BOJOVNÍCI S NICOTOU: Střez se monster ve svém nitru

BOJOVNÍCI S NICOTOU: Střez se monster ve svém nitru

Tisk

Bojovnici s Nicotou 200Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s young adult titulem pro všechny fanoušky série Město z kostí a Ranhojička. Adrenalinová urban fantasy se špetkou LGBT romantiky.

 

 

 

Sedmnáctiletá Priscilla patří k jednomu z nejproslulejších rodů gildy Bojovníků s Nicotou – legendami opředených lovců nestvůr, které do našeho světa pronikají z nepřátelské dimenze. Jenže být Daalman znamená nést na ramenou tíhu očekávání. A jak by seona – šedá myš rodiny s prachbídnou „super“ schopností cítit přítomnost Nicoty – mohla vyrovnat všem těm bitvami ošlehaným příbuzným v čele se svojí babičkou, jednou z nejmocnějších bojovnic, jaké kdy svět spatřil?

V zoufalém pokusu osvojit si za pomoci zakázaného rituálu novou bojovou schopnost Priscilla začne do našeho světa nekontrolovaně povolávat bestie – tedy přesný opak toho, o co se má jako Bojovnice s Nicotou snažit. Aby ochránila své nejbližší – rodinu Daalmanů, modrovlasou bývalku i současného přítele – bude muset svoji chybu napravit. A to pokud možno co nejrychleji, protože vše nasvědčuje tomu, že jak gilda, tak odpadličtí Renegáti, mají s jejím novým darem své vlastní plány.

O autorce:

Kate Murray je Novozélanďanka žijící v Melbourne se svou rodinou, znepokojivým množstvím lega a obvyklým množstvím knih. Je příznivkyní kávy, sluníčka, sci-fi a fantasy, balzámů na rty, hezkých náušnic a čtení. Její debutový román Bojovníci s Nicotou se ještě jako rukopis dostal do nominace na prestižní australsko-novozélandskou cenu pro dosud nepublikované knihy pro děti a mládež Ampersand.

Bojovnici s nicotou

Bojovníci s NIcootou, 288 stran, formát 145×205, měkká vazba s klopami

Více informací: https://www.grada.cz/bojovnici-s-nicotou-12288/


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Atomka opět přináší velmi zajímavé téma

atomka 200V nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media vydali v říjnu knihu Atomka s dalším případem komisaře Francka Sharka a Lucie Henebelleové. Pusťte se do něj i vy!

 

...

Divadlo

Biskupskému dvoru bude kralovat Eliška/Rejčka

EliskaRejcka 200Letní premiéra na Biskupském dvoře bývá již tradičně spojena s některou výraznou brněnskou osobností či událostí. Příběh o životě Elišky Rejčky se nabízel už několikrát a dramaturgie našeho divadla o něm často uvažovala. Vždyť tato dvojná...

Film

Seriál Černobyl vzbuzuje emoce diváků

serial-cernobyl-cernobyl-clanokWSpolečnost HBO uvedla 5 dílnou minisérii s názvem Černobyl, která okamžitě zaujala vysokou sledovanost a zájem široké veřejnosti.

 

 ...