Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Ice Magic v Praze. Přeneste se do kouzelného ledového světa

Tisk

Ice Magic Fikota perex70 ledových soch. 9 pohádkových témat. 180 tun ledu. 23 uměleckých řezbářů z celé Evropy. 3 000 hodin tvorby. 300 metrů čtverečních plochy výstavy. To je výstava ledových soch Ice Magic, kterou můžete obdivovat v našem hlavním městě.

 

Ledový svět vznikal čtyři týdny pod vedením uměleckých řezbářů Adama Bakoše ze Slovenska a Jana Paďoura z Česka. Tématem výstavy jsou známé české i světové pohádky a filmy a jejich hrdinové, které si oblíbili děti i dospělí.

Hrad Anny a Elsy, Mimoňové a mamut z Doby ledové

Hlavní dominantou výstavy je bezpochyby mamut Manfred z filmové série Doba ledová. Tato impozantní socha váží až devatenáct tun a je největším dílem, které zde můžete vidět. Děti však nejvíce okouzlí ledový hrad, před nímž stojí oblíbené princezny Anna a Elsa a jejich kamarád, sněhulák Olaf. Součástí hradu je totiž ledová skluzavka, po které se mohou sklouznout tolikrát, kolikrát jen budou chtít.

Ice Magic Fikota 4

Pokud máte rádi originální fotky, můžete se vyfotit buď na ledových pohovkách obklopených Mimoni nebo rodinou Addamsových, nebo na valentýnské lavičce. Své působivé sochy z čirého nebo barevného ledu se dočkali i Krteček, odvážná Vaiana, Kung-fu panda, včelka Mája a Lví král a jeho společníci. Nechte se uchvátit tímto královstvím křehké krásy a přijďte obdivovat precizně provedená umělecká díla!

Ice Magic Fikota 2

Vstupenky a další důležité informace

Výstavu najdete v severovýchodní části pražských Riegrových sadů, naproti vile s adresou Riegrovy sady 28, 10 minut pěšky z Václavského náměstí. Pokud se rozhodnete jet MHD, nejblíže jsou stanice metra a tramvaje Jiřího z Poděbrad, stanice metra Muzeum, tramvajové zastávky Vinohradská tržnice a Husinecká a autobusová zastávka Na Smetance. Kolem Riegrových sadů lze i zaparkovat, ale dávejte si pozor na rezidenční parkování.

Ice Magic Fikota 3

Vstup se psy je povolen, ale pes musí být na vodítku a nesmí skákat na ledové sochy ani jinak poškozovat prostor výstavy a vystavovaná díla. I když je výstava kompletně zakrytá, díky čemuž jsou uvnitř stejné povětrnostní i světelné podmínky během celého dne, je doporučováno teplé oblečení. Teplota uvnitř totiž dosahuje pouhých -5 °C až -6°C.

Ice Magic Fikota 1

Ice Magic Praha. Výstava je otevřena každý den od 10:00 do 20:00 až do 14. dubna 2024. Vstupenky můžete zakoupit online na webových stránkách Ice Magic nebo na místě.

Vstupné:
Dítě do dvou let: zdarma
ZTP/P: zdarma, doprovod platí základní vstupné
Základní vstupné: 249 Kč – pondělí–čtvrtek, 279 Kč – víkendy, svátky
Zvýhodněné vstupné (děti do 18 let, senioři, ZTP): 199 Kč – pondělí–čtvrtek, 229 Kč – víkendy, svátky
Rodina 3 (3 osoby, z nichž alespoň 1 je dítě do 12 let): 650 Kč – pondělí–čtvrtek, 740 Kč – víkendy, svátky
Rodina 4 (4 osoby, z nichž alespoň 1 je dítě do 12 let): 850 Kč – pondělí–čtvrtek, 950 Kč – víkendy, svátky
Happy Hour (1 osoba): 199 Kč – pondělí–čtvrtek, tento druh vstupenek lze zakoupit pouze na místě v čase od 18:00 do 20:00
Zdroj info a foto: www.icemagic.cz


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jsem občas tvrdohlavý a rád jdu proti proudu, říká Pavel Oparty

pave l oparty perexMalíř, grafik, fotograf a nyní i autor oděvní kolekce. To všechno je Pavel Oparty, který žije kousek od Ostravy. Má za sebou několik výstav, kde se prezentuje nápaditými variacemi svého výtvarného talentu. Známá je jeho voln...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Do Benátek na výlet? Jedině s tímhle průvodcem!

Benátky - perexOd Náměstí svatého Marka až po most Rialto, od La Fenice až k Mostu vzdechů, od Velkého kanálu k laguně, přes paláce a muzea dávného i současného umění, krásné město na moři se před Vámi v mžiku otevře díky tomuto je...

Divadlo

Posté a naposledy. Divadlo RePublika uvede poslední reprízu úspěšného satirického divadelního představení Boss Babiš

boss babis200Přežilo politické zákazy, přežilo pandemii Covidu, kdy nejen divadla nemohla hrát. Nyní satirické divadelní představení Boss Babiš, se kterým Divadlo RePublika projelo celou Českou republiku, uvede 18. května od 19:30 hodin v divadelním sále kl...

Film

9. ročník středoevropského festivalu 3KinoFest již za necelý měsíc

3Kinofest perexCentrum Prahy láká na světové filmové premiéry, filmy nominované na Oscara a výjimečné debuty středoevropské kinematografie. Slavnostní odhalení nově objeveného obrazu Tamary Lempické se také odehraje ve světové premiéře. Secesní pasáž ve Vo...