Dáma České republiky 2023: Vítězkou se stala Hana Benešová

Dáma České republiky 2023: Vítězkou se stala Hana Benešová

Tisk

Dama 2023perexPoukaz na zájezd do New Yorku pro dvě osoby a celou řadu dalších cen si z Divadla Horní Počernice odnesla Hana Benešová (48), která se stala vítězkou soutěže Dáma České republiky 2023. Už ve chvíli, kdy se finalistky představovaly porotě a divákům v sále, bylo zřejmé, že je žhavou favoritkou. Během volné disciplíny, kdy bezchybně zpívala, bylo všem jasné, že vyhraje. Dcera jihomoravského vinaře, která ovšem nepije víno, měla ze všech soutěžících jednoznačně největší charisma. Na druhém místě skončila rocková zpěvačka Veronika Violet Kobzanová (37) ze Staňkovic, třetí byla tanečně nadaná Renáta Bačíková (40) z Prahy.

Jelikož jedna z finalistek zemřela během autonehody a další byla ze soutěže vyloučena, o titul Dáma České republiky 2023 na slavnostním finále soupeřilo pouze deset žen. „Vycházíme spolu dobře, během roku se z nás v podstatě staly kamarádky,“ prozradila na pódiu Tereza Dvořáková s číslem 9. Nezískala žádnou z hlavních ani vedlejších cen, zklamaně se však netvářila. „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodala umělecká fotografka a výtvarnice Martina Chmelová, která v závěru večera získala titul Dáma ČR 2023 – Social Media.

Soutěžící toho spolu skutečně prožily poměrně dost. Zúčastnily se soustředění v Chorvatsku, profesionálního focení v ateliéru, tiskové besedy a také přípravného kurzu. V Divadle Horní Počernice se prezentovaly formou krátkého videa, rozhovoru a v rámci módní přehlídky. Nejdůležitější však byla volná disciplína, během níž mohly předvést svoje umělecké, sportovní nebo komunikační schopnosti. Mnohá vystoupení byla velmi vydařená, tudíž porota měla značně nesnadné rozhodování.

Dama 2023

Renáta Bačíková, Richard Sacher, Hana Benešová a Veronika Violet Kobzanová

V ní nechyběl herec a bavič Václav Upír Krejčí, herečka Jaroslava Stránská, zpěvák Marek Černoch, zpívající spisovatel Richard Sacher, muzikálová zpěvačka Petra Slaninová, pořadatel soutěže Muž roku David Novotný, kytarista Daniel Krob či dirigent Petr Chromčák. Role moderátora večera se ujal Josef Mádle z televize Prima. „Byla to pro mě příjemná změna a zajímavá zkušenost,“ dodal po skončení akce.

„Úmrtí jedné z finalistek nás velmi bolí, nedá se přes to jen tak lehce přenést. Na druhou stranu jsem ráda, že finálový večer proběhl bez dalších zásadních komplikací. Korunky, šerpy a ceny jsou rozdány a mně nezbývá, než se soustředit na další ročník. Finalistky pro rok 2024 jsou již vybrány, momentálně hledáme soutěžící pro rok 2025. Hlavními podmínkami je čistý trestní rejstřík, věk mezi 35 a 50 lety a občanství České republiky, nebo alespoň trvalý pobyt,“ vysvětlila Lucie Junková z agentury StockholmDream Production, která soutěž pořádá se spolkem Galerie Silných Srdcí.

Foto – Dušan Prouza

www.damaroku.eu


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Velmi užitečná kniha o vzácné nemoci
ssaNakladatelství Grada vydalo velmi užitečnou publikaci kolektivu autorů Spinální svalová atrofie v souvislostech. Prvotní impulz k jejímu vydání vznikl před 10 lety, kdy byla tato nemoc diagnostikována dceři jedné z autorek. Ta začala intenzivně hledat cesty, j...

Divadlo

Divadlo Archa: Kdo je srab a kdo je hrdina aneb představení Vadí-nevadí.cz

arc 200V září a říjnu můžete zavítat do divadla Archa na dokumentárně divadelní inscenaci Vadí–nevadí.cz od autorů Jany Svobodové a Philippa Schenkera. Ti spolu s hudebníkem Janem Burianem a videoartistou Jaroslavem Hrdličkou postavili na náměstí...

Film

Všechno nejhorší 2

vsechno nejhorsi  perexVysokoškolačka Tree byla nucena pořád dokola prožívat ten samý den, na jehož konci ji vždycky zabil vrah v masce maskota její univerzity. Z téhle časové smyčky se dostala tak, že odhalila totožnost svého vraha a poslala...