Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Bohuš Matuš a Hynek Tomm dostali dukáty od Zuzany Bubílkové

Tisk

Matus Tomm perexBohuš Matuš a Hynek Tomm mají silné hlasy. Dokážou vystřihnout popík i zazpívat vážnější kousky. V karlínském divadle to na společném koncertě roztočili. Hynek zazpíval několik svých písniček. Jedna z nich, s textem Josefa Fouska, byla věnována rodnému Chebu. Zazpíval i slavný Montiho čardáš z repertoáru Evy Pilarové.


Bohuš potěšil přítomné diváky a posluchače písněmi, které proslavili Karel Gott nebo Waldemar Matuška. Oba zpěváci si zazpívali i společně. Koncert zakončili songem Lady Carneval z dílny Karla Svobody a textaře Jiřího Štaidla, který Karel Gott prvně zazpíval v Riu de Janeiru na písňovém festivalu Zlatý kohout 1968.

Matus Tomm

Jako překvapení přinesl Hynek Bohušovi dort s číslicemi 50/10. Jím mu pogratuloval k jeho padesátým narozeninám, přičemž desítka symbolizovala počet let, po která trvá jejich pěvecká spolupráce na jedenáctiminutovém duetu „Znám jednu dívku", který kdysi zazpívali Karel Gott s Waldemarem Matuškou.

Matus Tomm 2

„Kdysi nám ho posvětil dirigent Václav Hybš," řekl na jevišti Bohuš. Hynek zpíval Karla Gotta, Bohuš Waldemara Matušku. Dívkou, která rozdala zlaté dukáty, byla Zuzana Bubílková. Tak pak prezentovala i své pásmo reagující na aktuální dění, kterým rozesmála publikum. Diváci odcházeli spokojeni, s naladěním na veselou notu.

Foto: Vladimír Zemek


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Moje anglická babička – čtivá knížka bez překvapení

altAutobiograficky laděný příběh líčí každodenní život české překladatelky Hanky po odstěhování do Anglie. Hanka žije se svým anglickým manželem Williamem v malé vísce nedaleko Oxfordu a vzpomíná na jediného dosud ...

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

13.ročník festivalu krátkého filmu: snímky (ne)jen pro náročné diváky

sff perexLetos proběhl v pražských kinech Světozor a Pilotů ve dnech 17.-21.1. 2018 v pořadí již  13. ročník festivalu krátkých filmů, který nabídl to nej pro filmové fajnšmekry z řad české i mezinárodní tvorby.

...