Honza Bendig plánuje příští rok vyprodat O2 Universum, teď vydává s bratrem Marsellem společný song

Honza Bendig plánuje příští rok vyprodat O2 Universum, teď vydává s bratrem Marsellem společný song

Tisk

bendig marsell 200Talentovaní bratři vydávají svou už čtvrtou společnou skladbu s názvem Ona. Honza Bendig navíc brzy oznámí termín koncertu v O2 Universum na rok 2024. Marsell zase aktuálně natáčí na Slovensku seriál Iveta s Janem Hřebejkem.Honza a Marsell Bendigovi jsou jedni z výjimečně talentovaných sourozenců naší umělecké scény. Letošní rok je jejich nejúspěšnější. Honza v únoru vyprodal svůj sólový koncert v pražském Forum Karlín, jeho bratr jen pár týdnů poté získal prestižního Českého lva za svou vedlejší roli ve filmu Banger. Oba bratři se ve svých kariérách navzájem podporují a často také spolupracují. To potvrzují i jejich společné písně. Skladba Ona je už čtvrtou v pořadí, od té předchozí ji dělí dlouhé tři roky. Skladbu složil Honza Bendig. Klip plný nádherných lokací se natáčel v Tunisku.

Honzovo koncerty nabité festivalové léto je pomalu u konce, na podzim bude jednou z hlavních hvězd velkolepé show Disney v O2 areně, a to při příležitosti stého výročí jejího založení. Už brzy také Honza oznámí konkrétní termín a start prodeje vstupenek na jeho koncert v O2 Universum v roce 2024. Ještě letos má také v plánu vydat svou knižní autobiografii.

Marsell Bendig natáčí momentálně na Slovensku druhou řadu nejsledovanějšího slovenského seriálu Iveta, kterou režíruje Jan Hřebejk. Zároveň se brzy objeví na TV Prima, a to v seriálu Banáni.

bendig marsell1

Více informací:

https://www.instagram.com/bendigjan/
https://www.facebook.com/JanBendig.OfficialSite


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Skutečný příběh britského vojáka, který byl vězněm v Osvětimi


saboter z osvetimi perexArthur Dodd byl britským vojákem, který během druhé světové války upadl do německého zajetí. Jeho strastiplná cesta ho dovedla až do nechvalně proslulého osvětimského zajateckého tábora Monowitz, kde stráv...

Divadlo

Zamilovaný Shakespeare je působivý a plný nápadů

zamilovany shakespeare 200Už v minulé sezóně se zlínské divadlo pustilo do jevištní adaptace známého a oceňovaného filmu Zamilovaný Shakespeare. Jedná se o romanci, kde září Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow, kterou mají na starosti scenáristé...

Film

Hlásí se zvláštní jednotka - Památkáři

pamatkari1 uvodkaFilm o závěrečné části druhé světové války, o které vás v dějepise zřejmě neučili. Pátý film George Clooneyho, při kterém zasedl na režisérskou židli, ale stihl si v něm i zahrát. Takže: „Kdo zařídí, aby socha Davida pořád stála a Mona...