Dokument MOJE NOVÁ TVÁŘ představuje klip k ústřední písni

Dokument MOJE NOVÁ TVÁŘ představuje klip k ústřední písni

Tisk

Moje nova tvar200Nový film režisérky Jarmily Štukové Moje nová tvář odhalující skutečný příběh Martiny, která přežila útok kyselinou, se začne v kinech promítat ve čtvrtek 26. října. Ovšem už nyní tvůrci zveřejňují klip k ústřední písni s názvem Ruže sú gýčový kvet. Autorkou snové a zároveň naléhavé písně, stejně jako hudby k celému filmu, je známá zpěvačka a skladatelka Katarzia. Animace klipu vytvořila Soňa Jelínková.


„Růže jsou kýčový květ, při otevírání dveří píchly mě do prstu. Když vyschnou, jsou jako lež…,“ zní v textu písně. „V podstatě jsem vycházela z premisy ženy, kterou fyzicky napadne útočník, v mnohých případech právě partner, nejbližší, anebo bývalý partner, což se bohužel děje v 70 procentech případů fyzického násilí na ženách,“ podotýká Katarzia.

Celovečerní dokument oceňované fotografky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové vznikal devět let a přináší ojedinělou osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít. Film z produkce Barletta Productions představuje Martinu jako neobyčejnou ženu, jejíž vnitřní síla a odhodlání jí pomohly překonat to, co je pro mnoho dalších nepředstavitelné.

„Původně jsme přemýšlely o vkládání animací do filmu, nakonec jsme od původního záměru upustily, a tak jsem moc ráda, že si animace Soni Jelínkové našly místo v klipu titulní písně filmu Kvety sú gýčový kvet od Katarzie. Katarzia skládala hudbu pro celý film, byla to nádherná zkušenost. Podařilo se jí složit hudbu, která nese naději, odvahu i smutek naší hlavní respondentky. Dokázala do ní otisknout její nevidomý svět, který si musí osvojit,“ říká Maja Hamplová.

Film Moje nová tvář 27. října uvedl 27. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, a to v soutěžní sekci Česká radost.

V listopadu 2013 Martinu přepadl její zhrzený expřítel a chrstl jí do tváře kyselinu. Z té chvíle si pamatuje jen šok, paniku a nepředstavitelnou bolest. V České republice se stala teprve druhou ženou, která takto brutální útok kyselinou přežila. Po útoku oslepla a její život tak, jak ho znala, skončil. Jak žít dál, když vám někdo ze dne na den vymazal vaši tvář? Dokument intimním způsobem sleduje Martinu krok za krokem, od nejhlubších pádů až po největší pokroky a úspěchy – např. až do momentu, kdy se stává jednou z předních tváří platformy Burn Fighters, která pomáhá lidem s popáleninami. Za svou odvahu, vůli a osvětovou činnost Martina obdržela Cenu Olgy Havlové.

„Kyselinové útoky páchané na ženách jsme točily už před mnoha lety v Indii. Téma znetvořených žen, které se vzepřely systému a dosáhly i změny míry trestu za tak otřesný čin, ve mně rezonovalo ještě dlouho poté. Pátrala jsem, zda i u nás máme podobné případy. A tak jsem potkala Martinu. Už při první schůzce jsem věděla, že její příběh chci sledovat kamerou,“ přibližuje setkání s hlavní protagonistkou svého celovečerního debutu režisérka Jarmila Štuková, která již v minulosti dokumentovala násilí na ženách v Afghánistánu, Kamerunu či válku v Iráku a Sýrii.

Moje nova tvar1

„Martina si mě získala svou odvahou jít dál, neustrnout na místě v křivdě a v bolesti, po nichž by bylo v její situaci nejjednodušší sáhnout. Ona si ale vybrala jinou cestu,” říká producentka filmu a spoluautorka scénáře Maja Hamplová, která mj. stojí za dramatem Úsvit či televizní minisérií Iveta.

Největším přáním režisérky Jarmily Štukové je to, aby film divačky a diváky především pozitivně motivoval. Sama hlavní aktérka Martina dodává: „Ráda bych, aby byl můj příběh nejen pro ženy, ale pro každého hlavně příběhem naděje. Naděje, že i když jste na dně, neznamená to konec.”

Film Moje nová tvář byl podpořen Státním fondem kinematografie. Koproducenty filmu jsou Česká televize a Hangar Films. Kinodistribuci v České republice a na Slovensku zajišťuje Falcon a.s. Snímek bude v kinodistribuci dostupný i se speciálním audio komentářem pro neslyšící divačky a diváky.

ODKAZ NA TRAILER:

https://vimeo.com/799279430/bab88de303


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Bio (logicky odbouratelná), v první osobě napsaná autografie

gilliameska perexPřestože se britská komediální skupina Monty Python pracovně rozešla už před mnoha a mnoha lety, její fluidum působí dodnes a stále přitahuje nové a nové zájemce o tento nekorektní, ale zároveň intelektuální, způsob humoru. Ti dokola ...

Divadlo

Super komedie Hnízdečko a šunkofleky

hnizdecko a sunkofleky divadlo radostJak může dopadnout situace, kdy si do svého sdíleného sklepního prostoru, který považují dva dlouholetí kamarádi za byt, oba přivedou novopečené manželky a snaží se jim vysvětlit, jak se jim krásně v tomto hnízdečku bude...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...