Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Tisk

Matus Tomm perexBohuš Matuš a Hynek Tomm mají silné hlasy. Dokážou vystřihnout popík i zazpívat vážnější kousky. V karlínském divadle to na společném koncertě roztočili. Hynek zazpíval několik svých písniček. Jedna z nich, s textem Josefa Fouska, byla věnována rodnému Chebu. Zazpíval i slavný Montiho čardáš z repertoáru Evy Pilarové.


Bohuš potěšil přítomné diváky a posluchače písněmi, které proslavili Karel Gott nebo Waldemar Matuška. Oba zpěváci si zazpívali i společně. Koncert zakončili songem Lady Carneval z dílny Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla, který Karel Gott prvně zazpíval v Riu de Janeiru na písňovém festivalu Zlatý kohout 1968.

Matus Tomm

Jako překvapení přinesl Hynek Bohušovi dort s číslicemi 50/10. Jím mu pogratuloval k jeho padesátým narozeninám, přičemž desítka symbolizovala počet let, po která trvá jejich pěvecká spolupráce na jedenáctiminutovém duetu „Znám jednu dívku", který kdysi zazpívali Karel Gott s Waldemarem Matuškou.

Matus Tomm 2

„Kdysi nám ho posvětil dirigent Václav Hybš," řekl na jevišti Bohuš. Hynek zpíval Karla Gotta, Bohuš Waldemara Matušku. Dívkou, která rozdala zlaté dukáty, byla Zuzana Bubílková. Tak pak prezentovala i své pásmo reagující na aktuální dění, kterým rozesmála publikum. Diváci odcházeli spokojeni, s naladěním na veselou notu.

Foto: Vladimír Zemek


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Nina a její lásky.

Nina 200Kniha Petry Braunové Nina, kterou v tomto roce vydalo nakladatelství Grada, má podtitul životní příběh Niny Divíškové a seznamuje čtenáře s životními peripetiemi známé divadelní a televizní herečky a...

Divadlo

Městské divadlo Zlín rozjíždí divadelní sezónu s Řidičem slečny Daisy

ridic slecny daisy 200„Předskokanem“ nové sezóny v Městském divadle Zlín bude komedie Řidič slečny Daisy v režii Petra Akimova. Premiéru bude mít v divadelním klubu Dílna už 26. srpna. Hlavní roli Daisy dostala jako dárek za věrnost zlínskému div...

Film

Někteří lidé nemají roboty v lásce

200filmFilm Náhradníci (2009) byl ve své době důkazem, že Bruce Willis jako herec ještě nepatří do starého železa. Akční žánr má své mouchy, protože kdo z nás si může jen tak vzít bouchačku a tím i spravedlnost do vlastních rukou? Naštěstí nikdo.

...