Před časem se kvůli ní pokusil o sebevraždu. Nyní o životě s bipolární poruchou vydává druhou knihu

Před časem se kvůli ní pokusil o sebevraždu. Nyní o životě s bipolární poruchou vydává druhou knihu

Tisk

JESTE-CITLIVEJSI-ZPOVED-JEDNOHO-BLAZNA200David Svoboda s bipolárně afektivní poruchou bojuje už od svých dvaceti let. Na svém kontě má za posledních jedenáct let kromě nespočtu smutných i úsměvných historek také jeden neúspěšný pokus o sebevraždu, způsobený tímto zákeřným psychickým onemocněním.

 

Vedle klasické léčby mu poslední dva roky pomáhá terapie formou psaní. O své nemoci začal nejdříve vytvářet blog pro své přátele a poté se rozhodl, že se o své postřehy podělí i s širokou veřejností prostřednictvím knihy Citlivá zpověď jednoho blázna. Dílo u čtenářů vyvolalo nad očekávání velký zájem. Nyní David vyslyšel četné prosby o pokračování a vydává druhý díl s názvem Ještě citlivější zpověď jednoho blázna. Obě knihy dávají inspiraci a naději nejen lidem, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Kniha Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je dojemným pokračováním životního příběhu Davida Svobody. Tematicky se věnuje další etapě Davidova života, která začíná ve chvíli, kdy stojí na prahu nových výzev a možností. Po několika letech se David vrací do Brna, kde se rozhodl znovu usadit. S odhodláním a nadějí nastupuje do nové práce, plný očekávání a s pocitem, že konečně nachází klid a stabilitu ve svém životě. Je zamilovaný do Báry a plánují společnou budoucnost. Avšak i přes zdánlivou harmonii se stíny minulosti neztrácejí. Davidovi vnitřní démoni se neúnavně pokoušejí znovu získat moc nad jeho myslí a emocemi. Deprese se nečekaně vkrádá do jeho života, a práce, která mu dříve dávala smysl a radost, se stává těžkým břemenem.

Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je příběhem o síle lidské vůle, odhodlání a ochotně vystupovat ze své komfortní zóny. Autor v ní čtenářům otevírá dveře do svého nitra a píše nejen pro ty, kteří hledají inspiraci, naději a pochopení pro vlastní vnitřní boje. „Primární důvodem vzniku druhého dílu byli čtenáři, kteří volali po pokračování a zajímalo je, co bylo dál a jak nyní žiji. Příběh se v něm odehrává v jedné časové lince a řekl bych, že v knize není tolik zvratů, ale více v ní otvírám své nitro a osobnost. Hlavním posláním je ukázat, že i když není každý den zalitý sluncem, tak v tom lidé nejsou sami a vždy je tu nějaká naděje,“ přibližuje novinku autor David Svoboda.

Obě knížky jsou určené čtenářům různých věkových i povahových kategorií. „Primárně jsem je psal pro ty, co co hledají laskavý příběh a pochopení i pro vlastní boje. Všem těm či jejich blízkým, co se sami potýkají s duševními problémy a třeba nevidí východisko. Naděje a řešení vždy existuje. Doba není tak zlá, jak se zdá a každý kdo si řekne o pomoc, tak ji dostane. Stěžejní je nebát se o svých problémech mluvit a vše včas řešit,“ vzkazuje David.

JESTE-CITLIVEJSI-ZPOVED-JEDNOHO-BLAZNA kniha

Novinka Ještě citlivější zpověď jednoho blázna i prvotina Citlivá zpověď jednoho blázna je k zakoupení na www.zpovedblazna.cz.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Divoké léto Jáchyma Šebka

divoke leto jachyma sebka 200V srpnu se dostala do knihkupectví kniha Evy Běšťákové Divoké léto Jáchyma Šebka, která vyšla pod nakladatelstvím Brána. Máte-li chuť na českou literaturu s chutí dálek a tajemna, pak můžete vsadit zrovna na tut...

Divadlo

Příběhy a postavy Bohumila Hrabala ožijí na scéně Divadla Kolowrat

Dum foto perexInscenaci Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet uvede na scéně Divadla Kolowrat v pondělí 21. května v 19 hodin pod produkční záštitou ArtWay, z. s. herecké kvarteto Milan Mikulčík, Simona Vrbická, Jiří Bartoň a Kateřina Březinová -...

Film

Film Eva Nová bodoval v piatich kategóriách

slnkoNárodné filmové ceny Slnko v sieti odovzdali 16. januára v činohre Slovenského národného divadla v Bratislave za najkvalitnejší film a tvorivý výkon rokov 2014 a 2015. Cenu Slnko v sieti za Výnimočný prínos slovenskej kinematografii získali reži...