Mysteriózní thriller inspirovaný skutečnými událostmi

Mysteriózní thriller inspirovaný skutečnými událostmi

Tisk

Balada pro Emily200Na pulty knihkupců v těchto dnech míří napínavý psychologický thriller Jarmily Stráníkové Balada pro Emily, odehrávající se převážně v jednom opuštěném domě, v jehož zdech se událo mnoho dramatického. Na nicnetušící hlavní hrdinku tak čeká spousta děsivých odhalení… Kniha je příslibem ideálního čtení v čase Dušiček, nebo chcete-li Halloweenu. Nadchne všechny milovníky mysteriózních příběhů, z nichž mrazí. A překvapí tím, že je inspirována skutečnými událostmi, které sahají až do poválečných let.

 

Kamila slíbila své matce, že se postará o úklid a prodej starého domu, v němž před mnoha lety společně bydlely. S vidinou snadno získaných peněz, díky nimž by si mohla splnit své sny, odjíždí do pohraniční sudetské vesničky, aby se pustila do práce. Netuší však, že špína, zatuchlost a tajemně popsané stěny jsou tím nejmenším zlem, které tady na ni číhá. Opuštěný dům má totiž velice pohnutou historii a Kamilin příjezd v něm probouzí něco, co zde přebývá už hodně dlouho a co nehodlá jen tak zapomenout na dávné křivdy. To něco Kamilu volá… to něco na ni celý ten čas čeká a teď, když se konečně vrátila, už ji to jen tak nepustí.

Stráníková se při psaní Balady pro Emily inspirovala skutečným příběhem z nedávné doby propojeným s drsnou a krvavou historií poválečného odsunu Němců. V knize se dávné události střetávají se současností a staré hříchy znovu po letech vyplouvají na povrch a připomínají se s nemilosrdnou naléhavostí…

Do této knihy jsem dala hodně ze sebe sama. Příběh se odehrává v místech, kde jsem žila a která jsem důvěrně znala. Dokonce i popisovaný dům jsem mnohokrát navštívila a na vesnici, v níž se nachází, mám nejednu mrazivou vzpomínku. Staré strachy, nejistoty, nové naděje – to všechno jsem do knížky vložila, abych mohla přivést k životu postavy, jejichž osudy s vámi na jejích stránkách sdílím. Prostředí jsem se až na výjimky snažila popsat autenticky, takže pokud místa z knihy navštívíte, uvidíte, jak se vám přímo před očima otevře zcela nová realita. A přesně takový efekt bych si přála, aby kniha na čtenáře měla. Proč bychom se měli spokojit pouze s tímto obyčejným světem? A vůbec, kdo jsme, abychom mohli říct, co je skutečně možné, a co nikoli? Stačí uvěřit anebo… se stačí trochu bát,“ říká Jarmila Stráníková.

Baladu pro Emily svými sugestivními ilustracemi, které se postarají o velice autentické navození atmosféry, doprovodil výtvarník a grafik Jiří Dvorský.

Balada pro EmilyDatum vydání: 23. října 2023

Vazba pevná / 416 stran /
ISBN 978-80-88467-81-6

K dostání také jako audiokniha.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Žárlivé ženy dělají zoufalé věci

znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me 200Zničím tě a vezmu si co je mé je název knihy Jane Lythellová, která vyšla v loňském roce v nakladatelství Metafora. Co se skrývá pod tímto psychologickým thrillerem, jak napovídá obálka?

...

Divadlo

Dorian Gray, manipulátor v třpytivém oblaku

dorian 200Už je to více než sto dvacet let, co si svět může přečíst příběh o obrazu Doriana Graye. Mladíka, který si užívá života a díky záhadnému portrétu nestárne. Všechno špatné v jeho životě se odráží v obrazu a on zůstává krásný a neposkvrněný. Švandovo ...

Film

I mafián musí na záchod

oskar plakat 200Film Oskar (1991) je předělávkou slavné komedie s Luisem de Funésem. V hlavní roli zde vystupuje tentokrát Sylvester Stallone a dává do příběhu něco, co tomu tenkrát chybělo. Úspěšný a drsný mafián Ange...