Elektronika mezi dvěma světy, Bratři vydávají Lost Juno

Elektronika mezi dvěma světy, Bratři vydávají Lost Juno

Tisk

LOST JUNO200Dvojčata Jiří a Ondřej Veselý se svým projektem Bratři vydávají nový singl a video Lost Juno. Melodické techno je základním kamenem, na kterém duo staví. Nová nahrávka spojuje dva světy, industriální strojovost a vztah k přírodě. Cesta, kterou se Bratři nyní vydali, bude vrcholit novým albem, které vyjde příští rok.

 

Od vydání posledního singlu Blocks je to více než rok. “Než jsme skladbu vydali, prošla testováním na koncertech, abychom viděli, jak lidé reagují”, vysvětluje Ondřej prodlevu. Zároveň ale dodává: “Zapojili jsme se do evropského projektu Revelland a díky němu dokončujeme kompletně novou podobu našeho koncertního vystoupení. Nepůjde jen o nové tracky a skvělé projekce, které mají na starost VJ Mafia, ale bude to celistvá audiovizuální show, jejíž směr naznačujeme už tímto singlem.”

Jak zmiňuje Ondřej Veselý, Bratři testují nové skladby na koncertech a to včetně nového vizuálu. Fanouškům je představí nejen na showcase Fira B! na Malorce, ale i na dalších koncertech.

BIO Bratři

Bratři jsou na české elektronické scéně od roku 2016. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od svého vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili např. před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week. Následovala celá řada zahraničních akcí jako je budapešťský BUSH, slovinský MENT, londýnský Sound of Vision a prestižní holandský showcase Eurosonic Noorderslag (2019 a 2020). V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným německým producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem. Tato spolupráce se promítla nejen do debutového alba Two Minds (září 2021, Multilink: https://bit.ly/twomindsTUNE), ale je k slyšení na produkci dua v roce 2022, na singlech Blocks a Silver.

lost juno1

Nejbližší koncerty:

07.10. Plzeň | URBEX Club
13. 10. Semily | Fokus Fest
9.10. Brno | Kabinet MÚZ
20.10. Ostrava | DOCK
28.10. Německo - Biberach | ABDERA
04.11. Palma de Mallorca | Fira B!
24.11. Klatovy | Falcon Club


Umělec: Bratři
Skladba: Lost Juno

Zdroj foto: Zuzka Bonisch

Multilink: https://orcd.co/lostjuno


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Já to měl první!

Já to měl první!

Jste na rodičovské dovolené a občas odpočítáváte hodiny do spánku vašich neposedných dětí? A když konečně usnou, prohlížíte si stejně v mobilu jejich fotky z uplynulého dne? A taky máte občas pocit, že jste ten n...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Platívalo, že životaschopná je jen naplánovaná kinematografie

naplanovana kinematografie academiaPo Hulíkově knize Kinematografie zapomnění, která mapovala dění na úsvitu normalizace, vydává nakladatelství Academia další obdobnou publikaci Naplánovan...