Baletní škola Ballerine střídá jednu prestižní akci za druhou

Baletní škola Ballerine střídá jednu prestižní akci za druhou

baletky 200Ve čtvrtek 6. srpna se baletní škola Ballerine ze Zlína představila na prestižní Akademii Václava Hudečka, kde u příležitosti třetího absolventského koncertu žáků Václava Hudečka odtančila jednu variaci z baletu Sylphides na hudbu Frederica Chopina. Dle historických zdrojů se uvádí, že tento balet byl prvním na světě, který se kdy tančil na veřejnosti. A to v době, kdy neexistovaly baletní špičky a baletky tak musely mít dlouhé sukně, aby jim nebyly vidět kotníky.

Choreografii této variace připravila umělecká šéfka baletní školy Vladimíra Podlezová, která s dětmi během jejich letního táborového soustředění připravila celé vystoupení. Na přípravách se podílely i další příznivkyně baletní školy a to paní Gajdůšková, která ušila krásné sukně a Bára Hvězdová, díky níž hlavy baletek zdobil drobný bílý věneček.

baletky 1

Výběr právě tohoto baletního kusu byl ovlivněn prostředím, důstojností a tradicí Hudečkovy akademie, která již 14. rokem umocňuje krásu luhačovických lázní. Baletní škola Ballerine už absolvovala za své krátké působní jednoho roku od jejího vzniku několik prestižních představení a účastnila se celé řady vystoupení na veřejnosti. Mezi nejznámější z absolvovaných akcí patří Dětský filmový festival ve Zlíně, soutěž Pardubická arabeska, pochod Avon v Luhačovicích, ale nechyběla ani improvizace na muzikálu Secret, který byl v rámci filmového festivalu ve Zlíně představen za účasti Aničky Polívkové.

baletky Polivkova

„Akcí bylo za první baletní rok opravdu hodně a ještě více se jich chystá v roce 2015/16. Příslib je již na další ročník Hudečkovy akademii, dále chceme připravit představení v rozsahu 45 minutového baletu, kde se zapojí většina žaček a v plánu máme i další významnou událost, a to Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami, kde je škola nominovaná na celé jedno baletní představení,“ dodává Vladimíra Podlezová.

V tomto období ovšem nezahálejí, ale zapojují se i do dalšího dění pro děti a rodiče, jako například akce sportovního zařízení Schwinnmaty ze Zlína již tuto sobotu v areálu koupaliště v Sazovicích. Děvčata zde předvedou něco ze svého repertoáru a veřejnost si bude moci vyzkoušet nějaké baletní prvky, dokonce i v kostýmech, které budou k dispozici. Odvážlivci si mohou vyzkoušet také stoj na opravdových baletních špičkách. Celou sobotu budou probíhat nábory do baletní školy a poté ještě 2. září, kdy jsou vypsány zápisové hodiny přímo v baletní škole v 54. Budově Svit – Geniczech.

baletky 3

Více o škole na www.baletzlin.cz, nebo na facebooku Baletní škola Ballerine

Zdroj foto: Baletní škola Ballerine


 

Rozhovor

Rozhovor s Archie Kimptonem pro Brooke Hunter

smodr200Honzík Bačkora je docela obyčejný kluk z jednoho docela obyčejného městečka. Když ovšem jednoho obyčejného dne na toulkách po okolí náhodou natrefí na příšerně pomotaného, zpřeházeného, mrzoutského, vypaseného a na sušenkách závislého MLUVÍCÍHO kocoura,...

Hledat

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Ďábel je taky jenom člověk

Dabel je clovek perex
Představte si, že máte před sebou dílo člověka, který psaní miluje a je tak trochu kancelářský nomád, tu pracuje doma, tu někde ve sdílené kanceláři a všude s sebou nosí psychoterapeuta Jakoba Jakobiho a jeho smlouvu s ď...

Divadlo

Láska je až dvanáctá síla ve vesmíru, po gravitaci a vteřinovém lepidle

moskyti 200Městské divadlo Zlín uvedlo v české premiéře hru Moskyti od Lucy Kirkwood. Tato hra měla premiéru v v londýnském National Theatre v roce 2017 a mluvilo se o ní jako o události sezony a dodnes je považována za jeden z nejvýraznější divadelních te...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...