemohli manželé přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří ohnivé peklo uhasit, čeká na ně překvapení. Ve voze ani v blízkém okolí nenajdou žádná těla nebo ohořelé ostatky. Po Gascoigneových se slehla zem.

Po dvou a půl letech se zoufalá rodina obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se ihned pouští do rozplétání záhady. Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? A kam se manželé poděli? Chtěli předstírat vlastní smrt? Ale proč zrovna takhle? A kvůli čemu? Nebo komu?

Před Davidem Rakerem se vrší otázky bez odpovědí. A to ještě netuší, jaké hrůzné tajemství pod vrstvami lží objeví a že se při honu za pravdou sám stane lovnou zvěří.

  • Pro fanoušky knih Joa Nesbøho, Chrise Cartera, Michaela Connellyho a Jefferyho Deavera.
  • Romány Tima Weavera se pravidelně umisťují na předních místech v žebříčcích bestsellerů.
  • Mystery Press vydá příští rok další krimi thriller s Davidem Rakerem s názvem Poslední sbohem.

Tim Weaver

Bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. V Honu na mrtvého uvedl na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob, který se následně stal hrdinou celé řady oceňovaných krimi thrillerů. Weaverův čtvrtý a desátý román, Není cesty zpět a Nikdo není doma, byly mimo jiné prezentovány v prestižním britském knižním pořadu Richard and Judy Book Club. Weaverovy knihy se pravidelně objevují v žebříčku bestsellerů podle Sunday Times a dvě z nich, Žena mého života a Nikdo není doma, se v něm udržely několik týdnů za sebou. Jeho zatím jediným románem mimo sérii s Davidem Rakerem je krimi thriller Ztracené střípky. Tim Weaver žije s manželkou a dcerou nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii. Více o autorovi naleznete na www.timweaverbooks.com.

narek-drozda

Nářek drozda
Autor: Tim Weaver
Originální název: The Blackbird
Překlad: Alžběta Lexová
Formát: vázaná s přebalem, 145x205 mm
Počet stran: 440
Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)
ISBN: 978-80-7588-457-2

Více informací: http://www.mysterypress.cz/narek-drozda/


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Výjezdovka potěší všechny milovníky policejní práce

vyjezdovka 200Výjezdovka je druhou knihou kriminalisty Davida Urbana. Po povídkách sdružených v titulu Tři opice přichází Výjezdovka více zaměřená na práci odborníků, která navíc vychází ze skutečných případů.

 

...

Divadlo

Nechte se očkovat Shakespearem a léto bude fajn!

shakespeare boure 200Užijte si léto ve společnosti anglického divadelního génia a těch největších českých hereckých hvězd. Předprodej Letních shakespearovských slavností startuje 4. května 2021 na www.shakespeare.cz a v síti Ticketmaster. Generáln...

Film

5 top filmových zážitků z letošních Karlových Varů

alt47. ročník MFF Karlovy Vary se chýlí ke svému závěru a filmoví publicisté i diváci mohou začít bilancovat. Tohoto úkolu se nyní zhostí i K21, a sice očima redaktora, který navzdory tomu, že se festivalového dění účastnil pouze...