Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Tisk

Lumina-Park-perexLumina Park, oblíbená audiovizuální atrakce, se po roce vrátil zpátky do Prahy. Minulý rok vás přenesl do pohádkového světa Alenky z Říše divů, letos vám nabídne kouzlo Tajemných zahrad.

Jedinečná atmosféra, miliony LED světýlek a interaktivní hrací prvky jsou zárukou, že si návštěvu parku užijí děti i dospělí. Co všechno na vás čeká?

Čtyři unikátní zóny, čtyři různé zážitky

Tajemné zahrady jsou rozdělené na čtyři zóny. Při návštěvě nejdříve vstoupíte do zóny věnované kultovním hrám, z nichž některé si můžete i vyzkoušet. Projdete labyrintem, pohrajete si a vyfotíte se ve svítících autech. Následuje zóna hudby plná instalací, na kterých si můžete i sami zahrát rozmanité melodie. Tóny trubky, klavíru i harfy vás okouzlí a kdoví, třeba si i zatančíte do rytmu jejich hudby.

Lumina-Park-Zahrada umeni 1

Zahrada umění

Zahrada umění představí známá i originální umělecká díla. Nakouknete do Van Goghova pokoje a budete moct obdivovat například malou ukázku z tvorby Alfonse Muchy nebo Dívku s perlou. Na konci procházky otestujete svou odvahu v zóně zasvěcené strachu. Budete čelit duchům, netopýrům i pavoukům a po překonání této části budete mít dobrý pocit z toho, že jste všem těmto stvořením dokázali nebojácně čelit.

Lumina-Park-Zahrada strachu

Zahrada strachu

V parku uvidíte i tyto unikátní umělecké instalace: „Srdce“ a „Lesní duchové“ od Marthy Mulawa, „Abstraktní masky“ od Oleny Glinka a „Netopýři“ a „Zlé květiny“ od Jarosława Koziara. Pokud chcete, můžete si během objevování zahrad zahrát i online kvíz. Při vchodu do parku stačí jednoduše naskenovat QR kód a hned poté můžete začít s vyplňováním.

Jak se do Lumina Parku dostanete

Lumina Park se nachází u areálu Koupaliště Džbán a vstup najdete v ulici Nad Lávkou. Pokud využijete městskou hromadnou dopravu, dojeďte na tramvajovou zastávku Nad Džbánem nebo na stanici metra A Nádraží Veleslavín, odkud je park vzdálený 10 minut chůze. Přímo před areálem se nachází velké parkoviště, na kterém lze zaparkovat zdarma, takže můžete bez obav dorazit i autem.

Lumina-Park-Zahrada her 2

Zahrada her

Vstupenky a další důležité informace

Procházka Lumina Parkem je dlouhá cca 1,5 km a zvládnete ji přibližně za hodinu. Trasa je vhodná i pro kočárky. Do parku je povolen i vstup se psy, ale pes musí být po celou dobu návštěvy na vodítku, mít nasazený náhubek a nesmí vstupovat na světelné atrakce.

Park je otevřen každý den do 25. 2. 2024. Do 4. 2. je otevírací doba od 17:00 do 21:00, od 5. 2. do 25. 2. od 17:30 do 21:00. Posledním návštěvníkům bude umožněn vstup ve 20:00. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo na webových stránkách Lumina Parku.

Vstupné:
Děti do dvou let: zdarma
Zvýhodněné (děti do 18 let, studenti do 26 let s platným průkazem ISIC, senioři nad 65 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod): 240 Kč – pondělí-čtvrtek, 260 Kč – pátek-neděle, svátky
Standardní: 280 Kč – pondělí-čtvrtek, 310 Kč – pátek-neděle, svátky
Rodinné: 900 Kč – pondělí-čtvrtek, 1050 Kč – pátek-neděle, svátky

Zdroj fotografií: https://luminapark.cz/galerie/

 


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dům na samotě Michaely Klevisové míří na obrazovky České televize

Klevisova200Jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti Michaela Klevisová obdržela v roce 2012 za román Dům na samotě Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. A právě touto knihou se Česká televize nechala inspirovat a natočila stejnojmenný fil...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Vietnamka, která doma nemá vařič na rýži

Outsider perexNěkdo jim tyká. Další obdivují jejich nasazení. Jiní se zamilovali do jejich jídla. Ale existuje jen velmi málo Čechů, kteří by tuzemskou komunitu Vietnamců nevnímali. Nebo na ni neměli názor. Za každým z těchto lidí se přitom skrývá p...

Divadlo

Pražská konzervatoř zve na letošní Absolventské představení

tcp absolventske predstaveni 200Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium ve spolupráci s Mezinárodním centrem tance, z.s. pořádá 3. a 4. června ve Stavovském divadle Absolventské představení 2021. Zatančí zde studenti konzervatoř...

Film

Před dvaceti lety padla první klapka Snowboarďáků. Výročí kultovní komedie oslaví v kině Lucerna

snowboardaci200Legendární komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi (Vojtěch Kotek a Jiří Mádl), kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek, i když na prkně stáli zatím jen v počítačové herně, se vrací na vel...